Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyetértetek ezzel a dél-korea...

Egyetértetek ezzel a dél-koreai bánásmóddal? (bullying)

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem csak Dél-Koreában van így de onnan hallatszik a legtöbb ilyen precedens.

Ott azokat, akik pl. középiskolában bully-k voltak (fizikailag és/vagy verbálisan bántalmaztak másokat) és ez kiderül róluk, nyilvánosságra hozzák azt és leléptetik őket magas pozíciókból. Lehetsz cégvezető vagy popsztár, egy ilyen botrány után nem számíthatsz sok jóra a karrieredben.

Szerinted mennyire jogos ez a bánásmód? Aki egyszer bully volt, az az is marad? Ha neked is van tapasztalatod az egykori bully-ddal, azt is szívesen olvasnám.


2021. aug. 22. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Hülyeség. Mindenki változik folyamatosan. Az hogy milyen az iskolában az ber csak az első szint. Ahogy elkezd dolgozni járni, családja lesz stb., már teljesen megváltozik.

Szerintem egy cégvezető pláne változott azóta. Ráadásúl a múlt az múlt. Több évvel később értelmét veszti.

2021. aug. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Egyet, de van abban valami amit egyes mond, szóval lehetne egy lejárati ideje, mint pl egy börtönbüntetésnek.
2021. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Elmebeteg hisztéria, ők ezt találták ki maguknak. Az araboknál istenkáromlás van, nálunk pedohiszti, meg mitu van, náluk meg ezzel lehet a csőcseléket hergelni, ezzel lehet a legtöbb bulvár ujságot eladni. A csőcselék gyűlöletének, irigységének, mindig kell valami irányt adni, különben céltalanúl gyilkolászni kezd, vagy az aktuális kormány ellen fordul.
2021. aug. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Az a helyzet, hogy náluk nagyon, de nagyon durván elharapódzott már. Ha egy gazdagabb család gyereke viselkedik így, hiába nyílt titok, a felnőttek egyszerűen nem tesznek semmit a bántalmazóval, mert nem mernek belefolyni. Tudják, hogy csúnyán megüthetik a bokájukat miatta.

Bármilyen kegyetlen ezt leírni, de ott ez mindennapos dolog, és nagyon durva, elvetemült dolgokat képesek művelni egymással. A Kdrámákban felvázolt "bullying" esetek pedig gyakran nincsenek annyira túltolva, mint gondolnánk, sajnos sokszor elég valósághűek.

Viszont ott a "billentyű-huszárkodás" is egy ritka kellemetlen jelenség, valamint a cancel culture is sokkal, de sokkal erősebb, mint máshol. Ott a jó imázs a nagybetűs minden(ség). Ha nincs jó hírneved, szinte lehetetlen érvényesülnöd. Ha valami alaptalan negatív pletyka kering rólad, rajtad marad, nem számít mennyire valóságos.


Egyrészt meg tudom érteni, hogy az ilyen embereket nem akarják (rondán szólva) szem előtt tudni, és inkább leléptetik a pozícióból, de ugyanakkor az már messze a múlt. Legalábbis az olyan esetekben, amikor még gimi körülről derül ki valami. Az emberek változnak, és nem okvetlenül maradnak életük végig "bully"-k.

Továbbá, nem is mindig lehet ezeket hűen bebizonyítani, vagy nagyon nehéz.

Szóval semmiképp nem egy egyszerű szituról van szó, és nem épp a legkönnyebb a legjobb megoldást megtalálni rá helyenként.

2021. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én bántalmazott voltam. Főleg szavakkal meg lelkileg terrorizáltak, de volt hogy fizikailag is, megütöttek, ellöktek, csak úgy, mert nekik tetszett.


A múlt az múlt, változik a bántó és évekkel később értelmét veszti? Szerinted a bántalmazottnak is, ő ki tudja törölni évekkel később az emlékeit?

Lehetne lejárati ideje? Szerinted azoknak akiket bántottak, a sérülései, az ebből kialakult pszichés gondok, szorongás, mentális betegségek elévülnek? Maximum kemény munkával és szakemberrel lehet rajta dolgozni és vagy sikerül vagy nem.


Én egyetértek a büntetésükkel, igenis legyen visszatartó erő. A bántalmazónak lehet ez egy jó hecc, amire pár év múlva már nem is emlékszik, semmi következménye. A bántalmazottnak meg életre szóló traumát és lelki sebeket okozhat.

Nem kötelező a másikat bántani!

2021. aug. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%

#5-el teljesen egyetértek. Évekkel bántások után is álmodok a rohadékokkal, nem vagyok fent semmilyen közösségi oldalon, tiltások ellenére is vannak úgyis ismerősök ismerősei, az én profilomat ne bámulják. Másik megyébe költöztem, hogy véletlen se fussak bele egybe sem, emiatt otthagytam a tanulmányaimat, az éppen folyó pszichológusi kezelésemet.

Igenis megérdemelné az ilyen, hogy ő is szenvedjen egy kicsit az életben.

2021. aug. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A bullying kezelése fontos, de azt az iskolában kéne csinálni. A tanároknak komolyan kell venni a problémát, nem pedig legyinteni, hogy a gyerekek megoldják egymás között. Ehhez persze az kéne, hogy a tanároknak legyen erre kapacitása, ne legyenek túlterhelve, kiégve, fizessük meg őket.


Hogy ez a sok évvel későbbi visszaléptetés segít-e, hát passz.

2022. febr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!