Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halál eset után nektek meddig...

Halál eset után nektek meddig pörgött az agyatok az adott illetőn?

Figyelt kérdés

Nekem nem rég halt meg apám és sokszor tőle teljesen független témáról vele kapcsolatos gondolatok jutnak eszembe. Van amikor részben kapcsolódik valami, vagy emlék, vagy más, de máskor meg csak úgy teljesen áttérek, hogy "ha ez lett volna" vagy "mi volt vele" stb.


Sokszor zavaró ez az egész, nagyon váratlanul halt meg.


2021. szept. 8. 12:29
 1/10 anonim válasza:
100%
Nekem is nagyon váratlanul halt meg az anyukám áprilisban. Meg mindig sokszor eszembe jut, nagyon jó kapcsolatban voltunk. Szerintem ez sokáig benne marad az emberben, főleg, hogyha az illető nagyon közel állt hozzád.
2021. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyenkor teljesen normális. Nekem papám halt meg 2 hónapja, a mai napig gondolok rá, hogy mi lett volna ha..., meg az emlékek, néha sírni is tudnék ez végett. Attól függ, hogy mennyire szoros kapcsolatotok volt. Valaki az ilyenen 2 hónapig, valaki 2 évig is pörög ezen, egyén függő. De az idő mindent megold.
2021. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem gyerek vagyok már, 28 éves felnőtt férfi, nem siránkozhatok

ezt most nem bántásból mondom, mert persze fontos a gyász, de ne random jöjjenek ezek a gondolatok


nekem kell tovább vinnem apám bizonyos dolgait, testvéreim között elosztottuk nagyjából ki mit vesz át, hogy az se legyen, hogy valami tartozást felhalmoznánk emiatt


a mamámat is nagyon szerettem, de rajta alig pörgött az agyam, apámat is nagyon szerettem és mondhatni ő a hülyesége miatt halt meg, mert későn akart csak kórházba menni, amikor már nem tudtak rajta segíteni


nem is tudtam semmiről, karácsonykor láttam utoljára, kb 1 hónapja a halála előtt beszéltem vele telefonon


akartam, hogy sok dolgot lásson még, amiért évek óta dolgozom, tanulok lássa felemelkedni stb és csalódás ez az egész, hogy egyszer csak elment, de ez megesik


nem értem miért kísért ennyire az emléke és a "mi lett volna ha" és társai gondolatok, olyan dolgokról is eszembe jutnak amiknek semmi köze hozzá


remélem a temetés után könnyebb lesz, még elég friss a dolog

2021. szept. 8. 12:48
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Semeddig, számomra már másnap olyan volt, mintha csak a képzeletemben létezett volna, pedig 25 évig éltünk egymás melletti szobában (papám)
2021. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2 evig mindennap eszembejutott, most a 3. ev fele kozeledve mar van olyan, hogy nem jut eszembe par napig.

Kitartast neked!

2021. szept. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikusan 1 évig tart a gyász. Ha érzelmileg jobban kötődsz, ez akármeddig eltarthat. Az elgyászolás tulajdonképpen azt jelenti, hogy megtanulsz nélküle élni. Nem könnyű! Az első évbe minden belefér! Sírás, belepusztulás, aztán valahogy megbékélsz, ha elég erős vagy!
2021. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akármeddig. Lassan 4 éve annak, hogy teljesen váratlanul öngyilkos lett az egyik rokonom, gyakran eszembe jut, és még mindig szoktam gondolkozni rajta, hogy vajon miért...

Ahol tudom az okot (más rokonoknál, ahol pl. stroke, vagy rák vitte el az illetőt) ott kicsit könnyebb ilyen értelemben feldolgozni, ott nem kell a miértet firtatni. Pl. nagymamám halála fájt jó ideig, ma is hiányzik ha eszembe jut, de nála már inkább a kellemes, pozitív közös emlékek jutnak eszembe és szeretettel gondolok rá, nem pedig olyan nyomasztó bizonytalansággal, mint a fent említett rokonom esetén.

2021. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Közeli családtagom még szerencsére nem vesztettem el, de pl. egy általam nagyon szeretett családi barát 4 éve halt meg és az utóbbi pár hétben random elkezdett annyira hiányozni, mintha frissen történt volna a dolog. Egész életed végéig normális, ha időnként eszedbe jut majd a dolog.
2021. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Ennek kulonbozo fazisai vannak. Mondjuk utana nem erez az ember semmit. Mintha meg sem halt volna, aztan sokkal rosszabb, mintha soha nem is elt volna. Aztan a mi lett volna, ha. A szomorusag felszabaditobb erzes, akkor sirni kell, fajnia kell, mert igy lesz konnyebb. Es vegul evek utan is elojohet nap mint nap, de mar megbekelessel.
2021. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem értem a 4-es miért van lepontozva.

Idős embernél, pláne ha már volt is valami baja előtte, nem olyan váratlan és nagy dolog a halál.


Az én nagymamás pl 2-szer is űgy tűnt, hogy meg fog halni, mielőtt tényleg meghalt volna. Az agyvérzése után meg demens is lett, s inkább csak vegetált. Ha kérdeztem valamit, nem értette. Gyermekes dolgokat csinált, képzelgett, stn. Szóval számomra a tényleges halála előtt már több, mint egy évvel halott volt. Az unokatestvéreim is 2-3 évig nem hozták magukkal a gyerekeiket, mikor jöttek látogatóba, mert úgy akarták, hogy a kicsik úgy emlékezzenek a dédire, mikor még jól volt.

2021. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!