Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért beszélnek félig angolul...

Miért beszélnek félig angolul a fiatalok?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre elég gyakori jelenség hogy félig angolul, félig magyarul beszélnek.

Nem csak neten, de a boltokban is. Az már más téma hogy némelyiknek nevetségesen sz4r a kiejtése/még így félig angolozva se a megfelelő angol szavakat használja...

Mi ebben a "menő"?

Akármerre nézek, a körülöttük lévő embereknek látni a megvető tekintsését, a szekunder szégyenérzetet az arcukon...

Miért lett ez a fél angolozás ilyen népszerű?


Amúgy 25 vagyok ha számít, nem 80.


2021. okt. 2. 07:11
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Színtisztán emlékszem arra,hogy 20-22 évvel ezelőtt, akkor még Z+ néven futó csatornán volt egy beszélgetős, olvasói levelekre válaszolós műsor, ahol egyszer egy levélíró pont ezt fájlalta, Steiner Kristóf olvasta fel a levelet.

Csak azért írom le, hogy nem kell a régen minden jobb vót, akkor is használták angol és szleng szavakat, csak azóta megöregedtünk. Azért használják, mert vannak olyan helyzetek, amikre jobban illik egy angol szó.

2021. okt. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez nem "menőség" egszerűen az ember ha sokat hallgat angolul szöveget, filmeket néz, zenéket hallgat, olvas akkor megragadnak a szavak.


Én úgy vagyok vele, hogy egy csomó kifejezés egyszerűen csak tetszik hangzatos és kifejező.

2021. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk még mindig kevésbé fura a "half angol" mint az ilyen 25 éves kérdezők akik megvető tekintetről meg szégyenérzetről fantáziálnak és a saját kérdésükre is válaszolnak 25 éves válaszolóként, hogy még a főnökkel is beszéltek :D


Számomra az ilyen beteg, sérült emberek sokkal zavaróbbak mint a "half angol".

2021. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem menőség, hiszen az internet, angol szövegek stb már jóval régebben a mindennapok része, a mostani fiatalokhoz pedig még könnyebben eljut az ilyesmi.

Talán az "influenszerek" tették ezt igazán népszerűvé...


Egyébként ez leginkább a tizenéves korosztályra jellemző.

2021. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
61%
Engem meg kicsit sem zavar. És 55 vagyok nem 17, mielőtt valaki lefiatalozna. :)
2021. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
42%
Az oktatás általános színvonala miatt korcsokká, következetlenné, túlságosan kényelmessé, felületesség váltak. Természetesen nem akarok számolatlan fiatalt megbántani, - önmagának kell éreznie minden embernek, hogy mi fedi a róla alkotható véleményt vagy mi nem.
2021. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
btw, amitől képes vagyok agyhúgykövet kapni.
2021. okt. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

túlságosan shippeli

inside jokeokat is kitalált

Luca és Alberto gay benne

Na tessék itt egy gyk kérdés amiben half magyar half angolt használt a kérdező

Te érted mert én nem,pedig egy rohadt Luca meseről van szó

2021. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
2021. okt. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Mit nem értesz benne, 28-as? Tökéletesen leírta a kérdező, én nekem ha most magyarul kéne ezeket leírni, hát hülyét kapnék. Ezeket sokkal jobb, kényelmesebb, lényegretörőbb angolul írni. Kivéve a "gay". Azt lehet "melegnek" is írni. :D
2021. okt. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!