Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki nárcisztikus...

Lehet valaki nárcisztikus személyiség, ha nem párosul hozzá önzőség?

Figyelt kérdés
Vagy lehet csak azért próbál önzetlenséget mutatni a másik ember felé, hogy ezzel is önmagát "tuningolja", hogy ő amúgy milyen jó ember?

2021. aug. 24. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy annyira összetett téma szerintem hogy nárcisztikus egyáltalán,szerintem a mai tudomány erre nem igazán tud értelmes választ adni.

A legtöbb emberre simán rá lehetne aggasztani ezt a nevet.


Viszont nekem a volt csajom tuti az volt,és ennek ellenére nagyon adakozó,jó lelkűnek tűnt. De aztán hirtelen mindig megváltozott,nem értékelt semmit,mindennel csak a baja volt,hálátlan lett,hibáztatott ilyesmi..


De ilyen lehet egy nem nárcisztikus ember is.

2021. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

De csak akkor mutatja, hogy önzetlen, ha eléggé megéri a fáradságot hogy elérjen vele valamit.

Erről van egy komplett könyv is, megkeresem a címét ha érdekel.

2021. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ebben az alanyban az a furcsa, hogy akkor is az szokott lenni, amikor nem fűzi érdek hozzá (vagy az is lehet csak én nem tudom a mögöttes szándékát). Valamint ő is jó lelkűnek tűnik, de a többi leírás meg kb egy az egyben igaz rá a nárcisztikus személyiségi jegyekről.
2021. aug. 25. 13:19
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es: Amúgy érdekelne, előre is köszönöm!
2021. aug. 25. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki valóban nárcisztikus, az hosszú távon képtelen az önzetlenségre. Mindent a saját érdekei szerint tesz, és ha ebben akadályoztatva gondolja magát, vagy valamilyen szabályt neki is be kéne tartania, esetleg neki is energiát kéne tennie a kapcsolatba, akkor fokozatosan valami ürüggyel hanyagolni fog. Szóval aki nárcisztikus az hosszú távon képtelen az önzetlenségre.
2021. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De attól hogy jót cselekszik, az egyáltalán nem önzetlensegbol teszi hanem érdekből. Ez a lényeg, erről beszélünk..


Amúgy kérdező a könyv címe:

Bereczkei Tamás- A megtévesztés pszichológiája


Azt hiszem ebben volt, de volt egy másik könyv is, de annak sehogy se jut eszembe a címe. Ezeket már évekkel ezelőtt olvastam még könyvtárban.

2021. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom igazán tudom hova tenni, egy rokonomról van szó, szóval már elég régóta ismerem.

2021. aug. 30. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!