Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig vitatkoztok az ostoba...

Meddig vitatkoztok az ostoba emberrel? Vagy eleve bele sem mentek a vitába?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt a munkahelyemen beszélgettem egy kollégámmal, és egy bizonyos témában eltérő véleményünk volt. (Nem munkaügy, hanem állattartást illetően.) Teljesen normális hangnemben elmondtam neki, hogy én mit gondolok, mire ő teljesen felháborodott, hogy ez így hülyeség, minek szólok hozzá a témához (eleve ő kérte a véleményem), ne okoskodjak. Majd amikor rákérdeztem, hogy de most mégis mi a probléma, újra nekem esett, majd duzzogva távozott. Semmi sértőt nem mondtam, normális hangnemben mondtam el a véleményem. Azóta pedig akárhányszor találkozunk, mindig visszautalgat erre a beszélgetésre, mintha direkt provokálni és vitatkozni akarna, most már messengeren is. Akármilyen érvet írtam, jött a provokáló frázisokkal, hogy "látom nem megy a szövegértés", meg hasonló... Ami azért furcsa, mert nem adtam okot erre a viselkedésre, és már 2 éve ismerjük egymást, eddig pedig ilyen hisztire még nem volt példa. Ti hogy kezelitek az ilyen embereket? Belementek akkor is a vitába, ha látjátok, hogy a másik alpári/aggresszív, vagy nem válaszoltok? Akkor viszont nincs olyan érzésetek, hogy "nyerni" hagyjátok a másikat?

2021. szept. 4. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában én az ilyent hamar leültem. Ha viszont nem lehet érvekkel meggyőzni s nem veszi észre magát, hagyd, idegesítse magát egyedül.
2021. szept. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam vitatkozni,valahogy nem jutok el addig a pontig mostanában,régen mindenbe bele kötöttem most már szarom le más véleményét.
2021. szept. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tiltás, teljes ignorálás. Eszközként használ téged fölényeskedő, de valójában csökkentértékűségéből eredő agressziója kiélésére, mert a többiek a környezetéből ezt nem hagyják. Hát te se tedd azt!
2021. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tekintsd levegőnek ettől fogva, mert ahogy a 3-as mondja, eszköznek használ téged a saját feszkója kiéléséhez. Ne menj bele a játszmába, ettől fogva ő nincs a számodra.
2021. szept. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Keveset.
2021. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En egy szint alatt mar atmegyek trollkodasba.
2021. szept. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy kitartok az igazam mellett.
2021. szept. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta egyszer vitába keveredtem egy " konteós" csoporttal, és megláttam az emberi sötétség határtalanságát (konkrétan matekról ment a vita) azóta mosolyogva ráhagyok mindenkire mindent IS.
2021. szept. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bele se megyek. De a te eseted kicsit más, ő kérdezett valamit, te elmondtad, amit tudsz, aztán most amperkedik. Én annyit mondtam volna neki, hogy "csak a kedvedért utánajárok ennek és holnap beszélünk", aztán másnap oldalnyi tényekkel és hivatalos forrásokkal elárasztom és ha még mindig amperkedik, akkor megmondom neki, hogy szíve joga hülyének maradni, ezek tények.
2021. szept. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog ő nyerni.Ennek számára csak a vita a célja,hogy téged lealázhasson.Ha nem vagy partner,nem tud mit kezdeni magával.Ne válaszolj neki semmit,sem élőben,sem írásban.Nehéz lesz,mert mindig ott lesz a kísértés,hogy mondj neki valamit,de tényleg nincs értelme.
2021. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!