Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyáva vagyok, ha kerülöm a...

Gyáva vagyok, ha kerülöm a verekedést? 25/F

Figyelt kérdés

Sajnos olyan ember vagyok, aki vonzza a kötekedő embereket. Munkahelyemen is vagy egy pár, de mindegyik nagyobb súlycsoportban van, mint én, és valószínűleg több verekedési tapasztalattal is rendelkezik.

A suliban is emiatt kellett sok mindent eltűrnöm, mert egyszerűen nem mertem megütni a másikat, félva attól, hogy mit kapok érte. Jó, párszor ténylegesen verekedtem, de az kevés volt, és már 8 éve az utolsó alkalomnak.


Szerencsére mellettem is állnak jó páran, akik próbálnak védeni, de elsősorban azt hangsúlyozzák mindig, hogy ne verekedjek, tűrjek inkább, mert a műtőasztalon fogom végezni. Úgy érzem, ennek valami alapja is van, elég vékony vagyok.

Oké, a józan ész diktálja, hogy kerüljem a bajt és a veszélyt, de emiatt gyávának érzem magam. Az önbizalmam emiatt nagyon kevés. Úgy érzem, még ha el is intéznek, akkor is megmutattam, hogy nem félek, nem futottam el. Megéri-ez?


Mit kezdjek magammal? Milyen férfi az, aki nem mer/tud verekedni?



2021. szept. 29. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Kezdj el valami küzdősportot!
2021. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én sem verekszem.

Fegyverviselő vagyok 2004 óta.

2021. szept. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Nem vagyunk egyformák. Én meg szívesen verekednék,de én nem vagyok kötekedő,belém meg senki nem köt,igaz meg is járná :)
2021. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem születtél bele, eleve a környezeted sem olyan akkor miért tekintendő alap dolognak a verekedés?

A cigányokba belenevelte az élet ezt kár vitatni, ők is pontatlanok, és csak ütnek rúgnak minél erősebbet, ha van bátorságod eljárhatsz edzésekre ha kiválasztottad mit is szeretnél, de ez lelkileg is átnevel, ugyanis fejvédőben kapni egy egészséges fejrúgást az nem kellemes, de úgy kell hozzáállni, kint a való életben nem fognak kérdezni, felkészíteni.


Ha megtanultál verekedni, tudni is kell kamatoztatni, egy sétáló utcán másodperced lenne arra hogy a kamerák miatt nem Te ütsz inkább, vagy hagyod magad, viszont cserébe kifektet az a valaki és le is húz.

2021. szept. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magasság súlyod?
2021. szept. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gázspray a képébe aztán rúgás a halántékra.

Örülhet, ha utána majd szívószállal eheti a levest.

2021. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a kérdést. Most mit sajnálsz ennyire, kérdező? Milyen munkahelyen dolgozol, ahol ilyen nehéz súlyú állatokkal vagy körülvéve, akiknek rengetegen bunyós tapasztalatuk van és kötözködnek veled, de te nem akarsz velük verekedni? Hol dolgozol te?

Meg mi az, hogy "milyen férfi az, aki nem tud" verekedni? Miért kéne tudnia verekedni egy férfinak? Miért kéne tudnia verekedni akárkinek? Haver, ez nem Mexikó! Meg nem is az 50-es évek. Hol akarsz te ennyire bunyózni? A munkahelyeden vagy az utcán? Miért? Ma már ez kell, hogy alapképesség legyen, hogy te tudsz verekedni. Én és körülöttem mindenkinek úgy telnek a napjai, hogy nem kell sehol verekedni. Itt mindenki egy borsodi cigánytelepen él, ahol napi szintűek az utcai boksz meccsek? Vagy itt mindenki börtönviselt? Vagy mi a szar?

Szerintem szánalmas az a férfi, akinek nincsen kiállása, nincsen határozott fellépése, nem mer konfliktust vállalni, nincs egy keménysége, de ezt az élet minden területére értem. Ez nem azt jeletni, hogy "az a férfi, aki nem tud bunyózni, aki nem tudja szétütni a másik ember fejét, meg aki nem tudja a villamoson/suliban/munkahelyen lefejelni a másikat, az egy szánalmas féreg". Ez szerintem egy nagyon suttyó és végképp nagyon idejétmúlt hozzáállás.

Engedd el ezt a verekedős baromságot, kérdező, mert nagyon rossz helyen kapizsgálsz. Neked nem bunyózni kell megtanulni. Nem is értem az egészet. Miért kéne megtanulnod bunyózni? Neked az önbizalmadat kell rendbe raknod, ezáltal a konfliktuskezelési kultúrádat. Te most azért rugózol ennyit ezen a bunyós ökörségen, mert kisebbségi komolexusod van, az önértékelésed nulla és így próbálsz kompenzálni. Az önismereteden és önbecsüléseden kéne rengeteget javítani. Keress fel ezzel a problémával egy pszichológust és ő segíteni tud/fog.

2021. szept. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!