Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tapasztalom nagyon sok...

Miért tapasztalom nagyon sok magyar emberen azt hogy negatív véleménye van arról akinek van pénze?

Figyelt kérdés
Sok helyen jártam szétszórva a világban, külföldön tanultam , külföldön éltem, nyelveket tanultam ,sok kultúrát megtapasztaltam ,de sehol nem érezékeltem az embereken ilyen szintű megvetést mint magyarországon, a gazdagabb emberekkel szemben. Egyből mindenhol azt hallani hogy "biztos lopta", "biztos jó ismerősei vannak", senki nem gondolja az emberről hogy biztosan megdolgozott érte, és tett azért hogy legyen neki. Máshol nem tapasztaltam hogy az ember lenézi azt akinek több van, épp forditva lenne logikus. Vagy rosszul látom?
2021. aug. 20. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Irigység.


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Olvass bele ebbe a kérdésbe. Én vagyok aki vitázik a végén az "agysebésszel".

Szerinte a gazdagok felelőssége, hogy aki keveset keres az többet keressen, és úgy gondolja, hogy a társadalom feladata megoldani azt, hogy míg ő otthon ül, addig is jó legyen neki. Mindenki hibás hogy ő sehol nem tart az életben, csak ő maga nem. Az a probléma, hogy van aki ezt tényleg komolyan gondolja...

2021. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha nekem rossz, akkor másnak nehogy már jó legyen. Ezért nem tud örülni a többség a másik sikerének. Ezért adócsaló a milliomos vállalkozó. + ez mellé társul egy hatalmas tudatlanság.
2021. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tul sok az ugyeskedo, tolvaj, korrupt az orszagban igy sokaknal rogton a bunozes tarsul a gazdagsaghoz.


Szocializmus hozadeka.

2021. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
A pénz és az ezzel járó hatalom megváltoztatja az embereket. És rossz értelemben
2021. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet,az az oka,hogy mindenhol azt látják,a korrupt emberek szereznek a legkönnyebben pénzt.És ez valahol így is van.Ismerek pár vállalkozót,cégigazgatót,hát lehetne mesélni.Persze,ezek az emberek alapból többet keresnek,és meg is dolgoztak ezért,tanulással,munkával,ezt aláírom.Csak hát Magyarországon alapból a nagy bérkülönbségekkel van a probléma.Én segédmunkásként dolgozom,és tisztában vagyok vele,hogy az irodai beosztottak,és feletteseik is ugyanúgy felelősségteljes,nehéz munkát végeznek.Csak ha valamelyikük kap 300 000 nettót,akkor én kapjak 270 000 ezret.Mert azt senki nem mondhatja,hogy az én munkám nem nehéz,vagy kevésbé fontos.De sajnos nem ez a realitás...
2021. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5


Nem azért nem kapsz 270 ezret segédmunkáért mert a munkád könnyű vagy kevésbé fontos lenne. Azért nem kapsz ennyit, mert erre a munkára 16-60 éves kor között bárki alkalmazható, mert csak erő szükségeltetik hozzá. Nyilván nem fog senki 300 ezer forintot fizetni senkinek azért, hogy a Tesco előtt összetologassa a bevásárlókocsikat, amit egy 15 éves mentálisan sérült gyerek is meg tud csinálni.


Pl én szakmunkát végzek, nem panaszkodom a fizetésemre. A főnököm most vett 12 milliós Audit. A külső személő csak ennyit lát. Van rá pénze, az emberei biztos sz.rért-h.gyért dolgoznak, így könnyű, adócsaló biztos, tuti jó az ismeretsége, stb. Közben pedig csak 1! hónapig betennék valakit a helyére, hogy na, csináld. Reggeltől estig hívogatják, csinálj árajánlatot, menj ki megnézni, szervezd össze a munkákat ésszerűen, a felmerült problémákra találj megoldást és persze felejtsd el azt hogy pénteken leteszed a munkát és majd hétfőn folytatod. Állandóan megy és hajtja a munkát. Nekem du. 4-kor véget ér a munkaidő, neki minden nap tart este 8-ig. Én pénteken 4-kor befejeztem a munkát a hétre, ő még vasárnap délelőtt is melókat megy nézni meg felmérni és egyeztetni.


Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy a látszat és a munka mögötte nem feltétlen látszódik így ránézésre. Van sok tróger is, ez tény. De az elvitathatatlan tény, hogy a magyar ha lát egy másikat akinek jobban megy, az csak lop, csal és hazudik, máskülönben lehetetlen jó pénzt keresni. Ez pedig nem igaz.


Nem nézek le 1 melóst sem, de hányszor hallom ezt különböző munkakörben dolgozó emberektől, hogy jajj mert a vállalkozóknak könnyű. Hát legyél vállalkozó, mutasd meg hogyan kell és akkor ülhetsz te is 10+ milliós autóban ha úgy akarod. Befizeted azt a havi 75 ezer forintot aztán elkezdheted KATÁS vállalkozóként. Minden amit 75 ezer forinton felül keresel, az tiszta haszon (persze levonva az ilyen-olyan ingatlan bérlést, vagy autóhasználatot, szerszámok/gépek esetén amortizációt, stb.stb). De felejtsd el, hogy minden nap 4-kor otthon vagy aztán elmész edzegetni meg kutyázni meg barátnőzni, meg azt is felejtsd el hogy péntek estétől bulika van meg pihengetés. Mert különben nem jutsz munkához aztán becsődölsz.


Szóval azért én nem irigyelnék sok embert akinek hűdejól megy. Pénzük van is, életük meg nincs. Ők ezt választották. Ilyen ez.


Ha pedig valaki úgy gondolja hogy azt a munkát amit egy irodista csinál ő is meg tudná csinálni, hát akkor hajrá. Be kell ülni az iskolába, 2-3 év alatt elvégezni a megfelelő végzettséget, aztán kereshetsz te is nettó 300-at.


Én 10 évet lehúztam Ausztriában is a vendéglátásban. Mikor hazajöttem csak annyit láttak hogy van pénzem. Ó, így könnyű, meg oh, külföldön dolgozik, persze hogy sokat keres. Stbstb. Hát menj ki te is Ausztriába, dolgozz napi 10-12 órát, heti 6 napban (ha éppen szerencséd van és megkapod azt a nyamvadt 1 szabadnapot, ha meg nincs majd legközelebb 2 hét múlva), abban az 1 napban örülj hogy aludhatsz meg pihenhetsz, aztán neked is lesz sok pénzed. Arra érdekes mód senki nem irigykedik, hogy míg más a 20-as éveiben bulizott meg a barátaival volt, én mocskos szerbekkel dolgoztam 1 helyen, akik ott tettek alád ahol csak tudtak, pusztán azért mert magyar vagy. Csak hát a magyaroknak nem ez kell. Ne kelljen csinálni semmit, ne kelljen hidegbe-melegbe dolgozni, csak ülni kelljen aztán jöjjön nettó 400 ezres fizetés. Tisztelet a kivételnek, ami ritka, de tényleg...

2021. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden országnak megvanamaga tolvaj, nyakkendős "krémje". Csak a normális országokban azért odavetnek a köznépnek is annyit, amiből nem csak vegetálni lehet, hanem emberhez méltóanéli is. Nyilván, ha valakinek van elég, akkor miért dühöngene?

Itt nálunk, ahol a népesség 90%-a hitelekből tengődik, meg röhejes minimálbérből nyomorog, nyilván észreveszi és nem tudja reálisan megmagyarázni, mitől vált hirtelen miliomossá az addig csóringer szomszédja.

Lássuk be, beoszotottként magyarországon meggazdagodni nem lehet! Vagy lop, sikkaszt (például ugye pályázatok.........!) Vagy vállalkozik és más bőrén, máson élősködve gazdagszik. Esetleg sógor koma. Akárhogy nézzük, undorító, de ez az igazság, így az ellenszenv teljes mértékben érthető.

És mesélj, hogy sikerült magyarországon önerőből, becsületes (valós) munkával meggazdagodni?

Ja, gondoom informatikus vagy.

Mindenkinek annak kéne lenni, igaz?

Nem arról van szó, hogy bajhogyvan, akki sokat keres, hanem arról, hogy nem szabadna ekkora óriási különbségeknek lenni a bérek közöt!!

2022. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon leginkább a politikusok gazdagok, tisztességtelenül megszerzett pénzből.
2023. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!