Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öregek miért csinálják ezeket?

Az öregek miért csinálják ezeket?

Figyelt kérdés

-Mikor teljesen üres a távolsági vagy helyi járatú busz akkor melléd ülnek le.

-Ez igaz a buszváró székeire is

-Alapból 9-10-kor járnak a piacra, de mikor elkezdődik az iskola akkor az fél8-kor kezdenek el járni.

-Boltban a sorban mindig 1 cmre állnak mögéd, sőt a bevásárló kocsit a lábadra tolják

-Ahol sor van és öregek vannak ott garantáltan tolakodni fog valamelyik

-Szintén a sorban megfogják az előttük lévő termékeiket és egymásra pakolják hogy előbb fel tudják pakolni a cuccaikat a szalagra.

-Mikor már csak állóhely van a buszon és felszállnak rögtön a busz elején megállnak, általában kézi kiskocsival.

-Boltban mindent összefogdoznak (kenyeret, zsemlét, zöldségeket) de nem vesznek egyikből sem


2021. szept. 1. 12:50
 1/9 A kérdező kommentje:
"az előttük lévő ember termékeit"
2021. szept. 1. 12:52
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
A szocializmusban nevelkedtek, sokan alapból is egyszerűbb emberek. Persze nem mindegyikük ilyen, de sokan csak azt nézik, hogy maguknak jó legyen és nincsenek tapintattal senkire. Ma már az ilyen bunkó emberek nem tudnának megélni sem, mert a munkahelyről is elküldenék őket, de a régi időkben még így is megéltek... Ezért nem változtak meg jó irányba.
2021. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ezeket bunkók csinálják, nem pedig "idős emberek".
2021. szept. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Ezt nem csak öregek csinálják.
2021. szept. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves kortól számít az ember öregnek ? Én még csak a 76-ot töltöttem be. Kínosan ügyelek, hogy ne üljek le mások mellé, csak végszükségben, inkább állok. Nem szeretek másokra ráállni. Buszon nem maradok az ajtó közelében. Boltban nem fogdosok össze semmit. Nem vagyok különleges.
2021. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"

Ezeket bunkók csinálják, nem pedig "idős emberek"."


A felsorolt dolgokat 99%-ban az öregek csináják, saját tapasztalatom szerint.

2021. szept. 1. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat nemtom, ezekkel a viselkedési formákat ense 20-30-40 évesektől latom, hanem 60-70 évesektől inkabb. 95%ban. Nekem az volt a legidegesitobb, hogy mikor tetőzött a korona, akkor állt neki mindegyik öreg maszkalni, leulni egy forgalmas térre stb. el lett nekik magyarázva hogy hogyha tehetik akkor maradjanak otthon, de csak azert se. A masik meg hogy mikor felszalltak a 4-6osra, en bele voltam merulve a telefonba, mert munkahelyi dolgokat olvasgattam rajta -de nem tartozok amugy senkinek se magyarázattal- es az orruk alatt elkezdtek pusmogni hogy senki nem adja at a helyet, jajj de bunko itt mindenki, csak telefonozni tudnak, szerencsere meghallottam es kedvesen megkerdeztem hogy leülnek e, de akkor jott a válasz hogy nem, mert csak egy megállót megy. Mondom az tok jo, ezert akkor nagyon le kellett szidni az egesz fiatalságot, mellesleg siman megkerdezhetnek ok is bárkitől hogy átadja e a helyet, gondolom senki nem fogja ilyenkor azt mondani, hogy nem, ez sokkal hatásosabb, mint az orr alatt pusmogni, direkt ugy hogy hallja a masik, de azert nem a szemébe mondani. Amugy sokan szerintem szarul is látnak, szarul is hallanak, ezert tologatjak nekunk a kocsit, állnak ránk a sorban meg stb. En nagyon igyekezni fogok öregkoromban hogy ne legyek ennyire idiota. Mert az ilyenek tenyleg nem érdemelnek es nem is kapnak tiszteletet, aztan meg háborognak hogy miert nem.
2021. szept. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mostani idősek közül azok, akik még tudnak mászkálni meg mozogni még talán az utolsó generáció, aki az "átkosban" szocializálódott, nőtt fel. Ők megszokták azt, hogy:

- az időseket tisztelni kell, mindegy, mekkora tulkok, csak a koruk miatt

- akkoriban még nem volt a privát szférának akkora tisztelete, mint manapság

- minden lehetőséget megteremtenek arra, hogy el tudják valakinek sírni a bánatukat meg elmesélni az élettörténetüket, mert úgyis illik meghallgatni az öreget, és unatkoznak is, mert nincs társaságuk (gyakran a gyerek se látogatja, a barátok vagy otthon szenvednek mindenféle bajtól, vagy már nincsenek is az élők között)


Én igyekszem megértő lenni, de van, amikor már bennem is felmegy a pumpa. Főleg az olyan esetekben, amikor:

- idős papik a nyakamba lihegnek és kéjes szemmel méregetik a mellem, ha meg szólok neki, hogy nem kéne, akkor jön a "tiszteld az öreget" meg "tudni kellene nőként fogadni a vonzalmat / bókot" dumákkal

- meg akarják szegni az illemszabályokat, és ha valaki szól, akkor nekik áll feljebb kb olyan jelszóval, hogy "az időskártya üt mindent". Pl. bevág a sor elé egy udvarias kérés nélkül. Nem akarja engedni, hogy leszálljanak a buszról a leszállók, mielőtt felszállnának ők, az idősek. F...gokon üvöltözik meg vitatkozik az eladóval, és ha nem csinálják azt csicska, hopp!-ra, amit mond, jön az aduász "tiszteld az öreget / én éveket végigdolgoztam" dumával... olyan esetekre értem ezt, amikor 2 éve lejárt kupont akar beváltani, meg félig megevett csipszet... nekem is volt ilyennel dolgom diákmunkás eladóként, még a 2010-es évek elején, amikor még nem volt elállási szabály... és csak akkor lehetett pénzt visszakérni visszahozott áruért jog szerint, ha hibás a termék... nyanya visszahozott 4 párnahuzatot karácsony után, mert "a menyemnek nem tetszett", és amikor elmagyaráztam, hogy bolti kreditet tudunk adni, mert nem hibás a termék, elkezdett üvöltözni, hogy "PEDIG ÉN A RÁDIJÓBA' HALLOTTAM, MEG AKARTOK ENGEM LOPNI, MINDENKI A SZEGÉNY IDŐSEK ELLEN VAN".

2021. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eezeket mind megfigyeltem én is, és részben UFÓ a magyarázat rá, részben talán az, hogy egyedül vannak otthon, akkor meg emberek közt, tehát egyfajta kapcsolódási pontot keresnek.
2021. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!