Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor emberek "összevesznek",...

Amikor emberek "összevesznek", nem gondolnak a jövőre?

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy nézeteltérés. Személy szerint sosem értettem, hogy miért nem lehet csípőretettkezű kotkodácsolás nélkül, higgadtan leülve egyeztetni, konszenzusra jutni. Szóval a nézeteltérés vagy a másik ember mulasztása miatt kialakul egy konfliktus. És ekkor az egyik elkezdi a másikat ellenségként kezelni, gyalázni, alázni, bántani, mintegy feljogosítva érezvén erre saját magát, hiszen jogos sérelme van. Adott esetben nem is a sérelem az, ami megkérdőjelezendő, de a sértegetés, alázgatás, emelt hangon való fejhang ordibálás, csípőretettkezű tattarattázós kotkodálás sokkal tovább tartó lenyomatot hagy a másikban, de még a kotkodálósban is néha, mint maga a konfliktus, nézeteltérés elsimítása. Szóval az a kérdés, hogy amikor valaki beleáll a másikba, nem megbeszél, hanem ellenségezik, akkor nem jut eszébe, hogy pl ezzel az emberrel holnap is találkozom, hogy a jövőben is együtt kell működni, hogy lesz közös dolgunk a továbbiakban is? Mondjuk mert a kollégám, testvérem, családtagom, osztálytársam stb. Csípőre teszi a kezét, "határozottazva tattarattázik" kotkodál, leüvölti a fejét a másiknak.... És ekkor hogyan tovább? A másik megoldja azt a dolgot mondjuk, ami miatt kirobbant a konfliktus, de hogyan tovább? Ott marad egy csomó gyalázkodás, túllihegés, ellenségesség az "aurában".

2021. okt. 4. 08:51
1 2
 1/18 Kései Sirató ***** válasza:
75%

Én úgy vagyok ezzel, hogy éppen a jövőre nézve nem számítok már semmi jóra attól, akiben hatalmasat csalódtam. Nem akarnék újra csalódni.

Ha egy barátról van szó, aki hátba támadt, elárult, nem állt ki mellettem,, amikor kellett volna, miért próbáljunk konszenzusra jutni és miben?

2021. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

"sokkal tovább tartó lenyomatot hagy a másikban"

Mert ez a céljuk.

Ha tudasítják benned, hogy a "kudarc" = szarérzés lesz, akkor nem akarsz kudarcot és minden áron megcsinálod, ha pl. végtelen mennyiséget kell túlóráznod akkor is.


"És ekkor hogyan tovább? A másik megoldja azt a dolgot mondjuk, ami miatt kirobbant a konfliktus, de hogyan tovább?"

Mo.-on mindenki azt hiszi, hogy mindenhez ő ért a legjobban, így a hogyan továbbnak szerintük annak kell lennie, hogy hallgasson rá a gyalázott személy legközelebb és viselkedjen alattvalójaként.


Persze ez mind elkerülhető lenne, ha végre normális kormányunk lenne és elkezdenénk rendbe tenni az oktatást, ahol lehetne tanítani a kooperációt is.

2021. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Jól látják az előző válaszolók, ez egy hatalmi játszma, ahol fölénybe akar kerülni a konfliktus kirobbantója. Gyakran csak a frusztrációját tölti ki egy olyan emberen, aki felett van 1 kis tyúksz*ros hatalma - amivel jól vissza is él. Ez lehet érzelmi függés, vagy pl. nála kell elintézned vmit...

Ezek után meg már nincs mit helyrehozni, csak a nagy ívben elkerülés segít...

Tényleg szomorú, hogy pár őszinte mondattal simán megelőzhető lenne egy csomó konfliktus, dehát végülis nem is a megoldás a cél, hanem a fölényszerzés. :/

2021. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Többségüknek eszük ágában nem jutnak ilyen gondolatok, mert nem látnak tovább a 15 másodpercre előre mutató kisstílű céljaiknál és az én tudatot is úgy nevelik már az ifjúságba, hogy előbb tudják a nebulók a jogaikat, mint a rájuk háruló (leendő) kötelességeiket. Erre rá segít a rohanó életszemlélet is, - amikor is az emberek legnagyobb hányada "tegnap előttre" akar letudni mindent, ami kettő másodperccel azt megelőzően pattant ki az agyából!
2021. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

Honnan veszitek a munkahelyet vagy a sulit? Egy qrva szót nem írt, bár valamelyik kotkodácsolás helyett leírhatta volna azt is.


(Egyébként te most írásban kotkodálsz nekünk...)

2021. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Üdv!

Azért nem írtam konkrét szituációt, mert maga az indulatkezelés/konfliktuskezelés szempontjából irreleváns.

A kotkodácsolás (tattarattázás, csípőre tett kéz stb) alatt azt értem, amikor valaki emelt hangon, ellenségesen, többnyire hadaró és fölényes, kifejezetten ellenséges retorikával és a hozzá kapcsolódó testbeszéddel kommunikál. Ezzel a legnagyobb baj az, hogy nehéz így igazat kivívni. Értem ezalatt, hogy bármennyire is igaza van valakinek velünk szemben, ha arrogáns, ha sértegető, akkor nem fog az ember igazat adni, míg ha korrektül elmondaná, hogy mivel van baja, simán megtörténik, hogy ez ember elismeri a hibát és igyekszik helyrehozni. De ha valaki kiássa a csatabárdot, eldobja a sulykot, abból nehéz jól kijönni mindkét félnek. Az arrogancia arroganciát szül.

2021. okt. 4. 11:50
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Életemben nem láttam senkit csípőre tett kézzel veszekedni, csak rajzfilmben.


"bármennyire is igaza van valakinek velünk szemben, ha arrogáns, ha sértegető, akkor nem fog az ember igazat adni"


Ez azért durvább, mint a kotkodálás.

2021. okt. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kései Sirató ***** válasza:
76%
Kérdező, azért, mert érzelmeket váltanak ki egymásban, dühöt, haragot, esetleg félelmet, stb. Az érzelmek pedig így nyilvánulnak meg.
2021. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Na ugyan az van az általad felvázolt szituációkban,

mint itt ,

mindenki elbeszél a másik mellett,

hajtogatja a saját igazát,

hülyének nézi a másikat,

kihasználja a helyzetet,


és ami ezt az egészet megoldaná az


a tolerancia,


ami viszont sehol sincsen,

elment világgá, vagy kivette egybe a százéves szabiját,

és itt hagyta ezt a rohadt világot magára,

hogy az emberek vegyék már észre magukat.


''de hogyan tovább?'' meg kell várnunk amíg a tolerancia haza jön.

2021. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mindenki akinek adtam tobb eselyt, es ezek volt legjobb baratnok, azt ertek el, hogy ugyanamiatt haromszor meg osszevesszek veluk.

Mikor maganyos vagyok, azok az emberek nem hianyoznak. Mas emberek, vagy emberek, akikkel soha tobbe nem kerulok tul kozel, igy nem tudok kiabrandulni.

Semmit nem bantam meg. Tokre orulnek, ha nem lett volna igazam, de sajnos mindig jol dontottem.

2021. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!