Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A ronda emberekről miért...

A ronda emberekről miért feltételezik, hogy buták és a személyiségük is rossz?

Figyelt kérdés

Biztos megvan a dolognak a pszichológiája, szóval aki ért hozzá, az fejtse ki nekem legyen szíves :D

Egyébként lehet ezen változtatni, vagy ha rondának születtem, mindig hendikeppel fogok indulni minden szituációban?


2021. aug. 14. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mi számít rondának? Szerintem egy értelmes ember tud kezdeni annyit a külsejével, hogy ne legyen kifejezetten ronda. Jó+igényes stílus, sportos alkat és már nem is vagy ronda.
2021. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem feltételezem,igazából nem is érdekel hogyan néz ki más nagyon,max megnézem megjegyzem hogy szarul néz ki (nem neki) és ennyi,nem foglalkoztat komolyan a dolog.
2021. aug. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ilyet feltételeznének. Egyszerűen csak nem közelednek ahhoz, aki nem tetszik. Könnyen lehet, hogy ezáltal lemaradnak a lehetőségről, hogy egy kiváló személyiséget megismerjenek.

Sajnos az élet igazságtalan.

2021. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez inkább kisugárzás és stílus kérdése. Aki kevésbé szerencsés külsővel született, de láthatóan megpróbálja kihozni magából a legtöbbet, ápolt és magabiztos kisugárzása van, akkor nem gondolnám az illetőt se butának, se rossz személyiségűnek.

Sőt egyébként butának kevés embert tartok pusztán ránézésből. Ha csak épp nem csinált épp valami nagy butaságot abban a pillanatban mikor megláttam őt. De ez ritka. Ezzel legtöbbször megvárom az első néhány megszólalását.

2021. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
1*-űbb általánosítani.
2021. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Alapjáraton ha látok egy kevésbé előnyösen festő embert, nem gondolom rá azt, hogy buta volna és rossz személyiségű. Sőt! Azt is eltudnám képzelni, hogy pont a külseje miatt kicsit empatikusabb is lehet. (Esetleg szekálások hatására)

De! Van az a típusú ember, akinek az arcáról látszik, hogy sötét/buta. Én őket látom csúnyának.

2021. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Aki tudomásul veszi az adottságait és az szerint alakítja a megjelenését az nem lesz ronda.
2021. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek ősi minták. A mostoha csúf és gonosz, a királylány szép és kedves.


A szokatlan kinézetű ember lehet, hogy beteg, nem megy hozzá közel az ősember.



Aki tajszolasos, azt is butábbnak gondolják. Ha egy férfi szépen beszél, szép a hangja, magasnak és jóképűnek képzelik el az emberek.


Belénk ivodott képzettársítások.

2021. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8-as nagyon jól leírta.

Ördogszarvhatásnak nevezik a jelenséget, amikor valamilyen negatív tulajdonság alapján az egész személyt rossznak írjuk le.

Ennek ellentéte a holdudvar- vagy glóriahatás.


Meg evolúciós okai is lehetnek.


Én csúnya vagyok (az arcom arányai... furák, tehát nem ápolatlanság vagy túlsúly okozza a gondot). Viszont jó szándékú vagyok, segítőkész, és intelligensnek mondható. Mégis azt gondolják, hogy hátsó szándékaink vannak, nem bíznak bennem, és a jó jegyeimről meg úgy gondolják, hogy csak szánalomból kaptam, vagy csalással szereztem őket. A tanáraim nem engedik, hogy némi laboratóriumi gyakorlatot szerezzek, de a szép szaktársaimnak igen. Munkahelyekre való jelentkezéskor is azt hiszik, semmit sem tudok.

2021. aug. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!