Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez lehet autizmus?

Ez lehet autizmus?

Figyelt kérdés
Mindig picit furcsának tartottam magam. Nehezen boldogulok olyan hétköznapi dolgokban, ami másoknak teljesen természetes. Nem vagyok otthon a témákban, amikről mások beszélnek. Nem ismerek olyan helyeket, társasági eseményeket, ahova mások mennek. Nem is foglalkozom ilyesmikkel. Egyébként nincs bajom az emberekkel, sőt általában kedvelem is őket, bár beszélgetni nem igazán tudok senkivel. Ez lehet valami betegség? Másnak is van ilyen?

2021. aug. 24. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem autizmus.De van orvos,aki meg tudja állapítani,hogy akár egy minimálisat az vagy-e :D
2021. aug. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1:


De akkor mi lehet? Másoknak természetes, hogy elintéznek egy repülőjegy foglalást például, én meg azt se tudom, hogy fogjak hozzá. Persze az ilyen dolgokat mindig titkolom mások előtt, mert hülyének érzem magam.

2021. aug. 24. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Hát,ő..az ilyet többnyire "bénának" nevezik.

Mindig volt aki megcsinálja helyetted,aztán mikor már neked kellett vagy nem csináltad és kerülted az ilyen helyzeteket,vagy körülményes volt megoldani,mert szorongtál,hogy neked kell és nem tudod mit csinálj.


Nem foglalkozol olyan dolgokkal amikkel más emberek igen,ezért nem ismered őket.De ez nem betegség,ez tájékozatlanság és érdektelenség.

2021. aug. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3:


De valami oka csak van, hogy semmi nem motivál arra, ami az emberek többségének természetes, nem?

2021. aug. 24. 14:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

..ideje lenne olyan ismerősi kört keresned amiben olyasmiről is beszélnek ami téged érdekel. :D

Nincs olyan ember akit semmi ne érdekelne.Olyan van aki megpróbál ennyire érdektelen emberré válni.

Csak mikor eltűnnek körülötte az emberek,mert senki sem szeret sétabotja lenni egy lelki nyomoréknak rájön,hogy ez a viselkedés sehová nem vezet.


Semmi nem írja elő amúgy sem,hogy ha más megy nyaralni akkor menj te is.Nem betegség,ha te nem akarsz menni.Minden ember más.Biztos van valami amit te is szeretsz csinálni,de mást nem érdekel.

2021. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5:


Csak az a probléma, hogy valahányszor azt hiszem, találkoztam egy olyan emberrel, aki hasonló, mint én, hasonlóan "elveszett", kiderül, hogy talpraesett, én pedig még szerencsétlenebbnek érzem magam. Lehet, hogy életképtelen vagyok.

2021. aug. 24. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vok, de én nem vagyok autista, és én megoldom! :DD
2021. aug. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát,lehet.De minden rajtad múlik,helyetted pedig senki nem csinálhat meg semmit,szóval..hajrá.
2021. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem ezt hívják autizmusnak. Szimplán valószínűleg mindent megcsináltak helyetted, a segged alá lett tolva minden, vagy nem voltál rákényszerülve, hogy megcsináld, emiatt nem csináltál semmit.
2021. aug. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Eljársz valahova, vagy csak otthon vagy? Olvasol, informálódsz valahonnan? Ez fontos, alap lenne, mert hiányos ismereteid vannak, és innen adódhat a fő probléma, és hogy nem jársz közösségbe.
2021. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!