Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lassan szégyenlem, hogy...

Lassan szégyenlem, hogy magyar vagyok. Miért kell mindenkinek ennyire tipikusan magyarként viselkednie?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban igenis büszke voltam a nemzetünkre, amit az iskolában tanítottak, az irodalmunkra, a történelmünkre. Kicsit azt hittem a való élet is ilyen lesz. Hát nagyon nem.

Több mint 10 éve dolgozom. kb 5 munkahelyem volt.

De mindenütt ugyanazok mentek:

- hogy tud az ember a lehető legjobban kibújni a munka és felelősség alól, úgy hogy az még ne legyen nagyon feltűnő,

- talpnyalás a vezetőségnek, minél több pénzért, céges autóért, de úgy, hogy ugyanúgy kibújni a lehető legtöbb munka és felelősség alól,

- azt keresik mit lehetne elvinni, ellopni, úgy, hogy ne tűnjön fel, vagy éppen betolni a saját kisvállalkozását a cégbe alvállalkozóként, 10x-es áron számlázva,

- fújás, fúrás egymásra, "biztos ez is többet keres mint én", széthúzás, mindenkit csak saját maga érdekel, cég, munkatársak mehet a levesbe.


Magánélet, család, egyéb:


- irigység családon belül (is): neki milyen könnyű, nekik sokkal többet segítettek a szülők, ők többet keresnek stb.

- Nők anyává válása családon belül, de általánosságban is: szül a nő 1-2 gyereket, és elvárja ,hogy körülötte forogjon a világ. Én nem vagyok nőgyűlőlő, de ez, hogy a napi bevásárlásnál is, fellök, belémjön, rám tüsszent más gyereke, majd utána citromba harapott képet vágva az anja vagy apja, alig viseli el, hogy nincs előre engedve a sorban, majd, szándékosan hisztizésre készteti a gyereket, jelezvén, hogy "na...hát sír a gyerek"

Nem egyszer láttam (kivette a kezéből a játékát stb szándékosan :D )


- egy családi eseményen megjelenve az "elvárás" hogy mindenki vele meg a gyerekekkel foglalkozzon....(miért is?! tudtommal az ember magának vállal gyereket, nem másnak)

Mi is tervezünk gyermeket, de nem azért hogy egy családi eseményen elvárjam, hogy mindenki bennünket ugráljon körül.


- pesztrálás a rokonoktól: így kéne, úgy kéne, ő ezt csinálná, ő így tanulna

Felnőtt ember vagyok, én elhiszem ha jót akar, és meg is hallgatom, hogyha valaki ész érvekkel alátámasztja, minek lehet jövője. De az, hogy "szerezzek egy diplomát, mert anélkül semmire sem megyek az életben" szövegtől hányok.

Még ha az ember el is kezdene valamit, honnan tudja hogy 4-5 év múlva az majd egy sikeres végzettség lesz, amiért több pénzt kap, és megéri a belefektetett erő, pénz, lemondás. Lásd: hány embernek van diplomája, mégis tök másban érvényesül.


- irigység általánosságban: igen, ez a tulajdonság talán bennem is megvan, mikor 17 éves influenszerek többet keresnek mint én. Vagy elhajt mellettem az x6-al egy látszattra olyan ember, aki még a nevét se tudná leírni...Igen bennem is felötlik, talán valamit rosszul csinálok.

Azonban elég csak ránézni egy két férfi arcára, mikor a feleségemmel sétálok, vagy épp beszállok a 8 éves (!!!) átlagos családi kocsimba és van aki arcáról üvölt a méreg.



Lassan ott tartok, hogy utálom az embereket, és köztük a saját "fajtámat" is.

Nem mondom hogy máshol jobb lenne, nem vágyakozok külföldre, csak egy élhető világra, ahol minden embernek megvan a maga kis élete, és nem a máséval foglalkozik (igen ez néha rám is érvényes)

Nem süt folyton az irigykedő tekintet, nem bújik ki mindenki minden alól, becsületesen keresi meg a pénzét.



2021. aug. 25. 11:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
örülök, hogy neked csak ez jött le, hogy én biztos figyelem, hogy néznek rám ha kiszállok a sz/ros autómból.
2021. aug. 25. 12:19
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
11. Nem ez jött le, te írtad, hogy látod hogy üvölt a méreg róla. Ezért gondolom nézed, ha nem néznéd nem látnád.
2021. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
61%

Az ilyen magyarokra fröcsögő egyébként tipikusan azt hiszi, hogy Magyarország egy borzasztó hely, de bezzeg Ausztria, Németország, bármi más, ami nem Magyarország, az egy mesés hely, csupa megértő és kedves ember. Legnagyobb pofon az ilyennek, amit az első ír, hogy ugyanolyan büdös tahók vannak máshol is. :)

Megmondom őszintén, hogy engem a hideg kiráz attól, amikor meglátok ilyen idősebb német turistákat, akikról lerí, hogy minimum 500 euró a nyugdíja és az orrát meg baromira fennhordja, miközben nem dolgozott többet, mint egy magyar ember, akinek 100ezer a nyugdíja. Milliókból könnyű dőzsölni meg nagylábon élni.

