Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek újra férfias...

Hogyan legyek újra férfias férfi aki úgy is beszél?

Figyelt kérdés

Régen macsó férfi voltam, versenysportoló. Testalkatom is izmos volt, szerettek a nök. Mindig férfiasan beszéltem a többi férfivel, úgymond elfogadtak engem, sokan felnéztek rám valamiként. Ha megjelentem valahol, odajöttek hozzám, elöre üdvözöltek (persze én is, soha nem voltam egy kiskirályodó, menözö, lenézö pasi) Feleségül vettem egy eleinte kedves csajt, bár voltak jelek amikre nem figyeltem. Pár éve súlyos beteg lettem, halálos kór. Hónapokat töltöttem kórházban, föleg idös emberek között. A barátok közbe mind eltüntek, föleg azután, hogy a kórházból egy 190 cm és 65-70 kg ember jött ki (elötte 105 kg voltam kigyúrva). Teljesen megszakadt a kapcsolatom a korombeliekkel, csak a párommal voltam, beszéltem non stop. Munkahelyem is otthon lett. Sajnos amikor gyenge voltam a párom elkezdett velem csúnyán beszélni és fizikailag is bántalmazni. A kapcsolat vége felé már nyilvánosan is ütlegelt és kutyaként beszélt velem. A családom hozott el már aztán töle, pedig még én mentegettem. Azóta eltelt 2 év de furcsa ember lettem. Fizikailag megerösödtem, de a viselkedésem szerintem is gáz. Zavarban vagyok, ha emberekkel találkozom folyton keresek valamit a zsebeimben, zavartan nézegetek. A boltokban is nagyon zavartan viselkedek kívülállók szerint. Nagyon, túl udvariasan beszélek másokkal, meghunyászkodva, furcsa szóhasználattal. Mint amikor teljesen megalázkodva kérleltem az orvost hogy “tisztelt föorvos úr, kérem segítsen rajtam”. Mindenkivel így beszélek, abszolút nem férfiasan. Régi önmagam sehol. Ha rámnéz valaki zavarba jövök, föleg ha nö az illetö. Azt hiszem azt nézi milyen ronda vagyok vagy a hegeimet.


Hogyan lehetnék újra férfias férfi? Aki úgy tud beszélni mint régen?


Vittem múlt héten az autómat szervizbe, ott rám se hederítettek a dolgozók, oda se néztek a köszönésemre. Ott kellett kuncsorognom, hogy melyikük a szerelö? Utána is furcsán, kioktatóan, lenézöen beszéltek velem, mint egy gyerekkel. Megalázó volt. Amikor mondtam hogy nem tudnának légyszives 30-as olajat tenni a kocsiba, a válasz az volt “akkor miért nem csináltad meg magad?” leugatva. Máskor próbáltam úgy beszélni mint régen, de furcsa volt és mü, mégrosszabb hatást váltott ki. Már nem úgy reagált rá a többi férfi mint régen.



2021. szept. 20. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne feledd, hogy téged iszonyatos sokkhatások értek.

Gondolom rákbeteg voltál. Ennél a betegségnél szerintem minden ember fejében benne van, hogy simán bele lehet halni. Neked szerencséd volt, felgyógyultál, reméljük soha nem fog kiújulni vagy egy áttét előjönni.

De ezek nyomot hagynak a személyiségben.

A feleséged a másik sokkhatás. Eszerint, amíg egészséges voltál, kedves volt veled? Később meg fizikailag bántalmazott? Ez megint olyan elképesztő, negatív változás, hogy a lelkileg nem tudtál ugyanaz maradni.


Ettől függetlenül én nem vinném oda javítani az autómat, ahol lekezelően beszélnek velem. Egy nővel, egy idős emberrel, egy autóhoz semennyire sem értő emberrel sem beszélhetnek így.

Kezdd el az önbizalmad megerősítését azzal, hogy ahol így viselkednek veled, eldöntöd, hogy többet oda nem mész.

A nőket egy ideig most hanyagold. Ekkora csalódást én lehet, hogy egész életemben nem tudnék kiheverni. De szerintem minden embernek évek kellenek hozzá.

Elképzelhető, hogy pszichológus tudna segíteni abban, hogy feldolgozd ezt a két, külön-külön is óriási traumát.

Ha szüleid élnek, jó egészségben vannak, akkor legyél sokat velük, ők minden bizonnyal elfogadnak és szeretnek most is. Gondolj arra, ez micsoda érték. Sokaknak nincsenek ilyen szülei, vagy éppenséggel nem élnek már, amikor ilyen sokkhatás éri őket. Örülj annak, hogy neked ők támaszt nyújtottak a kapcsolatod válsága idején, és nyilván azóta is.

Szóval a rokoni és családi kapcsolataidat éld meg, amennyire tudod.

Az, hogy a betegséged idején eltűntek mellőled a "barátaid" (szándékos az idézőjel!), az sokatmondó tény. Azt jelenti, hogy nem voltak ők igazi barátaid, hanem csak hasznot akartak belőled húzni. Ezután erre is ügyelj, hogy barátaidat érzékenyebb szemmel válogasd meg.

2021. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ember néha nem úgy jön ki egy helyről ahogy bement.

Ha gondolod írj privátot nekem is volt nehéz élethelyzetem , mert nekem pszichózisom volt.

Szóval:

Elősször is megszabadultál egy nőtől aki nem volt őszinte ez egy jó dolog .+(barátoktól)

Túléltél egy halálos dolgot ez is jó dolog.


Hogy hatással voltak-e rád a történtek?

Kétségkívül.-

Ezt fogadd el

De ez nem azt jelenti, hogy ne szállhatnál most magasabbra mint voltál.


Járj egy csapatsportba vagy pszichológushoz esetleg.

2021. szept. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Senior Séf ***** válasza:
100%

Tudom, miről beszélsz. Én régen, ha bementem valahova, OTT VOLTAM! Mindenki azonnal észrevett. Aztán a kor, meg az izomsorvadás hazavágott, és csak árnyéka lettem az egykori magamnak.

Először is neked magadnak kell újra elfogadnod, szeretned magadat. Csak maikor ez megvan, akkor várhatod el másoktól.

2021. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A barátok közbe mind eltüntek, föleg azután, hogy a kórházból egy 190 cm és 65-70 kg ember jött ki"


Teljesen átérzem a helyzeted, sajnos tapasztaltam én is hasonlót. Ezek nem érted voltak a barátaid, hanem azért hogy ők is a középpontba kerüljenek melletted. Pár évvel ezelőtt hasonló dolog történt a legjobb barátommal (akármilyen furcsa, a felesége vele is kutyaként bánt, a 2 éves kisfiuk meg álladóan sírt, mert látta ahogy üti az apját) Az meg a másik, hogy közben a kis nőcike félre is lépett egy másik haverral (közülünk) Egyedül én maradtam mellette, a többiek mind elfordultak tőle. És megmondom Neked, azóta sem kerestük őket. Ketten járunk el sörözni, beszélgetni stb. Na meg a kisöcskösnek én vagyok a keresztapja.

2021. szept. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Még párszor át kell olvasnom amit írtatok de sok eröt ad és valahol segítség, hogy nem vagyok egyedül, van kiút, másnak sikerült.
2021. szept. 21. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!