Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért stresszelek dolgokon...

Miért stresszelek dolgokon aránytalanul durván? Hogy lehet leszokni erről?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokon tudok stresszelni, mint pl egy videóhívás munka ügyben valakivel, vagy élő találkozó egy eddig ismeretlennel.. másnak ez meg se kottyan, de hasonló (ahogy észrevettem főleg szociális) szitukban annyira rá tudok görcsölni, hogy nem alszok, pulzusom felmegy, néha hasmenésem van.

Ha jobban átgondolom a kimenetelt, ha valami rosszul sülne el se halnék bele, sőt, menne tovább az élet. De ezt logikusan nem tudom megértetni magammal, és napokkal előtte megy a szorongás mindenen.


Ilyet valaki tapasztalt már? Mi segít ezen?

22l


2021. aug. 14. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített az, hogy mindig visszagondolok arra az időszakra, amikor vmi nehézség szakadt rám, és megoldottam. Paráztam, nehéz volt, de megoldottam.

Tehát a régi sikereid jussanak ilyenkor az eszedbe.

2021. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen helyzetek előtt próbálj meg egy kicsit relaxálni, meditálni. Esetleg tegyél kis, tét nélküli próbákat, ha más nem is fejben képzeld el a beszélgetést. Amikor éles helyzetben vagy gondolj az olyan helyzetekre amikor jól sikerültek a találkozások.

Viszont lehet, hogy érdemes lenne beszélned egy pszichológussal.

2021. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, bennem is felmerült a pszichológus. Ha úgy látom nem tudom ezt megszüntetni sehogy, keresek valakit.

2021. aug. 14. 10:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyon mély víz volt ami segített. Olyan munkát választottam, ami 100% szocializációt kívánt, napi 100 telefonnal és sok megbeszéléssel idegenekkel, holott azelőtt egy pizzát alig mertem megrendelni. Kb 2 hónapig folyamatosan ment a hasam, nem aludtam és totál stresszes voltam, minden telefonbeszélgetést előre lejátszottam a fejemben, hogy mit fogok mondani… aztán mint amit elvágtak, ma már bárkivel bármikor bármit megbeszélek és még csak az is hidegen hagy ha nem megfelelő a hangnem, vagy ha elrontok valamit. Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit és ezt mindenki tudja, plusz mindenkinek lehet rossz napja.

Társaságkedvelő ugyan úgy nem lettem, szeretem a magányt, a csendet és kiruccanásnak kirándulni megyek vagy moziba de soha nem bulizni. Viszont a szociális fóbia 100% eltűnt.

2021. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezen valószínű az enyhít ha ilyen szituációkba "kényszerítem" magam folyamatosan, és rutinos lesz, vagy legalábbis felfogom hogy nem nagyon történhet semmi katasztrófális.

Remélem velem is így lesz, előbb utóbb belejövök.

2021. aug. 14. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!