Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy depressziós visszaélhet a...

Egy depressziós visszaélhet a betegségével?

Figyelt kérdés
Aki depressziós, az képes arra hogy a betegségét felhasználva ne vállaljon felelősséget, és kihasználja a környezetét? Ez alatt azt értem, hogy mivel ő beteg, így semmit nem csinál, ha olyanja van akkor zsarol, fenyegetőzik. Olyanokra gondolok, akik évek, évtizedek óta depressziósak.
2021. aug. 20. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, ezeknek az embereknek néha felkelni sincs energiájuk, nemhogy így trükközni. És általában azt akarják, hogy békénhagyják őket.


Én sajnos vissza-vissza süllyedek és pont az a legnehezebb, hogy közel engedjek ilyenkor magamhoz másokat és hagyjam magam elrángatni helyekre. Ilyenkor nem érdekel semmi. Munka, tanulás, sport, étel, emberek... Semmi.

2021. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem. Még egy kérdés: aki depressziós kerkedik is ezzel? Azaz mondogatja hogy ő beteg.
2021. aug. 20. 15:00
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én soha nem éltem vissza ezzel, bár lehet a kívülállóknak ez jöhetett le, 1-2 szituációból. Kérkedni meg végképp nem... Azt se tudtam, hogy ilyen szinten vagyok, mert a környezetemben élők mindig belemagyaráztak valamit a „tüneteimbe” éveken keresztül pl. hogy lusta vagyok, vagy a hormonok stb...


Aztán bekerültem a pszichiátriára öngyilkossági kísérlettel, és még akkor is folytatták egy darabig, pedig ott állt feketén-fehéren a zárón... Ezek után se éltem vissza a helyzetemmel, csak szimplán ha vki elkezdte a hülyeségét ilyen idézet szerű szövegekkel, akkkor finoman elküdtem a pitsába, hogy hagyjon már békében...


Szerintem az, ha valaki felhívja a figyelmet a depresszióra, még nem jelenti azt, hogy kérkedik vele, csak szimplán nyugalmat, és békét szeretne, meg egy kis empátiát.

2021. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan aki ezt csinalja persze, csak semmit se er vele mert senkit se erdekel. Xd
2021. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Jókat írtatok, köszi. Egy depressziós az lehet magamutogató?
2021. aug. 20. 15:35
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

"aki depressziós kerkedik is ezzel? Azaz mondogatja hogy ő beteg."


Ez NEM kérkedés, csak TÉNYKÖZLÉS!

Nagyon nem vagy tisztában sok mindennel, inkább nézz utána, mivel jár a depresszió!

2021. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Úgy ertem ha az illető mindenkivel, idegenekkel is közli kéretlenül hogy ő beteg.
2021. aug. 20. 15:40
 8/18 A kérdező kommentje:
Másképp: állandóan a betegségtudatban van. Évtizedek óta.
2021. aug. 20. 15:41
 9/18 anonim ***** válasza:
72%
A felnőtt társadalom 90%a vissza él a felelősségvállalással. A depressziósok is, remek alap a szegény én drámájára.
2021. aug. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9-es én nem vitatom hogy akik depressziósak, azok nem direkt olyanok amilyenek, viszont rajtuk egy idő után érezni, hogy észreveszik hogy a környezetükre sincsenek jó hatással, és emiatt változtatni próbálnak. Én viszont azokat, akik több évtizede depressziósak, és az életük kimerül abban a tudatban hogy ők betegek és erre legyen mindenki tekintettel, nem tudom depressziósnak nevezni. Inkább manipulativnak, önzőnek, és felelősséget nem vállalónak gondolom őket.
2021. aug. 20. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!