Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség végére javulhatnak...

A terhesség végére javulhatnak az eredmények, ha terhességi diabéteszről van szó?

Figyelt kérdés

38 hetes terhes vagyok, 26 héttől diétáznom kellett. Nem kellett inzulin, csak a diéta. 3 hetente kellett járnom kontrollra, 3 hét alatt max 2-3 alkalommal mértem 7 felett, de akkor mindig valami újat próbáltam ki.

Az utóbbi időben megnőtt az étvágyam, hogy többet ettem. De nem emelte meg a vércukorszintem. Ma ettem egy meggyes rétest (sima hagyományost) és mértem fél órával, órával utána és meg se emelte a cukrom...

Javulhat a végére?

Vagy valami bajt jelez?



2019. dec. 6. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek másképp reagál a különböző dolgokra a szervezete. A tej pl elvileg megdobja a cukrot. Mégis van, akinek nem. Lehet, hogy csak véletlen.
2019. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Javulhat a vége felé.
2019. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Evés után 1 órával van csúcson a vércukor. Korán mérted. Nekem rosszabbodott a terhesség végével, utolsó hónapban inzulin is kellett.
2019. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kb a 30.hétnél jellemzően romlanak az értékek,a szüléshez közeledve pedig javulnak. Én is diétás gdm-és voltam,nálam így volt.
2019. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért mertem 30 percnél, mert cukor volt benne, illetve fehér liszttel készült. Tehát gyors felszívódású
2019. dec. 7. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk az is lehet, hogy nem fél órára volt a cukorcsúcs... Amit ettél az annyira nem diéta kompatibilis, hogy inkább nem is mondok semmit. Simán lehet, hogy még előbb volt a cukorcsúcs. Szóval ha javulnak is az értékeid, azt nem ebből fogod tudni. És ne egyél ilyeneket. Azt a pár hetet ami hátravan ki lehet bírni a gyermeked egészsége érdekében...
2019. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy most már abba is hagyom a diétát 😅😀 jókat mértem eddig is, a diabetológián soha nem mondták, hogy gond lenne, gondoltam egy bűnözés belefér.

És nem is hagytam rá, azért is mértem, mert bűntudatom volt miatta és azért féltem hogy majd nagyon elszáll és csodálkoztam hogy nem

2019. dec. 8. 04:02
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolta senki, hogy abbahagyod a diétát, csak egyáltalán nem kellene ilyeneket enned,pont, ennyi. Annyira kevés van már hátra, hogy igazán ki lehetne bírni. A babádnak egy ilyen alkalom sem tesz jót.
2019. dec. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!