Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen helyzetben mit tennétek?

Ilyen helyzetben mit tennétek?

Figyelt kérdés

Múlt héten egy városban történt az eset. Araszolt a forgalom, én a gyalogost átengedtem az előttünk lévő zebrán. Mögöttem lévő autóból (20 éves BMW) kiszállt a 20 éves gyerek, és üvöltve, ordítozva odajött hozzám.. " mi a qva anyadért állsz meg, szétütöm a bzi fejed, beleverek a fejedbe, leverlek majom".. és hasonló szitokszavakkal üvöltött.. Kb 70 kilós gyerek volt. Próbáltam elmagyarázni, hogy itt a gyalogosnak van elsőbbsége, nekünk meg kell állni.. "szállj ki és szétütöm a fejedet te bzi". Erre belerúgott a kocsi oldalába, és letörte a visszapillantómat, majd leköpött, és lehúzott ablaknál pofon vágott...

Erre már kiszálltam, és kegyetlenül megruháztam a gyereket. Az első fogai kiestek, mikor a motorháztetőbe vertem a fejét. Orrán száján dőlt a vér a gyereknek, majd a barátnője összekaparta és elhajtottak.


Mi lett volna a helyes megoldás? Ilyen súlyú támadás esetén, ahol az asszertiv kommunikáció hatástalan, ti mit tettetek volna? Meghunyászkodni inkább, és elhajtani, vagy megtanítani a normális viselkedésre egy veréssel, súlyosan bántalmazva és megalázva őt a barátnője előtt? Zokogott a gyerek, mikor a barátnője berakta a kocsiba, összeomlott az egész személyisége a veréstől. De miért viselkedik így valaki max 20 évesen egy olyan szituációban, ahol nincs igaza? Mi lett volna a helyes megoldás Ilyenkor? Bánom a tettlegességet, de nem volt más lehetőség.



2021. szept. 27. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Menj már innen a kamuddal :D
2021. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem kellett volna megverned a kamu bmwst a kamu zebrán a kamu barátnője előtt.


Üdv:


Kamu

2021. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves Kamu/k. Bár úgy lenne, hogy ez egy meg nem történt kamu eset. De sajnos vannak ilyen emberek. Engem is teljesen megdöbbentett, hogy 20 éves suttyó gyerek, ok nélkül így viselkedik egy idegennel.
2021. szept. 27. 11:32
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
kamu...
2021. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nehéz helyzet igaz, hogy mit teszel ilyenkor? Egyszerűbb bebújni a "nem történt meg" szavak mögé.
2021. szept. 27. 11:38
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Ablakot felhúzod, ajtót bezárod, rendőrért telefonálsz. A rendszámát felírod.

De szerintem is kamu.

2021. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%
Az ilyen már a hírekben lenne mivel vannak kamerák kinn :D
2021. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem Budapest, vidék. Ráadásul még csak nem is megyeszékhely. 30 ezres kisváros.
2021. szept. 27. 11:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor is lenne.
2021. szept. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt egyszer ilyen, hogy egy tök random gyerek belém ált a nyílt utcán. Megkérdezte, hogy "mennyibe kerülsz?" Kérdeztem, hogy mi van, erre jön utánam, hogy "megbszlak". Valami bzi lehetett, én otthagytam. Nem verekedni mentem ki, szóval szimplán lehagytam, részeg volt, nem ért utol. Közben szitkozódott, belekötött abba h szemüveges vagyok stb. Amíg ez nem történt meg, én sem hittem, hogy minden ok nélkül egy olyan ember belém állhat, akit először látok életemben.


Szeretnétek egy olyan világban élni, ahol ilyen nem történhet meg, igaz? Ez a valóság.

2021. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!