Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember szerencséje egy...

Minden ember szerencséje egy másik ember kudarcából fakad?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire állja meg a helyét ez az elmélet? Hogy ha valakivel valami jó történik (valakivel összejön, megnyeri a lottót pl) az valaki más szerencsétlenségéből (szakított, nem nyert lottón) fakad.

2021. szept. 5. 00:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül...én nagyon sok jó lehetőséget azért b..tam el az életemben eddig,mert nem volt akaratom a szerencsém ellenére is (jól fizető állások,barátnők) stb. Szóval attól hogy mondjuk szerencsés vagyok lehetek hülye és még saját magammal is kicseszek nem pont mással :D
2021. szept. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nwm
2021. szept. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Okádék, kicsavarodott világot élünk. A javakat nem helyileg termelik, de itt dobják kukába. Nyomorult aki termeli és nyomorult aki ebben a szeméthegyben él.
2021. szept. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"Más pokla a te Paradicsomod", van egy ilyen Buddha mondás.
2021. szept. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam gondolni, hogy a jó dolgok alapvetően nagyobb rendezettséget jelentenek, mint a rossz dolgok, és az egész valahogy összefügg a fizikával, és az entrópia fogalmával.


Az univerzum alapvető törvénye, tendenciája, hogy egy rendszer kötelezően halad a teljes rendezetlenség és a káosz felé. De erre van egyébként egy nagyon szép, tudománytól, fizikától teljesen függetlenített kifejezésünk is, amit úgy hívunk, hogy Murphy törvénye.

2021. szept. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az elven minden szerencsejátékra rá lehet húzni a dolgot, és ezt a szerelemre is átvihetjük. Inkább a "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa" mondást tartanám életszerűnek.
2021. szept. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

A magam életéből vett példák alapján azt mondom, igen, így van.

Anyagi és erkölcsi káromon és nagyon sok szomorúságomon és könnyemen át ért el két ember boldog és anyagilag jó életet.

Engem viszont teljesen padlóra tettek, és mindezt azért, mert érzelmeim voltak, amivel ők szépen visszaéltek és kihasználtak.

Ezért nem hiszek a karmában,legalábbis egy adott életen beluli karmában.

2021. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos előfordul az ilyen, de nem törvényszerű. Az én szerencsém nem kára senkinek.

Vegyünk példákat:

1. Tudom mi szeretnék lenni, van hivatásom és az gazdaságilag is jövedelmező.

Felvettek oda, ahová akartam (nem telt meg a szak, tehát nem volt olyan, akit miattam nem vettek fel), és ez minden szempontból tökéletes szak számomra.

2. Bekerültem kollégiumba, fellebbezés után. Tehát pluszban kerültem be, nem vettem el senkitől a helyet.

3. Nagyon jó barátaim vannak. Ez szerencse, de attól, hogy nekem vannak, másoknak is lehetnek.

4. Szerető, boldog családom van. Ez hogy árt bárkinek?


Szóval egyáltalán nem értek egyet a fenti állítással.

2021. szept. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha 2 ember összejön, akiknek még sose volt kapcsolata, azon senki se vesztett.
2021. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a lottós példát sem tartom idetartozónak. Nem a játékosok közül sorolnak ki győztest. Két ember ötös lottója egymástól teljesen független esemény. Ha egy nyer, még nyerhet a másik is.
2021. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!