Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó tett helyében jót várj,...

Jó tett helyében jót várj, mennyire igaz? Hiszel benne?

Figyelt kérdés
2021. szept. 28. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek benne. Próbáltam egy időbe minél több 'jót' tenni, mégis ömlött a sz*ar a nyakamba :D
2021. szept. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Lazy Lover ***** válasza:
90%
Ma már nem érvényes mindenki egy hálátlan dög lett
2021. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Általában működik. :)
2021. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek benne. Én vagyok az ügyeletes barom, aki mindig mindenkinek segít(ett), aztán nemhogy jót nem kaptam soha vissza, de még sokan ki is használtak.


Most 30 éves korom körül jutottam el oda, hogy csak a szűk családnak és a baráti körnek segítek.

2021. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor egy idős, kb 85 körüli néni biciklistől beesett az árokba. Azonnal mentőt hívtam. Nagy fájdalmai voltak, de nem engedtem felállni, elmagyaráztam ha neadjisten törés van, nem szabad mozognia, helyette a kabátomat összehajtogattam a feje alá és vártuk a mentőket. A néni elkezdett velem üvöltözni, hogy segítsem fel, mit képzelek, majd rendbejön, hagyjam felállni, hülye p...a vagyok stb. Már majdnem otthagytam, gondolva, hogy akkor száradjál meg, de hamar kijött a mentő. Combnyaktörése volt. Nénike hála helyett osztott engem a mentősöknek, hogy én nem engedtem felállni. A mentősök is hiába magyarázták, hogy nem szabad mozogni ilyenkor, de nem értette meg. Még néztem, ahogyan beteszik a mentőbe, kaptam még egy "dögölj meg" pillantást tőle.

Hát erről ennyit...

2021. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Várni várhatod, végül is.. 😂
2021. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Az ember annyi jót tegyen és annyit adakozzon, amennyi nem kerül neki kifejezetten nagy energiaráfordításba. Előre engedni valakit, valaki után vinni, amit elejtett, felajánlani egy kollégának, hogy elviszed egy darabon, ha már úgyis arra jársz és esik az eső, nem akkora effort. Elvinni a balhét, kölcsönadni ügyvéd nélkül, mikor neked sincs sok és a saját feladataid rovására időt szánni valakire, akinek nincs ilyen problémája, az.
2021. szept. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a múltkor megálltam egy földön fekvő ember mellett és szóltam neki, hogy "elnézést! Jól érzi magát, szüksége van segítségre?"


Erre felül a gyökér és rámordít, hogy "a saját dolgoddal törődj bszdmeg!". 🤣 szóval szépen odébbálltam.

2021. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én a fordítottjában hiszek inkább. Van az élni és élni hagyni, de rossz tett helyébe rosszat várj.
2021. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Jó tett helyébe jót várj"

Az én esetemben úgy működik hogy sohasem várok viszonzást, teszem a doldom és kész. Ha kell segítek akár idegen emberkéknek is. Odafigyelek a környezetemre

2021. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!