Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden ember szerencséje egy...

Minden ember szerencséje egy másik ember kudarcából fakad?

Figyelt kérdés
Szerintetek mennyire állja meg a helyét ez az elmélet? Hogy ha valakivel valami jó történik (valakivel összejön, megnyeri a lottót pl) az valaki más szerencsétlenségéből (szakított, nem nyert lottón) fakad.

2021. szept. 5. 00:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem nyerek a lottón, nem az én poklom, hanem az én utam (sajnos, de ez van). Ha nem kapok meg egy állást, amit más igen: lehet, hogy neki nagyobb szüksége volt rá, jobban oda illet, rám vár valami más, valami jó. Vagy rossz, ha éppen meg kell tanulnom, tapasztalnom valamit. Néha rossz tapasztalatok kellenek ahhoz, hogy belevágjunk életünk kalandjába, pályát módosítsunk, vállalkozni kezdjünk vagy elköltözzünk egy másik városba, másik országba.

Ha egy pár összejön, az azért nem lehet más pokla, mert a pár tagjai egymást választották. Tehát hiába szerelmes valamelyikbe egy másik ember, őt akkor sem szeretné a választottja. A bibliai 10 parancsolatban azért érdekes a Ne kívánd..... kezdetű parancsolat. Ne kívánd, ami a másé. Sokan nem értik a parancsolatok lényegét, de ezek valójában életvezetési tippek.

Én nem érzem úgy, hogy a velem történt jó dolgok mások kudarcai. Van amikor én kapok meg egy állást, van amikor más. Még nem is tudjuk, milyen az az állás. Lehet, hogy az állást megkapni pokol. Az élet nem fekete és fehér.

2021. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!