Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem akarok öngyilkos lenni de...

Nem akarok öngyilkos lenni de utálom magam olyan szinten, hogy régóta ez foglalkoztat, hogy javulhatnék meg?

Figyelt kérdés
Talán tinikorom óta érzem ezt a dolgot, mert akkor szekáltak suliban olyan szinten hogy mai napig kihat, nem fizikailag de sokat gúnyoltak. Persze találtam jó osztályt, sulit stb de emiatt van, hogy most nem merek munkát vállalni, mert nem merek elindulni, nagyon besavanyodtam ebbe a depresszióba. Eléggé ellustultam ebben az időben, elején buli volt de mára tökre depressziós lettem. Nincs jó szakmám, keresem magam mert nem tudom mit akarok. Sokszor hazudtam hogy nekem legyen jó, interjúkat lemondok mert félek elmenni és lusta vagyok, múltkor is rokonommal összevesztem mert ő aggódott értem mert azt hitte próbanapon vagyok de elfelejtettem neki szólni hogy mégse mentem..és emiatt szarul érzem magam. Emberekkel nem akarok foglalkozni, kerülöm őket. Talán 1 éve itthon vagyok a szobámban és önsanyargatom magam. Mintha nem lennének érzéseim és sok embernek okoztam csalódást. Kényszeresség is beindult nálam ami már zavaró. Már néha várom hogy természetes úton vigyen el a halál mert öngyilkos nem akarok lenni több okból is mint ha elrontom és túlélem akkor rosszabb lesz, lebénulok stb.Régen iskolás koromban próbáltam öngyilkos lenni mert akkor azt hittem nincs kiút a szekálásokból, vonat alá akartam ugrani, folyóba esni, de mindig visszajöttem viszont egyszer írtam búcsúlevelet és mire meggondoltam magam megtalálták és leszidtak. Azóta nem találom az élet értelmét, sajnos olyan helyen lakok ahol főút van és állandó zaj van, tűzoltó, rendőr sportparkan boxzsákok, szomszéd egy ideje üvölteti a zenét..szóval nincs egy ideje nyugalmam. Itthon eltartanak addig ameddig de én belefáradtam ebbe az életbe, próbálok munkát találni és végre dolgozni lassan 2 év semmit tevés után de olyan szinten ellustultam hogy nem megy pedig van egy fix munkalehetőségem is napokon belül. Szeretnék bizonyítani de folyton elszúrom a dolgokat és mindenkit megbántok. Jövőhétig kellene összeszednem magam mivel akkor lesz az a munka és erre kifejezetten elszeretnék menni mert olyan hogy szívesen csinálnám de félek a lustaságom eltántorít és egyben szociális fóbiával küzdök rég. Viszont ennek a munkának kevés a fizetése így elköltözni egy ideig nem fogok tudni sajnos max lakásra hitelt és önerőt gyűjteni de ezt is max 8-10 éven belül ami hosszú. Sosem lesz sikeres az életem és csak sodródni fogok az árral max mert partnert se szeretnék. Sokszor túlgondolok dolgokat meg hetekig rágódok rajtuk. Öngyilkosságot szeretném elkerülni de jelenleg nincs elérhető rendelés nálunk pszichológushoz és videóchatelni meg nem bírok, sosem szerettem és telefonálni is többször átgondolom a dolgokat...van ebből kiút? Utálom magam és amivé lettem de félek mindentől!

2021. máj. 4. 17:34
 1/6 A kérdező kommentje:
*24l*
2021. máj. 4. 17:39
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem nagyon tudok mit mondani, de abban egyetértek h a videóchatnél nagyobb baromság nincs.

Meg amúgy a mozgás sokat segít. Persze hülyén hangzik meg minden, de tényleg sokat segít. Jobban alszol utána, és ugye az alvás is jó. Persze nem a kemény sportra kell gondolni, hanem inkább az, h ne egész nap üljél, vagy feküdjél, hanem óránként 50 guggolás vagy mittudomén. nekem ez sokat segített amikor így éreztem magam. Meg este 8-9 órát aludtam, nappal meg 2-3-at. És akkor a maradék időben meg legalább tudtam értelmes dolgokkal is foglalkozni, mert annyira kipihent voltam. Persze ehhez melatonint kellett szednem esténként, hogy biztos meglegyen a napi min 12 óra alvás.

