Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért teszik oda az emberek a...

Miért teszik oda az emberek a mondat végére mindig hogy "jó?"

Figyelt kérdés

Pincér vagyok egy étteremben,és miután elmondják mit kérnek hozzáteszik hogy jó?

pl :

Én- Mit hozhatok inni?

Vendégek -vizet jó?

Én- ásványvizet?

Vendég -igen menteset jó?

Én -rendben

Utána az étel felvételénél ugyan ez van egy húslevest kérek jó?

Ba***ki NEKEM JÓ legszivesebben hozzátenném ezt a válaszomhoz amikor egymás után sorozatban ilyen vendégek jönnek,és nem veszik észre magukat!

Vagy ennek van valami oka ?

Miért teszik oda hogy" jó?"

Miért nem lehet aztmondani simán ,hogy egy mentes asvanyvizet kérek szépen .Nem azt hogy egy víz lesz jó ? Észrevettem sokszor nem csak a bunkó vendég csinál így hanem teljesen önkívületükben mondják így.Mintha nekem kéne megengedni hogy egy mentes ásványvizet igyon vagy akármit ... hiszen tudhatná a vendég hogy az étlapról akármit rendelhet az nekem jó 🤣



2021. szept. 20. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, jó?
2021. szept. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ba***ki NEKEM JÓ legszivesebben hozzátenném ezt XD


A kérdésre nem tudom a választ, én nem használom, pincér se vagyok.

2021. szept. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Vannak ilyen emberek, akik kötőszóként használják azt, hogy "jó?". Semmi jelentése nincs, egyszerűen így beszélnek. Nem bunkók, nem akarnak udvariatlanok lenni, csak beszélni nem tudnak rendesen szerencsétlenek. Nekem kémiatanárom volt ilyen, volt, hogy egy órán 187-szer mondta, hogy "jó?" (Igen, számoltam.)


Menj be a konyhára, és röhögj rajtuk ott.

2021. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csomó helyen belefutottam abba, hogy kb semmi sem volt, amit kértem...én ezért szoktam valamilyen szinten bizonytalankodni. A józást nem csinálom, de hozzá szoktam tenni, hogy "ha lehet olyat".


Múltkor voltam egy helyen és konkrétan annyi dologhoz nem volt alapanyag, hogy megkérdeztem már, hogy oké, akkor mi van egyáltalán?

2021. szept. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen de egy sima kóla mögé odateszik a jót... pedig en kedves vagyok ☹
2021. szept. 20. 01:23
 6/13 A kérdező kommentje:

inkább mondja azt "hogy kérnék egy mentes ásványvizet" és ha nincs, úgyis tájékoztatva van hogy mi a választék az ételekre vonatkozóan is...minthogy egyből bizonytalan helyzetbe állítja az egész szituációt..

Nem értem miert kell letörölni a mosolyt az ember arcáról ...és hogy miért érdekelnek engem egyáltalán ilyen apróságok..

2021. szept. 20. 01:35
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Te választottad ezt a szakmát. Fogadd el, hogy nem fogod megváltoztatni az embereket, főleg nem ennyi idő alatt. Csak magadat pörgeted ezzel az egésszel.


Vagy beletörődsz, hogy vannak ilyen emberek, vagy ha meg akarod őket nevelni, kezdd a saját gyerekednél vagy menj tanárnak.


Mindenféle rosszindulat nélkül, ez sehova sem vezet.

2021. szept. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Csak megkérdezte, hogy mért csinálják ezt! Nem azért tete fel a kérdést, hogy megnevelje őket. Mért te azért teszed fel a kérdéseket, hogy megneveld a másikat? Alig olvassák, sok kérdést tizen nem néznek meg, így nem lehet megváltoztatni embereket. Több százezer feliratkozóval youtuberként talán.
2021. szept. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarnak parancsolgatni neked, próbálnak udvariasan fogalmazni, de műveletlen suttyók, úgyhogy valóban udvarias fordulatok helyett ez jön ki belőlük.


Nem érdemes ezen kattognod, pláne mivelhogy ténylegesen nyilvánvalóan nem abban az értelemben használják a "jó?" kérdést, hogy "amennyiben önnek is megfelel".

2021. szept. 20. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy 500an biztos nézik csak ezt a kategóriát. Az már egy kisebb iskola létszáma. A toplistából talán kiderül mennyi a látogató.

De a 7es válaszát nem teljesen tudom értelmezni. Mondom, a kérdező csak érdeklődött.

2021. szept. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!