Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Passzív agresszív embert...

Passzív agresszív embert inkább ignorálsz vagy elé állsz és megkérded, mondja meg mi a baja?

Figyelt kérdés

Inkább az előbbit? Szólván, hogy majd csak abba hagyja.


Vagy ha már kellőképpen egyértelmű, hogy valami baja van veled akkor oda mész elé és megkérdezed: "Tisztázzuk, mi a bajod?"


Ugye eléggé szituáció függő, tehát érdemes tisztába lenni, hogy tényleg passzív agresszív az illető, vagy te reagálod túl, amikor viszont egyértelmű akkor beszélgetsz vele, esetleg megvárod míg a legközelebbi szituációban újra megmutatja, hogy tényleg passzív agresszív veled szemben és akkor szólsz?


2021. szept. 21. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
"Ha befejezted a duzzogó hülyegyerek stílust, akár beszélhetnénk felnőtt emberek módjára is. Szólj, ha megértél rá."
2021. szept. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mit mond. Attól még, hogy csak pusztán érdektelenség érződik a véleményében, az nem jelent semmit.
2021. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább ignorálom. A passzív-agresszívkodásával úgyis azt akarja elérni, hogy én ereszkedjek térdre azért, hogy normálisan megbeszélje velem a konfliktust, mintha nem egy hülye gyerekkel veszekednék, ezt az örömöt/erőfeszítést pedig nem adom meg neki. Majd ha tud normálisan beszélni, akkor beszél, addig le van szarva.
2021. szept. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb ignorálni, nem érdemes rá túl sok energiát pazarolni.
2021. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha annyira fontos tisztáznunk, pl mert szoros együttműködést igénylő munkakapcsolatban vagyunk vagy ilyesmi, tehát muszáj lenne valamiért fenntartanom vele az aktív és normál kommunikációt, akkor rákérdeznék. Nos, ilyen még nem volt.

Olyanok voltak velem passzív agresszívek, akikhez közöm se nagyon volt, és tudtommal semmit nem követtem el ellenük. Mivel csak valami jelentéktelen, pitiáner szarság miatt csinálthatták ezt a műsort, úgy voltam vele, hogy akkor kapják be, pukkadjanak csak, ha nem tudják normálisan elmondani, mi bajuk. Ha meghallottam egy foghegyről vakkantott választ, vagy megláttam egy köszönés helyett felhúzott orral elfordított arcot, vállat vontam és továbbmentem. Nem mondom, hogy sosem esett rosszul, de még annál is jobban felidegesített, és megutáltatta velem az adott személy(eke)t. Ilyenek kedvéért nem fogok erőlködni, nem kell nekem játszmázó bolondok fárasztó társasága. Legyenek pöčšōk egymással, aztán élvezzék.

2021. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!