Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő hegesztő vagyok,...

Pályakezdő hegesztő vagyok, 1000 bruttó órabèrről/munkahelyről vélemény?

Figyelt kérdés

4 műszakban dolgozom egy vállakozónál. Folyamatos 12 óra, általában vastaganyagot, és fogyóval sarokvarratokat húzok.

Ambár, csak műszakpótlèkkal éjszakáskènt 1000/óra a bruttóm, alapból 920.

Sajnos az egyèni vègőfelszerelèseket magamnak kellett megvennem, vagyis levonta a fizetèsemből, pl pajzs, hegesztőkesztyű, és a szènszűrős maszk... A melósruha úgy van, 2 garnitúrát kapok kezdèskor, bakancsot nekem kell vinnem. A ruhát felmodás után vissza kell adni, és havonta 5 ezer forint a használati díja. Szünet általában úgy van hogy: Ha pl dèlelőttös vagyok, akkor 8:00-8:05-ig 12:00-12:15-ig 17:15-17:20-ig aztán 18:00-kor lehet hazamenni. A kávèt a melóhelyen felváltva szoktuk venni bentre, és ketten, de rosszabb esetben hárman osztozunk egy szekrényen. + Ha esetleg beèg az áramátadó, nekünk kell venni, de az nem egy nagy tètel, de a többi pisztoly alkatrèszt is, diffúzor, gázterelő, stb... Egy kifejtett, őszinte véleményt szeretnèk!



2021. júl. 27. 01:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, kevés a bér és lehúzós! A munkához szükséges dolgokat és védőfelszerelést a munkáltatónak kötelessége biztosítania! A bér nevetséges, egy bentonitot munkás, mondjuk egy csomagoló többet keres nálunk mint te, ti. Itt Tatabányán egy hegesztő alsó hangon a 300.000 nettót megkeresi. 12 órára meg több szünet jár, 2x20 perc ha jól tudom törvény szerint. Keress jobbat! Ja és arról ne is beszéljünk hogy hosszútávon nem a legegészségesebb szakma, és ezt senki nem fizeti meg.
2021. júl. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés. Más munkahelyen bőven 300 nettó felett megkeres egy hegesztő
2021. júl. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez már annyira kevés, és a körlmények is annyira botrányosak (ráadásul több pontban törvényellenesek is) hogy erősen az a gyanúm, hogy kamu. Ha mégsem, akkor botrányos a munkahely, azonnal válts.
2021. júl. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ismerek hegesztők, aki egyéni vállalkozóként csinálja és olyan gazdag, mint a fene.. 28 évesen vett egy családi házat, felújította, 2 kocsija és 1 motorja is van
2021. júl. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
El kell szomorítsak mindenkit! Nem, egyáltalán nem kamu, bizonyítèkom is lenne rá, egy bèrpapír formájában, amin rajta van hogy 20 napokat dolgoztam. Olyanokat már meg sem említettem, hogy néhány szombati munkanapom nem került kifizetèsre, és elenyèszett az univerzum rejtelmeibe :) Még nem is írtam le nektek mindent, a hab a tortán még le is maradt. A cég nevét nem írom ki, ekkora párkány én sem vagyok x) Mondjuk... Azzal csak reklámot csinálnèk nekik, ami jelen helyzetben annyira nem is jönne rosszul a cégnek. De megnyugtatom a népet, az állomány 85%-a szakmanèlküli alkoholista, akik napról-napra élnek. Azzal is jobban járok, ha beadom az Auchanba az önéletrajzomat! Aztán keressen az 130 ezret tizenakárhány túlórával meg szombatokkal akinek kèt anyja van.
2021. júl. 27. 03:48
 6/19 A kérdező kommentje:
Patkány*
2021. júl. 27. 03:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, hogy nem targoncás vagy, mert ez a fillérbaszó cég még azt is veled vetetné meg :D
2021. júl. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj be, annak jó és szépen hagyd ott. Én ezt csinálnám.
2021. júl. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kevesebb, mint a minimálbér. Nem kereshetsz ennyit.
2021. júl. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A szkeptikusoknak mondom hogy igen, tényleg léteznek ilyen cégek. Általában fillérbaszó kis dózerolni való magyar vállalkozások. Persze tudom én, a közhiedelem az, hogy minden hegesztő csitrillió forintot keres napi 6 óra munkával, az igazság viszont az, hogy ha nincs sok év gyakorlatod, meg tucat minősítésed, akkor pályakezdőként simán bele futsz ilyen nyomorult bérrabszolgatartó üzemekbe...
2021. júl. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!