Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Orvosoknak valóban nagyobb a...

Orvosoknak valóban nagyobb a tisztelete, mint a többi szakmának?

Figyelt kérdés

2021. szept. 21. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Rossz ez a motiváció, igy ne.
2021. szept. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem a szakmát, hanem az embert tisztelik. Ha emberileg egy hulladék az orvos, senki nem fogja azért tisztelni mert orvos.
2021. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%
Bent van a koztudatban, hogy egy orvos nagyon sokat és nehéz tananyagot tanul. Erre csak kevés ember képes. Tehát aki orvos az OKOS. Ezt mindenki elismeri.
2021. szept. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Katona Dius ***** válasza:
83%

Tény, hogy aki orvosit végez, az hülye nem lehet. Ennyi. És ha valaki kitanulja a szakmát és felelősséggel végzi, az becsülendő (mindegy, milyen szakról van szó)

De akár orvos, akár villanyszerelő, ha már ezt hozták fel korábban, ha szarik bele a munkájába, iszonyat nagy károkat tud okozni. És ismerek olyan orvost, sajnos nem is egyet, aki magasról letojja a beteget és komolyabb bajokkal is elküldi, hogy csak beképzeli. Férjem háziorvosa pl ilyen, egyszerűen mindenre az a kifogása, hogy férjem kövér. De azt nem fogja fel, hogy hirtelen hízott, úgy, hogy nem eszik többet, nem mozog kevesebbet, teháűt az is lehet tünet. De ez a doki annyira félre kezel mindenkit, márha hajlandó kezelni, hogy a többi háziorvos viszont nem vesz át tőle beteget, mert mindig sok meló helyretenni a pácienseket.

2021. szept. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

Én jövőre végzek orvosin, eddig nem nagyon éreztem semmiféle tiszteletet. Nem is vártam, hogy bárki hajbókoljon, amiért elvégzek egy szabad akaratomból választott szakot, de azért az meglepett, hogy az évek során mennyiszer éreztetve lett velem, hogy mindennek az alja vagyok. A betegek nagy része azonnal hisztériás rohamot kap és pofákat vág, ha egy orvos megkérdezi tőle, hogy megvizsgálhatja-e egy hallgató. Az orvosok nagy része a gyakorlatokon azzal kezdi, hogy ne legyünk orvosok, hülyék vagyunk, hogy ezt a szakot választottuk. Az ápoló személyzet sokszor a tőlük megszokott stílusban aláz meg és röhög ki, ha valamit nem tudunk megcsinálni (mert még soha nem volt alkalmunk gyakorolni). A professzorok/oktatók nagy része szerint szar orvos leszek és inkább itt kéne hagynom az egyetemet, ha nem tudok valami apróbetűs részletet abból a témából, ami az ő személyes fétise. Aztán amikor majd elkezdek dolgozni, akkor az orvos ismerőseimhez hasonlóan nyilván velem is elő fog fordulni, hogy feljelentenek, leköpnek, megütnek, kiabálnak velem a betegek és a hozzátartozóik.

Szóval szerintem ha valaki ilyen tapasztalatok után is képes megőrizni az emberségét (a tudását pedig minimum naprakeszen tartja), nem egy kiégett, bunkó g#ci lesz, az megérdemli a tiszteletet, részemről legalábbis.

2021. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
90%
Velem azóta beszél emberi hangnemben a nyelvtanárom, mióta megtudta, hogy orvosira járok. Előtte lekezelő volt meg durva.
2021. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!