Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önbizalom hiány? Vagy szimplán...

Önbizalom hiány? Vagy szimplán ilyen természetű? Hogyan lehetne társaságba vonni?

Figyelt kérdés

Ismerek egy fiút, aki 17 éves.

Öt testvére van, biztosan jó gyerekkora (volt), és a szüleik jól nevelik a gyerekeiket, szeretik őket.


Ezzel nincs is semmi baj, de ez a fiú nagyon nehezen nyílik meg az emberek felé, csendes, szinte sosem szólal meg, ha vmi közös program van, vonakodik attól, hogy ő is menjen, meg ilyenek.


Nagyon komoly és intelligens fiú, (és szép arca van, szóval a lányoknak biztosan tetszik ;) ) csak hát féltem, mi van, ha kiközösítettnek érzi magát(pedig ez nem így van!), ezért még jobban magába gubózik? A családjuk nekünk ilyen családi ismerősök, nagyon szeretem őket.


Az lenne a pontos kérdésem, Hogy hogyan lehetne "belezökkenteni" a többiek közé? Nagyon jó közösségben van, mindenki jófej. Kb. hetente egyszer találkozom vele.



2021. szept. 19. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha valamit nem írtam le érthetően, elmagyarázom.
2021. szept. 19. 16:22
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy szociális fóbiás vagy elektív mutista. Vagy nem látszik rajta, hogy zavarban lenne?
2021. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott hogy ki vagy te neki?

És miért nem azt írod hogy bejön neked?

2021. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne erőltess rá semmit. Mindig megvan a választása, hogy akar-e menni vagy sem. Majd ha ő akar többet, akkor intézkedik.
2021. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Miért gondolod azt, hogy neki jó lenne az, amit akarsz neki?
2021. szept. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

2: Nem tudom...

3: Mi van? Heh... Nem vagyok senki neki. Ha bármelyik testvére lenne ilyen, őérte is aggódnék.

4: Hát, pont ezért dilemmázok én is. Vajon az segítene neki, ha beszélgetnének vele, vagy ha békén hagynák?

5: Miért gondolod, hogy olyat akarok neki, ami nem biztos hogy jó neki?

2021. szept. 19. 16:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akadj le róla, hasonló voltam, egy ilyen kis Karen rám állt volna, tuti ideges lettem volna...

17 éves, 1 év és felnőtt, nem a te dolgod.

2021. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Miért gondolod, hogy olyat akarok neki, ami nem biztos hogy jó neki?"


Mert a magadfajtában semmi empátia nem szokott lenni, mindenkire azt akarja erőltetni, ami szerinte jó.

2021. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Miért gondolod, hogy nincs benne empátia?

Empátia tesztem eredménye magasabb a normálnál.

7-es, Igazad van, inkább hagyom.

2021. szept. 28. 16:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hetes vagyok.:D
2021. szept. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!