2021. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, de olyan sok mindent jól látsz magadról, hogy szinte hihetetlen (de elhiszem!!!).

Na most - ha ennyire ismered magad, akkor csak egy erős akarat kell, hogy minden akadályodat (ismered őket, hiszen leírtad) FOKOZTOSAN, NE EGSZERRE leküzdjed. Kezdd el talán az egyszerűbb akadállyal, hogy sikerélményed legyen. Az állásinterjúra okvetlen menj el! Talán ezzel kezdhetnéd a fentebb említett akadályleküzdést. Ha felvesznek, ne légy visszahúzódó. Kezdőként bizonyára lesznek dolgok, amiket még egyedül esetleg nem tudsz

megoldani. Fordulj bizalommal egy neked szimpatikus egyénhez és kérdd a segítségét. Mindegy, hogy idősebb, vagy fiatalabb, nő-e vagy férfi, csak közelíts hozzájuk.

Tudatosítsd, hogy ebben az életben valakinek még fontos leszel és ő is fontos lesz neked. Nem tudhatod mi minden jó vár még rád (persze -kellemetlenségek is, de ilyen az élet).

Fel a fejjel, ne csüggedj!. Sok sikert!

2021. máj. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is valami hasonló az életem 22/f

A mozgás(sport) segít csökkenteni a stresszt(szorongást) és növeli az önbizalmat, energikusabbá tesz.

Az aggódást és túl gondolkodást pedig talán a meditációval tudod helyrehozni, mondjuk én nem szoktam mostanában, de régen segített és most is segítene.

Én pl. bioteches multivitamin tablettát szedek, plusz mineral komplexet, meg ne egyél olyan túl sok cukros ételt/italt, mert egyszerűen elveszi az energiád hosszabb távon.

Szoktam idézeteket is olvasni amik inspirálóan hatnak rám, lelkesítenek.

Az önfejlesztő könyvek olvasása például nagyon jó depressziós embereknek, könnyebben ki tudsz lábalni a depresszióból ha ilyen könyveket olvasol.

A szocializációra nekem sincs most még kész megoldásom, most például próbálok minden idegent családtagomként kezelni mintha ismerném, és persze tisztelettudóan kommunikálni velük, mert alapjáraton flegmatikus személyiség vagyok.

Magadon tudsz a legjobban segíteni és nem lesz könnyű eleinte. Nekem nem kellett pszichológus, éreztem szükségét de nem mentem. A múltat nehéz elengedni, de nem lehetetlen. Fél év alatt is sokat tud változni a személyiséged, ha tényleg teszel érte.

2021. máj. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el, mert úgyis tudom, mi áll benne. A tanácsom: kezdj el foglalkozni az önismereteddel, kért ki szakemberek véleményét, de ne hagyd, hogy jobban tönkretegyenek, pénzzel lehúzzanak. Ha nem akarod szívből a változást, nem fog bekövetkezni.


Én anno az interneten találtam egy pszichiátert, tőle ismertem meg az EQ fogalmát. Nagyon sok mindent olvastam róla, kerestem az ilyen önismereti könyveket, és két év után ott tartok, hogy tisztában vagyok a saját értékeimmel és hiányosságaimmal, többet nem ejtenek sebet az önbecsülésemen, aki pedig negatív hatással van rám, azt kizárom az életemből. És ennek még messze nincs vége, a lényeg, hogy felelősséget vállalok mindenért, amit teszek.

2021. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alakíts ki jó szokásokat: tudok is ajánlani neked egy jó könyvet, amit mostanság szoktam néha hallgatni hangoskönyvként, az a címe, hogy "Atomi szokások(apró változások, kiemelkedő eredmények)" James Clear írta.

Engem nagyon jó hangulatba hozott érdemes neked is elolvasni vagy meghallgatni...

2021. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!