Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én vagyok a hülye vagy Magyaro...

Gaborvagyok kérdése:

Én vagyok a hülye vagy Magyarországon tényleg jó pár ember kamuzik a fizetéséről? Vagy nem tudják a bruttó és nettó közti különbséget?

Figyelt kérdés
Kerestem egy másfél éve, több féle területen melót futár, üzletvezető német nyelvtudással, beszerző német nyelvtudással. Eleve nagy az országos szórás, de sok helyen a netto 200.000-at nem akarták megadni. A német nyelvtudásos munkáért akartak adni egy helyen 160.000-at mashol 280.000 fintorogva. Elmentem külföldre Amazon futárnak netto 680.000 - 40 órás bér. Most otthon dolgozom újra 380.000 nettó iroda meló a fővárosban, mint beszerző, de olyanokat hallok, hogy futárok keresnek jattal 500.000, meg egy csomó ember 400-500-as összegéről beszél? Ez igaz? Mert én azt látom, hogy csoróság van, sok a régi autó és nem látom azt a jó módot és az üzemanyagot meg a BKV bérletet is drágállják az emberek.

2021. aug. 29. 18:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Nagy a szoras teruletenkent fizetesben, az orszagos median netto 220ezer forint, ettol fuggetlenul lehet h egy futar jattal budapesten haza visz 500nettot.
2021. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3%
Fővárosban 500k az semmi, szóval vagy átbsznak, vagy szart sem ér a munkád.
2021. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem szeretnék hazudni, tapasztalatból mondom. menj el Woltos vagy Netpincér futárnak. Meglehet keresni az 500at. Ez eskü igaz. DE! Saját jármű szükséges, sok munkaóra. Te magad tankolsz és te fizeted a javitast es a kopo alkatreszeket. Igy döntse el mindenki saját maga, hogy mi éri meg. Én, építőiparban tevékenykedem, régen futárkodtam. Épíytőiparban is meglehet keresni a netto 500 at is meg a 400 at is. sok 8 altalanossal rendelkező ember meg is keresi Betongyárakban. Az más dolog, hogy nincs bejelentve és kézben kapja is a fizetését:D 400-500 at nem mindenki keresi meg csak a csoportvezetők. 300 körül keresnek a többiek. De ha kimész egy épitkezésre, ott is elég gyakori már a napi 15ezer egy-egy segédmunkásnak..
2021. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Biztos vannak páran, akik kamuznak is, de azért én nem vagyok róla meggyőződve, hogy mindenki így tesz. Nagy a szórás országon belül is, nyilván ugyanabban a pozícióban más fizetést kap valaki Budapesti multinál mint Borsodban valahol egy kis családi cégnél. Illetve amikor valaki leírja a keresetét, nem tudhatod, hogy hány év tapasztalattal, milyen képzettséggel, nyelvtudással, stb keresi meg az adott összeget. És igen, nyilván kamuzhatnak is páran, de azért nem feltétlenül kell átfedést keresni azok között, akik háborognak, hogy megdrágult a krumpli kilója, és azok között, akik itt havi másfél milliós megtakarításokról beszélnek.
2021. aug. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Tényleg jól keresnek a futárok.


Én egyetem mellett csinálom, szeptemberben abba is hagyom de 2500-3000 FT nettó órabért össze hoztam mindig.


Én keveset dolgozok, csak heti 30 órát nagyából, de van aki nálam sokkal többet.


Ezzel a nettó bérrel a havi 400 összejön 40 órában, de sokan akár 60 óránál is többet csinálnak, ami már 600 nettó.


Itt a mai keresetem ha nem hiszed:

Csak 5 óra 52 percet dolgoztam, de én csak diákmunka szerűen csinálom.


[link]


Ez a Netpincéres applikációról screenshot. A borravaló rész, az online adott borravalót tartalmazza, ami ma siralmasan kevés volt. Ez általában 1000-1500 FT egy 5-6 órás műszak után.


Plusz persze kézbe is rengetegen adnak, az nekem ma kb 1000 FT körül volt.


Így összesen 5 óra 52 perc alatt kb 15500 FT, ami már 2500 feletti nettó órabér.


Csak KATAt kell fizetni, ami nekem 25 ezer, azaz szinte semmi.

Önkormányzatnak kis adót plusz 5 ezer kamara díjat 1 évre összesen … tehát nincs nagy költsége. Lényegében a kereset nettóban annyi amennyit látsz:


Meg persze sokan nálam sokkal jobb futárok és megkeresik szinte mindennap a nettó 3 ezres bért vagy többet.


Nekem mindig azt írják hogy kamuzok, amikor futár fizetésről kommentelek 😅

2021. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%
Én is azt tapasztaltam hogy hazudoznak az emberek a bérükkel kapcsolatban. Pl munkatársaim között is ment a ki mennyit keresett és én mindenki bérét látom és hazudnak egymásnak. Ha nem akarom nem mondom meg de mire jó kamuzni lefelé azt nem értem. Nálunk lefelé kamuznak.
2021. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Sokan kamuznak, de van köztük olyan is aki a belét kidolgozza és megkeresi azt az összeget amit leír ide. A gyárban, netpincéres és hasonló kérdéseknél valószínűleg úgy jön ki a jó fizetés, hogy nem titkárnős reggel 8-16-ig melózol, és a hétvége is benne van. Persze ettől függetlenül sokan kamuznak. De az is igaz, hogy vidéken sem csak minimálbéresek vannak és pesten sem csak gazdagok milliós bérekkel. A fővárosban is meg van ugyanaz a szórás ami az egész országra jellemző, és vidéken is vannak több százezres nettók is. De tudom, hogy itt azt szokták írni, hogy ez nem így van. Én azt mondom, bár igazuk lenne...
2021. aug. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Nálunk lefelé kamuznak."


Azért kamuznak, mert nem akarják, hogy irigyek legyenek rájuk. Miért? Itt kiírom, hogy nettó 450 ezret keresek gyárban már jön a hitetlenkedés és az irigység pedig névtelen az oldal. Most gondold el mi menne olyan helyen, ahol ismerik egymást az emberek. Mert a másik egy ezressel többet keres már irigyek rá a többiek...

2021. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18

De aki többet keres annak több az órája nálunk, és ezt nem képesek felfogni egyesek, hogy a Gipsz Jakab azért keresett júliusban többet mert nem ment haza 4 órakor. Na mindegy, ebben kicsit furcsák a munkatársaim. Más baj nincs velük.

2021. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Kocsi alapján nehéz belőni ki mennyit keres. Ismerek olyat aki a jövedelme harmadát a kocsi törlesztésére költi,és olyat is aki lepattant kisautóval jár de havi 8-10darabot tudna venni a fizetéséből.
2021. aug. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!