Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért csinálják ezt a buszon...

Miért csinálják ezt a buszon az öregek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rosszból mondom, előre mondom TISZTELET A KIVÉTELNEK!

A Buszra szoktak olyan öregek felszállni, akik teljesen azt hiszik, hogy övék a busz! Kövötelik az ülőhelyet, mert "fáradtak" de a busz után tudnak szaladni, meg a piacon órákat állni, ha meg valaki nem adja át a helyet, mert nem szépen kérte, akkor meg fel vannak háborodva.. Én is, meg minden fiatal is kifizette a jegyet,bérletet. Felháborító. Tudom, fiatalok közt is vannak szemetek, de öregek közt is akad bőven. Múltok a fejemet leordította, mertz nagyon fent fogtam a korlátot...

Nyugodtan írhattok ti is történetet ilyen öreg vs fiatal és a busz.Szívesen elolvasom.



2012. dec. 5. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem a fáradtság miatt szeretnének leülni, hanem azért, mert sem a kondíciójuk, sem az egyensúlyozó képességük nem olyan jó, mint korábban, így jobban ki vannak téve a járműveken jelentkező erőhatásoknak. Márpedig ha elesnek, az idős korban már akár végzetes is lehet. (A leendő anyáknak is a magzat védelme érdekében kell átadni a helyet, nem azért, mert huszon-harmincévesen nem tud egy nő pár megállót végigállni.)


Én inkább a csúcsidei nyugdíjastömegeket nem szívlelem, ugyanis a hajnali laborvizsgálatot és az unokaszállítást leszámítva alapvetően nem sok minden van, amit ne lehetne napközben intézni.

2012. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
83%
Nekem rengeteg ilyen sztorim van, mert a Bkv-nál voltam sofőr. Pl. egyszer útvonalismeretre mentem, mert másnap azt a járatot csináltam. Ott álltam egyenruhában a sofőr mellett, mire hátulról a tömegen átverekedte magát sok szatyorral a kezében egy öregmami és rámszólt, hogy üljek le. Mondtam, hogy kolléga vagyok, erre elkezdett kiabálni, hogy akkor pláne tudnom kéne, hogy a sofőrt nem tartjuk fel.Kérdeztem, hogy holnap is ezzel utazik-e, mert akkor lehet, hogy nem fog hazaérni, mert nem fogom tudni, merre kell menni. Na erre végre csendben maradt és visszakullogott hátulra.
2012. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Ez a mániájuk, hogy reggel fél 8 és 8 között mennek el a piacra, vagy a város másik végi boltba pontosan azért, mert ott 20Ft-al olcsóbb a kenyér. Persze az állam fizeti utánuk a jegy árát, de az ne probléma.
2012. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
A kedvencem, amikor 2 bottal és járókerettel hurcimbálják magukkal a kocsit, ami mindenhogy útban van. Leszállásnál nyögnek, szenvednek, és persze segítsd le, valamelyik meg akkor lázad, ha hozzá mersz érni...Mondjuk inkább buszozzanak, mint kocsival közlekedjenek :D
2012. dec. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Úgy látszik, hogy akkor ez ide kívánkozik:

[link]

Lehet, hogy itt írta az egyik kalauz, hogy a nyugdíjasok háborodnak fel a személyijük bemutatása miatt. Az, hogy ezzel tudják ellenőrizni a jogos ingyen útjukat, azzal már nem törődnek.

Azt viszont utálom, hogy aki, leszállás előtt, elémtörekszik és gyök2-vel lépeget. Legalább kérné a segítségemet, azzal hamarabb is lejutnánk a buszról, de nem, neki fel kell tartania a tömeget. Mintha élvezné ezt.

Nem számít neki, hogy más ember sietne, mert a BKV sem a pontos csatlakozásáról híres.

2012. dec. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
82%
na igen van amikor pont ez a késés oka. A 276-os vonalán volt egy olyan megálló amiben egy buszkeréknyi kátyú volt és az pont a középső ajtónál volt. A mami a kulikocsival persze ott akart felszállni. Direkt úgy álltam meg, hogy a hátsó ajtón kényelmesen felszálhasson (kitettem az elejét), erre ő elsétált az első ajtóig, ott kínlódta fel a korlát között a kulikocsit, aztán magyarázott, hogy ő már öreg és miért nem tudok neki rendesen megállni. Na ez mindjárt 5 perc késés, aztán a Kerepesin már könnyű összeszedni a többi percet.
2012. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

JanoviczkiFerencné:

olykor néztem én is, hogy a busz miért késik 5 percet. Idős emberek leszállnak - akkor már nincs több kérdés.

Az tényleg gond, hogy még mindig kevés az alacsonypadlós busz, de az idősök egy része, azokon, még mindig úgy viselkedik, mintha lépcsőznie kell.

2012. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
79%
van sok alacsonypadlós busz, csak a fele mindig rossz.Sajnos sok a kátyú és még mindig van macskakő is ezeknek a buszoknak pedig nagyon lent van az alja és könnyen sérülnek a rossz utakon (pl. az elektronika). Ezenkívül ezeket a buszokat kívülről nyitod és sok idős ember még mindig csak keresi, hogy melyik is az ajtónyitó gomb.
2012. dec. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van egy vicces storym.


BKV buszon történt.

Egy nagydarab kopasz csávó ült. Ránézésre az a tipikus rossz arcú típus. Bámult ki az ablakon.

A következő megállónál felszállt többek között egy öregasszony. Nem az a nagyon vén lestrapált típus. Jó állapotban volt még. Meg felszállt egy fiatal terhes nő is. Mikor a fickó észrevette, hogy egy terhes nő áll mellette egyből felpattant és mondta a nőnek, hogy "elnézést nem láttam foglalj helyet". Még nagyon a mondókája végére sem ért az öregasszony leült a helyére. Erre a fickó azt mondja a "na mama nagyon gyorsan pattanjon fel mert különben több nyugdíjat nem kell felvenni". Fel is állt egyből és letudott ülni a terhes nő. Az utasok meg úgy néztem az öregasszonyra mint a véres rongyra. Remélem jól elszégyellte magát.

2012. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
És még az öregek mondják hogy: "hát ezek a mai fiatalok" bunkók stb
2012. dec. 7. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!