Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 350 ezerért Skoda 120?

350 ezerért Skoda 120?

Figyelt kérdés

Szomszédom el szeretné adni, 30 éve nála van, 30 éves a kocsi. Nem rohad hisz garázsban tartotta meg üregvédelemmel látta el pár alkalommal. Motorja.. Skoda.. 4 sebességes 1988-as.


Tavasszal szeretné eladni, de első sorban nekem mert tudja, hogy szeretem a Skodákat. Kezet ráztunk rá. Szerintetek reális? Mert én kicsit többre gondoltam szüleim, akiknek meg volt azt mondták 100 ezer is sok, mert fogok vele szívni. De ez csak egy hobbi lesz mivel nincs hobbim, szerelőt ismerek aki ért hozzá.


2021. aug. 31. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Hát őszintén.....egy ilyen kocsi még ingyen is drága.
2021. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
4%
A baj azzal van, hogy 30 éves. Sok olyan dolog van a mostani autókban, amivel könnyebb és biztonságosabb a vezetés. Ha most eladnám az autómat, akkor boldog lennék, ha ennyiért el tudnám adni! Egy 10 éves Mondeóról beszélünk, amit taxiként használok (vagyis MINDEN nap mennie kell vagy 100 mérföldet, tehát szinte tökéletes állapotban van, hiába van benne már közel 400 ezer km!), de az értéke itt kb 500 font, vagyis úgy 200 ezer Ft. Te meg egy 3-szor ennyi idős Skodát vennél dupla áron? Nem tudom az otthoni árakat, de szerintem ennyiért különb autót is kapsz, amiben pl klíma és tempomat is van. Nem csoda, hogy NEKED szeretné eladni, mert csak szerinted éri meg! Ahogy az 1-es írta, ingyen is drága lesz!
2021. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem ne. 350 ert mar m9dern autók kisebb-nagyobb szepseghibas darabjai között valogathatsz pl 2. 3. Golf, Fiat Stilo, Polo stb. Csak pár pelda a sok közül es a regebbi Toyotakat hagyjuk is.

Ha nem vagy kb veterán fan, akkor hanyagoldd.

Gyenge, macerás es a biztonságról ne is beszeljünk.

2021. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Emberek, hol jártok? A kérdező hobbira szeretné venni az autót nem napi használatra, jó reggelt! Szerintem egyébként érdemes megvenni. Egy gazdája volt, garázsban tartva, látni bár nem látom, de biztos normális állapotban van. Ha tényleg szeretnél venni egy 120-ast, szerintem a legjobban jársz, ha a szomszédból veszed :D
2021. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
24%
#4 Azért a hobbi ott kezdődik hogy kb pénz nem számít....
2021. aug. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%
#5 igen, de azért nem mindegy hogy másfél millióból veszel egy roncsot, vagy 350-ért egy gyári veteránt :D bár gondolom te milliomos vagy, neked nem számít
2021. aug. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

Kedves 6-os, en a 350-es kategoriat említettem. 1,5-ert mar egesz jó kocsikat kapni.

Sajna nem vagyok milliomos, 20 eves dizellel jarok.

2021. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem rohad, és nálad is garázsban lesz, meg nem hülyegyerek módjára szereled (mint régen majdnem minden tulaj) akkor persze, bőven megéri. Nekem van 2107 Lada 120-as Skoda, 408-as Moszkvics, 125-ös polski, 126-os polski.


100-150 ezrekért kerültek hozzám, mindegyik indult, de tele voltak gányolással, de a kasznijuk jó volt, leginkább az előző tulajok szerencsétlenkedéseit kellett eltüntessem, miután megvolt és gyárira vissza lett minden alakítva azóta mindegyik totál üzembiztos lett.


A Ladát pl napi szinten hajtom kb 100km-oda-vissza karbi beállítás, gyújtás beállítás óta a közhiedelmekkel ellentétben simán 7-8liter a fogyasztása, mikor megvettem bekérte a 12-litert füstölt mint a veszedelem meg a többlet benzin miatt hígította az olajat.


Mindenki azt jósolta hogy szívni fogok velük, meg jujj de sokat eszik meg jujj jujj, és érdekes módon nem így történt, mióta rendbe tettem őket azóta csak műszaki előtt kellett alájuk mennem de csak átnézni, egyedül a napi használós Ladán kellett szilentet cserélni de 150K Km után gyártott közepes árkategóriás szilenttekkel szerintem teljesen elnézhető dolog, mióta nálam van azóta mentem vele 300K Km-t és csak a szűrőket olajat meg ilyesmiket kellett cseréljek, úgyhogy ennyit erről.


De skodára visszatérve, vele kb 50k kilómétert mentem, leginkább találkozókra, meg mikor olyanom van ide-oda, ezzel se volt gond, csak az alap dolgok(olaj,szűrők, egyebek).


Úgyhogy jah, szerintem mindenképp megéri ha nincs szétgányolva, és nem rohad.

2021. aug. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
4-es voltam. Bocs
2021. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
#7 még mindig nem értem, hogy a 350-es kategóriában miért nem számit a pénz, na mindegy. De becsülöm, hogy nem kezdtél el ugatni, tisztelettel beszélsz.
2021. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!