Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az, hogy ha egy...

Mitől van az, hogy ha egy gyereket a szülő ver, akkor azt a gyerek teljesen normálisnak veszi, s azt hiszi, hogy szeretik?

Figyelt kérdés

Pl testi fegyelmezést gyanánt nadrágszíjjal verik. De a gyereknek ez teljesen normális, elfogadott dolog, s abban a hitben van, hogy attól még szeretik a szülei.


Ez valami Stockholm-szindróma, vagy mi ennek a pszichológiai oka?



2021. aug. 31. 08:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Miért, szerinted van viszonyítási alapja szerencsétlennek, hogy tudja, hogy néz ki a szeretet?
2021. aug. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Mert az van belénevelve, azt látja. Nekem meg az volt fura, amikor az osztálytársaim normális hangnemben beszéltek az anyjukkal, sőt, még poénkodni is tudtak anélkül, hogy ordítozás lett volna a vége. Meg az is fura volt, hogy a többiek nem féltek az anyjuktól. 11 évesen kezdett összeállni a kép, mostanra meg már tudom, hogy anyám pszichiátriai eset.
2021. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszi normálisnak, amikor engem megvertek gyerekkoromban, megmondtam nekik, hogy ha majd öregek lesznek, nem fogok adni egy pohár vizet se'.
2021. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom hogy folyton ütött vert minket apám, de nem volt az érzelmi intelligencia nagydoktora, így előfordult hogy párszor elcsattant pár pofon. De ez inkább csak a saját szülői inkompetenciájának a fölbuggyanása volt. Nem érzek benne utólag semmi nevelési értéke.


Nyilván gyerekként mikor ez elszenvedője voltam nem tetszett, de alapvetően nem merült fel bennem, hogy nem minden szülő így nevel gyereket.

2021. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%
Amikor mi pofont kaptunk, azt pontosan tudtuk, miért kapjuk, és azt is, hogy megérdemeltük.
2021. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első mondja. Mivel nem ismer mást, azt internalizálja, hogy ez/ilyen a szeretet.
2021. aug. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként attól a szülő még szereti/szeretheti a gyerekét, de valószínűleg őt is így nevelték, neki is ez a "normális". Amúgy régen sok családban volt ez szokás.
2021. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Senior Séf ***** válasza:
31%

Azt mondja az írás, hogy

„ne sajnáld megfenyíteni a gyereket, nem hal bele, ha megvered bottal!”

„Aki kíméli botját, gyűlöli fiát, de aki szereti, idejében megfenyíti.”

Régen e szellemben nevelték a gyereket, csak Benjamin Spock könyvének hatására enyhült a szigor. Ma már szinte elképzelhetetlen, pedig megvolt annak is a haszna. Az én szilaj, kezelhetetlen természetemmel szemben nem sokra mentek szép szóval a szüleim, ezért apám néha leakasztott egy sallert. Sokkal nagyobb bajoktól óvott meg ekképpen, s noha akkoriban haragudtam rá, később be kellett ezt látnom.

2021. aug. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Metionin ***** válasza:
100%
Mert azt veszi normálisnak, ahogy őt nevelik. Emlékszem, nekem mekkora ledöbbenés volt, amikor megtudtam hogy másokat nem ütnek otthon vagy hogy van olyan gyerek, akinek saját szobája van.
2021. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vert az anyám, de én soha egy percig sem hittem azt, hogy szeret engem. Szerintem mindenki másképp éli meg a bántalmazást is.
2021. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!