Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30-50 közötti nők, férfiak!...

30-50 közötti nők, férfiak! Van val@kinek ILYEN típusú nosztalgiája? A 80-as (esetleg 70-es) évek iránt, DE A MAGYAR (szoci) "változata", nem a csili-vili tehetős nyugati dolgok iránt? Pl. 80-as évekbeli utcakép, Skoda 120-as autók, akkori ruházat...

Figyelt kérdés

Pl. 80-as évekbeli utcakép, Skoda 120-as (meg 105-ös, meg nagy polszki, és Tatra, stb.) autók, Volán-TeFu-s kamionok, Ikarus autóbuszok, akkori ruházat, korabeli "furcsa" lakberendezés, Lehel (jó büdi!) hűtők, reklámtáblák, lőszernyomos házak (nem kifejezetten Budapestről beszélek, más városokban is voltak bőven felújítatlan, koszos-színű épületek), Pocsék Áruk Fóruma, illetve Ablak és Új Reflektor Magazin műsorok, interurbán telefonhívások...


Egyszóval az után a bizonyos keleti "hangulat" után van valamelyikőtöknek nosztalgiája? :) Ha igen kérlek írd le, hogy hölgy, vagy férfiú ír nekem, esetleg azt is mely városkából. :)


Hiába manapság már annyi, de annyi minden sokkal jobb, mint amit annak idején átéltem/átéltünk, mégis valahogy ez a fejletlen, "koszos-falú" házakkal tele lévő, lassú világ után van valami (még saját magam számára is) megmagyarázhatatlan nosztalgiám.


Minden kedves hasonló cipőben járó, manapság már furcsának tűnő KGST-s, keleties hangulatú dolgok iránt nosztalgiàzó lelki társamnak előre is köszönöm a hozzászólásokat! :)



2021. szept. 26. 23:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Van emlékszem amikor még az Ikarus buszokon dohányzott mindenki meg mindenhol :d sokkal jobbak voltak a zenék, az emberek is nagyon mások voltak nem volt ennyi féreg... Sorolhatnám rengeteg dolog van.



Viszont a mai technológia az nem baj hogy már itt tart, régen nagyon sok nehézség is volt...csak arra nem emlékszik annyira az ember.

2021. szept. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Én azért szeretnék abban a lassabb, nyugodtabb ritmusú korban élni, mert akkor mindennek ki kellett várni az idejét, és éppen emiatt sokkal nagyobb értékük is volt.És itt nem csak mondjuk az autóra gondolok, hanem mondjuk egy jó filmre a tv-ben. Az akkori ideológia persze nem hiányzik, de a beteg eszmék terjedésének most sem vagyunk híjján.
2021. szept. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Off, de aki most 30 éves, az '91-ben született, ergo sok emléke nincs a 70-es, 80-as évekről.

Szóval inkább 40 fölöttieket kérdezz :P

2021. szept. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Abból a korból inkább más iránt. Ikraus és ifa szaga büdi.
2021. szept. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy, nagyon nem. Rohadvány idők voltak, az ország (részben) még mindig a '45-'90 közötti időszakot nyögi
2021. szept. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Szar volt az iskola is. A sok komcsi gyerekének ki volt nyalva a segge és mindent elnéztek nekik.

Akkoriban voltak utcabizalmi pozíciók, ők úgy figyelték az embereket mintha muszáj lenne.

2021. szept. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kalauz ült a buszokon, nála kellett jegyet venni. A körúton fürtökben lógtak az emberek a villamosokon és úgy közlekedett. Ma már elképzelhetetlen és ez így jó.
2021. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért érzel nosztalgiát, mert akkor voltál fiatal.

És a fiatalságunk iránt idősebb korban mindig nosztalgiát érzünk. Akkor is, ha akkor háború volt, ha elnyomás volt, ha objektíve sokkal rosszabb körülmények voltak.


Nekem is nosztalgiám van pl. a faros Ikarusok iránt. Ha adódik alkalmam ilyen nosztalgia buszjáraton utazni, mindig szakítok rá időt. Miért? Mert akkor kicsi gyerek voltam. És jó lenne újra gyereknek lenni. :-)

2021. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit (mivel kérted, írjuk le): 48F vagyok, Győrben nőttem fel és most is itt élek.
2021. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ruházat...11-12 lehettem és kaptam nylon harisnyát. De ez nem is hasonlított a mostaniakra. Olyan merev volt az anyaga. Addig amíg állva maradtam egész jól tartotta a formáját, de mihelyt leültem nagyon eldeformálódott. Felálltam és a térdemnél vagy 10 cm-re elállt. Ráadásul a harisnyatartó is engedett és a csattjai kilátszottak a szoknyám alól. A mai lányoknak ezerszer jobb dolguk van ruházkodás szempontjából:)
2021. szept. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!