Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy ne akarjam irányítani a...

Hogy ne akarjam irányítani a beszélgetéseket?

Figyelt kérdés
Szóval alapvetően csendes és félénk fiú vagyok. Talán főképp szorongás és megfelelési kényszer miatt (hogy biztos ne szakadjon meg a beszélgetés) mindig én akarok irányítani és folyamatosan kérdezgetem a partnert és közben jó hosszan ecsetelem a saját válaszaimat is az általam feltett kérdésre. pl: "mi a kedvenc zenéd? mert én nagyon szeretem a rockot". gondolom ez elég idegesítő lehet egy partnernek, de sokszor úgy érzem, hogy ha én nem tartom fenn a beszélgetést akkor az megszakad. Most is így jártam. Próbáltam nem sokat dumálni és nem is kapok választ. De mondjuk ismerkedéskor meg kaptam már meg olyat lánytól, hogy amikor mondtam neki, hogy ő sose mondott semmit akkor azt válaszolta, hogy mert sose hagytad... Mit tegyek? Hogy zajlik egy normális beszélgetés ahol tényleg eszme csere van és nem én diktálom a tempót a másik meg csak válaszolgat?
2021. aug. 21. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Szófosásod van, magyarul. Önkontroll!
2021. aug. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán, mert nem szeretek sokat beszélni. Hanem rettegés fog el, ha nem adok elég hosszú választ amibe kapaszkodhat a partner és nem merem kiengedni a gyeplőt, mert akkor meghalna a beszélgetésxd
2021. aug. 21. 22:59
 3/9 anonim ***** válasza:
De ha teszel fel egy kérdést, nyugottan megvarhatnád hogy válaszoljon ahelyett hogy te válaszolsz a saját kérdésedre hogy te hogy gondolod..
2021. aug. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ebben igazad van :D
2021. aug. 21. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyere beszélj velemxd. Én pont azt szeretem ha valaki beszél, és nem harapófogóval kell beszéltetni
2021. aug. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na akkor nincs is velem baj, csak meg kéne találnom a "foltomat"?:D
2021. aug. 22. 00:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugye ugye
2021. aug. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Probálj egy kicsit kevésbé tartani attól, hogy megszakad a beszélgetés. Ráérsz akkor indítani ezt a szóáradatot, ha ténylegesen megszakad a beszélgetés. Adjál pár másodpercet a másiknak hogy összeszedje a gondolatait, feltalálja magát, mert Ő is zavarba lehet, ezért nem olyan gördülékeny a dolog.
2021. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!:D
2021. aug. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!