Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy depressziós visszaélhet a...

Egy depressziós visszaélhet a betegségével?

Figyelt kérdés
Aki depressziós, az képes arra hogy a betegségét felhasználva ne vállaljon felelősséget, és kihasználja a környezetét? Ez alatt azt értem, hogy mivel ő beteg, így semmit nem csinál, ha olyanja van akkor zsarol, fenyegetőzik. Olyanokra gondolok, akik évek, évtizedek óta depressziósak.
2021. aug. 20. 14:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
10 és ha így nevezed, attól jobb lesz valami, vagy rosszabb?
2021. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem ugyan nem oszt nem szoroz, max annyiban számít ha egy ilyen ember él vissza a jóindulatommal. Na akkor már számít!
2021. aug. 20. 16:04
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

Aki kérkedik es kihasználja, hogy depressziós, az nem is igazi depressziós.


Egy igazi betegnek beszélni sincs kedve, meg úgy tényleg semmihez.

Nekem is volt öngyilkossági kísérletem, de mivel nem történt komoly sérülésem (elszakadt az anyag, mikor fel akartam kötni magam, majd újra megpróbáltam, de akkor a léc törött el és leestem), nem derült ki soha, mit csináltam otthon azon a délutánon.

Se a szüleimnek, se barátoknak soha nem meséltem el. Nem is fogom..

Mikor néha megkérdezik tőlem, mi bajom, csak annyit mondok, hogy fáradt vagyok, vagy rossz napom van.

Nem jutna eszembe hogy egy mentális betegséggel dicsekedjek.

2021. aug. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as írok neked privátot.
2021. aug. 20. 16:12
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy számtalan személyiség zavar van, van a depressziós állapotnál sokkal súlyosabb... Magát pedig mindenki csak maga verheti át: jó aá tanács a felelősség hárítás elkerüléséhez, ha már ilyen fontos Neked ez kérdező
2021. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Igazi depresszios nem kalkulal, hanem valoban igy alakul. Ez van. De nem szandekos.
2021. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mo.-n gyakori.
2021. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nagymamám előszeretettel kérkedik vele és vissza is él vele. Tény és való, valóban szenved valamilyen mértékű depresszióban. De gyakran vissza is él vele, ha valami olyat akar megúszni, amihez nincs kedve. Pl. az esküvőmet olyasmi indokkal hagyta ki, hogy most nehéz időszakot él át. Amióta kiderült, hogy unokahúgom várandós, és egy ideig nem a mama lesz a középpontban, azóta egyszerűen a szokottnál is jobban feltűnési viszketegsége van.
2021. aug. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!