Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolsz az ilyen emberekről?

Mit gondolsz az ilyen emberekről?

Figyelt kérdés

Akik nézelődnek egy balesetnél, vagy hasonló témájú videókat néznek interneten. Akik kíváncsiskodnak a tragédiáknál?


Indoklást is írjon, akinek van kedve.



2021. aug. 25. 16:06
A kérdező szavazást indított:
Nincs bajom ezzel a tulajdonsággal
Zavar ez a tulajdonság, negatívnak látom
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A nézelődés nem akkora probléma, viszont amikor egyből videóznak egy akár halálos baleset is, na akkor kinyílik a zsebemben a bicska...
2021. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha megkérdezhetem, a videózást miért látod rosszabbnak, mint a nézelődést?

2021. aug. 25. 16:12
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen érdekes a dolog.


Szerintem ott kezdődik a probléma ha valaki azért nem nyújt segítséget vagy azért késik vele, mert közben fotókat vagy videót készít a dologról.


Pl.: Pont ma láttam egy biciklis futár balesetet (nem a konkrét balesetet láttam, hanem az utána lévő ordibálást, hogy ki a hibás, meg persze a széttört autót és biciklit a földön) a piros lámpánál állva. Mivel piros volt így nem tudtam oda menni, így gyorsan csináltam egy képet, majd oda mentem és megkérdeztem, hogy "Szia, minden oké?". A futár azt mondta, hogy igen, így tovább mentem.

2021. aug. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem abban kb mindenki egyet ért, hogy az, ha valaki a videózás miatt nem segít, az helytelen.
2021. aug. 25. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem az ilyeneket: élvezik a másik szenvedését? Vagy esetleg elemzik az eseményeket? Kis része esetleg korábban részese volt hasonlónak, és újra átéli ezt?
2021. aug. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmit. Kell az életükbe az adrenalinlöket, és ilyenek nézésével megkapják.

Kb ugyanaz, mint egy extrémsport, vagy mint hogy valaki horrort néz.

Mondjuk, akkor mar inkább az utóbbi kettő jobb variáció, mert annak az, aki keresztülmegy ezeken, nem biztos hogy örül az ilyen szenzációhajhászásnak.

2021. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2021. aug. 25. 18:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, bennem ott van a kíváncsiság, és van amikor el szoktam magamat képzelni, abba a szituációba, hogy ha egyszer részese leszek egynek, ne blokkoljak teljesen le. De olyan még nem volt, hogy közvetlenül előttem történt volna komolyabb baleset, ebben az esetben próbálnék megtenni minden tőlem telhetőt. Csak akkor kameráznék, ha szükségét érezném annak, hogy legyen tárgyi bizonyíték (pl. verekedésre kerül a sor, vagy elhajt a balesetet okozó), de nem a saját javamra, és nem is tenném közzé/mutogatnám, csak a hatóságnak.



Ha van kellő segítség nyújtás, és közben a tömegből valaki videózik, és kitakarva az arcokat felteszi a videót, azt nem találom felháborítónak, tulajdonképpen az operatőrök is csinálják a híradásnál- és rájuk még sem haragszik az ember. Meg egy csomó dokumentumfilm, oktató videó stb... nem létezne e nélkül.



Egyébként a rengeteg krimi, bűnügyi és egyéb hasonló jellegű film/könyv/... miatt nem csodálom azt, hogy nagy érdeklődést mutatnak irántuk élőben is. Szerintem összességében ezzel nincs gond, ameddig ez nem válik kórossá (pl. direkt keresi a bajt).

2021. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. aug. 25. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!