Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak? Alkoholista...

Mit csináljak? Alkoholista vagyok és ezt tudom is magamról, meg akarok szabadulni tőle, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok alkoholt szoktam fogyasztani! És a legrosszabb hogy rossz dolgokat csinálok! Pl össze vesztem családtagokkal, de nagyon csúnyákat mondtam nekik! Nem is beszélnek velem! Mit csináljak? Anyagilag is megviselt! Kb az összes pénzemet elittam!

2021. júl. 31. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd a háziorvosnál. Mondd el neki, amiket ide leírtál, s ő majd elmondja a további teendőket, lehetőségeket.
2021. júl. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen italokat pontosan?
2021. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Háziorvosra még egy szavazat.

És a másik tanács:

DOLGOZZ!

Dolgozz ájulásig, ha kell! Dolgozz, dolgozz és dolgozz! Van főállásod? Akkor vállalj másodállást. Vállalj másodállást egy gyorsétteremben, egy termőföldön, takarítóként. A lényeg, hogy DOLGOZZ!

Aki ténylegesen munkát végez, az nem agyal, és a végére ráadásul olyan fáradt leszel, hogy már csak egy pohár vizet fogsz kívánni meg egy ágyat.

(Nem mellesleg még pénzt is keresel vele, amit fel tudsz használni értelmes dolgokra is :))

2021. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez egyedül nem fog menni..anonim alkoholisták csoport aktív látogatása kellene neked.
2021. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak orvosi felügyelettel fog menni, de az első és legfontosabb lépést már megtetted. Menj el első sorban a háziorvoshoz
2021. júl. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Háziorvos, aki az addiktológiára fog beutalni. Ott lehoznak a piáról, és kapsz gyógyszereket az elvonási tünetek miatt. Utána pedig keress valami egészséges és hasznos függőséget, amivel lekötöd magad és eltereled a figyelmedet. Munka, sport, kreatív hobbik, kutya, videójátékok.
2021. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Párom alkoholista, így sokat beszélek az addiktológussal, akihez jár.


A legnagyobb előrelépés az egészben, hogy te rájöttél, hogy le akarod tenni. Ez az a lépés, ameddig sokan nem jutnak el. (Így a párom sem.)


Én ugyan a magam részéről "kívülálló" vagyok, de szerintem a teljes életmódváltás segítene rajtad.

Az addiktológián kell kezdeni, ott írnak fel megfelelő gyógyszert (antidepi, antipszicho, szorongásoldó), amivel át lehet vészelni a nehéz napokat, és a sóvárgást is csökkentik.


Ha ki tudnál szakadni abból a környezetből, amiben most alkoholistaként vagy, az tudna meggyógyítani hosszútávon. Tehát egy teljesen új alapokra épített józan életre kell berendezkedned.


Nagyon sok kitartást és jó egészséget kívánok hozzá :)

2021. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából kicsit rosszul is fogalmaztam meg a dolgokat! Nem naponta iszom! Hanem időközönként! De akkor sokat! Májusban szorongással elkezdtek kezelni! Háziorvosnál már voltam! Voltam pszichiáternél is! Az valami kedély javítókkal el kezdett kisérletezni, de nem vált be! Illetve Frontint írt fel! Nos a gond már az hogy a Frontint ha nem veszem be másnap tökre rosszul vagyok! Elképzelhető hogy függő lettem tőle? Igazából pszihológuson gondolkodtam hogy felkeresek egyet! És kiadom magamból azokat a dolgokat amik nem oda valók! Viszont ez nem olcsó mulatság! Illetve ahol lakom nem is nagyon ismerek olyan szakembert aki Mind gyógyszer, mind alkohol függőséggel foglalkozik! Magamról még annyit hogy naponta 8óra kemény fizikai munkát végzek! Szabadidőmben munka után csak pihenek kb semmire nincs energiám! Szabad napomon meg vagy piálok vagy szintén semmit nem csinálok!
2021. aug. 13. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél meg mindent, legyél kitartó, anonim alkoholista közösség, akármi.


Ragadj meg minden szalmaszálat. JÓZANON kérj bocsánatot a családodtól, hogy megbántottad őket, mondd meg nekik, hogy belátod, hogy a te hibád, hogy alkoholbeteg vagy, és szeretnél meggyógyulni, és ez nem csak ígérgetés, hanem ezt és ezt tetted eddig érte, ilyen és ilyen eredményekkel (a kudarcokat is mondd el, legyél őszinte).


Ha bántottál másokat, a bizalmat nagyon nehéz visszanyerni, főleg ha tartósan ment. Kérj segítséget tőlük a leszokásban, de fogadd el, ha távolságot akarnak tartani.


Ne kérj többet tőlük pénzt. Vállalj felelősséget!

2021. dec. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem azóta nem iszol kèrdező.Sikerült?
2023. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!