Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valakiben...

Lehetséges, hogy valakiben minden tulajdonság szimpatikus, mégsem szimpatikus az illető?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja megismerkedtem valakivel és tök rendes, nagyon sok mindenben egyezik az ízlésünk, a humorunk, a véleményünk - de valamiért mégsem szeretek vele lenni. Mi lehet az oka? Volt már veletek ilyen? Ha papíron látva egy listában látom a tulajdonságait, elámulok, hogy mennyire jófej, de amikor beszélgetünk, mégsem érzem, hogy szívesen folytatnám és nem akarok újra találkozni vele.

2021. szept. 18. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"tök rendes, nagyon sok mindenben egyezik az ízlésünk, a humorunk, a véleményünk"

Ez nem egyenlő azzal, hogy minden tulajdonsága szimpatikus. Emellett még lehet unalmas, büdös, stb. De valami oka nyilván van amiért nem szeretsz vele lenni.

2021. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Lehetséges.

Van egy olyan dolog, hogy "kémia."


Na most, az ember úgy működik, hogy ez is kell, nem elég ilyen, olyan tanult magatartási forma, egyetértés, beszéd...


Érdekességnek megemlítem, hogy amikor 2 ember csókolózik, az gyárilag nem viccből van. Ekkor tudat alatt "felmérik" egymás flóráit, baktériumait és génállományait az emberek. Amennyiben jelentős az eltérés - abból lesz valami. Amennyiben hasonlóak ezen tulajdonságok, nem alakul ki jelentősebb vonzalom, mivel az utódnemzés szempontjából fontos ugye, hogy a lehető legjobb, legerősebb legyen az utód ilyen szempontokból.


Ugye értelemszerűen, ha sok eltérés van, feltehetően az utód erősebb immunrendszerű lesz, többek közt.


Ezt egyébként valamilyen mértékben képes érzékelni az emberi elme, csók nélkül is. Jelen esetben is ez történik. Feltehetően ez van, hogy hasonlóak vagytok túlságosan, ez meg nem ideális evolúciós, utódnemzési szempontból.

2021. szept. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy lehet. Zavarhat a gesztus rendszere, a nevetése, az illata, millió apró dolog.
2021. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szexuálisan undorodsz tőle?
2021. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Az a bizonyos összkép. A világnak van egy rejtett része, ami mindenkire hat, de nem használjuk a társas életben. Attól még létezik, ill használjuk is, csak nem tudunk róla. Szóval az lehet olyan, hogy amiatt nem szimpatikus vagy csak egyszerűen érzed, hogy valami nem stimmel. Tipikusan a leuralós, kellemetlen emberekkel szokott ez lenni. Az is lehet, hogy még visszatartja magát, azaz másmilyennek mutatja magát, mint valójában. Ez csak idővel derülhet ki. Lehet, hogy valami személyiségzavara van, amit szintén tud egy darabig rejtegetni.
2021. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ilyen ismerősöm. Jó ember, szeretetre méltó, mégis falra mászok tőle. De közben rájöttem, hogy valószínűleg szerepet játszik a külvilág felé és nem olyan, amilyennek mutatja magát. Ennek szerintem becsvágy lehet az oka, népszerűséget szeretne.
2021. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
frenzón
2021. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lehet minden tulajdonsága szimpatikus - nem találtam meg az egyetlen tökéletes embert. :) De nagyon sok tulajdonsága szimpatikus (okos, vicces, kedves, figyelmes, érdeklődő, segítőkész...) és ráadásul sok mindenről hasonlóan gondolkozunk és hasonló hobbink, ízlésünk van. Szexuálisan sem undorodom tőle #4, de nem is vonzódok hozzá.

Nem tudok konkrét tulajdonságokat sem, ami pedig nem szimpatikus benne, csak talán a stílusa, fellépése.

De olyan igazságtalannak tűnik, hogy emiatt nem kedvelem, pedig mennyi jótulajdonsága van.

Köszi az eddigi válaszokat! :)

2021. szept. 18. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, mert pl.: a megérzése az embernek azt súgja, hogy itt van emögött valami...
2021. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!