Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vagyok akinek rohadt...

Csak én vagyok akinek rohadt nagy az alvásigénye?

Figyelt kérdés

10 óra alvás nálam a pont jó, hétvégén 11-12 órákat alszom. Ha 10 alatt alszok akkor teljesen nyúzott vagyok, és sok idő kell míg használhatóvá varázsolom magam. Ha 8 alatt, akkor meg esélytelen hogy bármi hasznosat tegyek egész nap. És ez már így van gyerekkorom óta.


Más viszont vígan elvan ilyen 6-5-4 órás alvásokkal, sőt, volt szobatársam heti kétszer kétnapig nem aludt, mert szerinte az alvás időpocsékolás, és hasznosabb dolgokat is lehet helyette csinálni. És ő úgy is mindig fitt volt, edzett, dolgozott, stb.


Miért van ennyire különböző alvásigényük embereknek?



2021. okt. 7. 04:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utóbbi pár évben nőtt meg. Egyfajta védekezési stratégia, arra már rájöttem, mert mindig akkor alszom a legtöbbet, mikor a legtöbb kellemetlen feladatom van. Tegnap is 10-13 órát aludtam... És most is álmos vagyok. Mikor azt kell csinálnom, amihez kedvem van, az általában megy, de már ott is hamar kifáradok, mert ehhez szoktattam akaratlanul a szervezetem. Egy intenzív edzést még le tudok tolni, de egy hosszabb séta a városban már nagyon nem esik jól.


Mondjuk nekem volt problémám szezonális depresszióval is, az pedig szintén megnövekedett alvásigénnyel jár, szóval már nem tudom, mit higgyek.

2021. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon minimális az alvásigényem, simán elvagyok hónapokon át napi 2-3 óra alvással is. Örülök neki, mert én is időpazarlásnak tartom az alvást és utálok is aludni. Egyébként az genetikailag kódolva van, hogy kinek mennyi az alvásigénye, de különböző betegségek is befolyásolhatják.
2021. okt. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. A szervezetnek szüksége van a pihenésre, kinek mennyire. Add meg magadnak, amennyi jólesik és szükséges ahhoz, hogy friss, használható és elégedett legyél.
2021. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:

Valójában az alvásigény e mindenkinek közel azonos. Más dolog, hogy ha itt nem részletezett okok miatt megemelkedik a kortizolszint, akkor a delikvens nem TUD aludni, és ennek ellenére is fittnek érzi magát. Én magam évtizedekig két és fél órákat aludtam éjszakánként, és még élveztem is ezt. Örültem, hogy amíg más az életének egyharmadát átalussza, és azonos idő alatt sokkal többet élek. És valóban, mindenre volt energiám, mindenre volt időm. Nem tudtam,, hogy ez az autoimmun betegség előszobája.

Ha neked +10 óra az alvásigényed, akkor ott valószínűleg a mellékvesék diszfunkciójáról lesz szó.

2021. okt. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!