2021. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem 500at akartam írni, hanem 1500at. :)
2021. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

#13 Nos, ő is megdolgozott érte és egy normális országban megkapja. Hozzá teszem, hogy ott azért a lakásárak és egyéb költségek is magasabban vannak, úgyhogy nem dőzsöl belőle, ezért is nyaral belőle itt és nem Kaliforniában.

Nálunk meg csak magánnyugdíj pénzeket lenyúló tolvajkormány van,akiket visszaszavaznak a csokosok meg a fideszes nénik meg a nemzethy keresztények. Ezt érdemeljük. Nincs még egy olyan hülye ország, ahol a kormány nem bukik bele fele ennyi balhéba, mint amit ezek pofátlanul végig vittek.

2021. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
23%

15ös, kategóriákkal magasabb színvonalon él belőle, mint egy magyar nyögdíjas. Sőt megkockáztatom, hogy egy magyar többet dolgozott érte. Hangsúlyoznám, hogy nem vagyok sem fideszes, sem Nyugat-gyűlölő, de több helyről hallottam már, hogy a nyugatiak nem szakadnak bele a munkába, péntek kora délután lerakják a melót és ők bizony semmi szín alatt nem hajlandóak dolgozni hétvégén, akkor sem, ha épp tényleg szükséges lenne pár alkalommal. Arról nem is beszélve, hogy a fizikai munka kifejezetten büdös nekik, azt megcsináltatják a csicska keletiekkel, magyar, román, török, bolgár, majd jól kiröhögik, hogy örül a 2000 eurós fizetésének, miközben ők 10000et keresnek.

Családomban van egy házaspár, kimentek Németországba, orvosok. Le a kalappal előttük, sokat dolgoznak és tanultak, de ketten együtt 15000 eurót keresnek. Meséltek, hogy ők bizony ennyi pénzzel havi szinten nem tudnak mit kezdeni. Nincsen szükségük havi szinten 5,5 millió forintra egyszerűen. 1,5-2 millióból maximum nagyon kényelmes életszínvonalon tudnak élni. Most akkor gondolkozzunk el, ez normális? Itt Európán belül is ugyanazért a munkáért, ha nem többért, kap valaki mondjuk 600-700ezer forintot, kint meg 5,5 milliót..

2021. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Max. azt lehet tenni, hogy eltávolodni minél jobban az emberektől.
2021. aug. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#16 Értem, azt hallottad valakiktől, hogy a nyugati embernek büdös a munka, mert nem hajlandó 12 órákat lenyomni egy gyárban. Nos, elmondanám, hogy nem csak a fizikai munka a munka, és szánalmas az a -tipikus magyar- hozzáállás, hogy a mérnökök, jogászok, irodai dolgozók mind léhűtők, csak ők végeznek igazi munkát. Ha Józsi bácsi tanult volna és választhat, ő is inkább az irodában ülne, és nem a gyárban végezne "rendes munkát". Ne szóljuk már le azt, aki nem akar kuli lenni ezért tanul és normális munkát kap normális fizetésért.

Ja, és azért ne egy orvos házaspár fizujából induljunk ki amikor német fizukat és nyugdíjakat nézünk, ott is vannak ám postások meg bolti eladók és hasonlók, csak velük nem találkozol mert arra sem keresnek eleget, hogy ide jöjjenek nyaralni.

2021. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16os vagyok, én is irodai, szellemi munkát végzek és megmondom őszintén, hogy sokszor saját magamat is "lenézem", mert egy irodai munka keretein belül bőven lehet habizni, "pihengetni". Ezt meg is teszi mindenki. Egy kőműves vállalkozó, ha elvállal egy melót, akkor bizony a ház nem építi fel saját magát, az kőkemény 100% munka. Nem lehet halasztgatni, másra kenni stb. Szerintem a fizikai munka sokkal keményebb. A szellemi meg talán nagyobb felelősség.
2021. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én nem nézem le egyiket sem, és amikor a multinál hat-hét előtt nem teszed le a lantot, akkor azért megkérdezném, hogy az miért nem kemény meló. Szellemileg ugyanúgy le lehet fáradni, ki lehet égni. Mindazonáltal aki tanult, nem azért tette, hogy a maltert kevergesse.
2021. aug. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!