Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan javulhatna a dadogásom?

Hogyan javulhatna a dadogásom?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta van egy beszédhibám, a dadogás. Érdekes, mert nem durva annyira, hogy érthetetlen a beszédem, sőt amikor nyugodt környezetben vagyok elő sem jön. Pszichés alapon van, trauma okozta. Még mindig nem múlt el, gyűlölöm hogy ezzel kell együttélnem és nagyon erősen próbálom elrejteni, de vannak betűk amiket nehezen tudok kimondani. Leggyakrabban a mondatkezdés eleje nehéz, utána már folyékonyan megy. 18 éves vagyok és nagyon fárasztó, mert rettegek hogy butának gondolnak az emberek, pedig nagy szókincsem van, de ez visszatart. Logopédus nem segített, pszichológushoz járok, de egyelőre nem javul. Tanácsok? Esetleg még valaki aki ilyennel küzd? Privátban is írhattok 😊

18/L



2021. aug. 23. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dadogok Én is, mint Te! Ráadásul lány vagyok és tizennyolc éves.

Tanácsaim

1.Gondold át magadban, mit szeretnél mondani.

2.Beszéd nyújtás

3.Éneklés

4.Versmondás

5.Hangos olvasás

6. Légző gyakorlatok

Remélem, hogy javul! 😊

2021. aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Ha pasi lennél, javasoltam volna, hogy gyakorold hogy

“ Babobeh-bopbopahdop-babababa

Babedi-babobeh-babopbedop-bababapi

Babedi-babobeh-popbopbedop-babobeh

Bopbopbedop-babobeh-popbopbedop-bababababehdi”

2021. aug. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Legyen onbizalmad és gyakorlat teszi mesterre.
2021. aug. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha trauma alapon van akkor nem inkább pszichológushoz kéne menned vele?


A másik meg amit mondani akartam hogy ahelyet hogy szégyelled meg rejtegeted inkább úgymond ugorj bele a közepébe a konfliktusba.

Merd megmutatni magadat a világnak!

Merd leszarni hogy mások mit gondolnak rólad!

Merj hibákat véteni

2021. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Elvileg igen, így lenne jó, de a gyakorlatban ez totál máshogyan van, nagyon visszaütnek másoktól a negatív észrevételek, reakciók, hogy azt lelkileg alig lehet túlélni...

2021. szept. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!