Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám az alvásigényeme...

Hogyan tudnám az alvásigényemet csökkenteni?

Figyelt kérdés
Valójában hètköznap nem elég a 7 óra, de hétvégén telefon nélkül is felkelek ennyi idő után. Most megyek egyetemre és szeretném, ha könnyebben tudnék felkelni még, ha később is fekszem és ne legyek fáradt/álmos. Hogyan oldaható meg az, hogy kisebb legyen az alvásigényem?
2018. jan. 20. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy ez megoldható, legalábbis hogy fix recept van rá. Azt tapasztaltam, hogy ha nyugodtabb az életem, jobb az életmódom (mozgok eleget, friss levegő), picit kevesebb alvás elég. Sokszor olvastam, hogy az étrend is képes számítani. De 7 óra teljesen OK alvásigény, sokkal kevesebb nem lesz belőle, max. könnyebben kelsz.
2018. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
"Be tudod állítani" a szervezeted nagyjából fix időre. Pl 4 órát akarsz aludni akkor kelj fel minden nap (hétvégén is) 4 óra alvás után, aztán majd rááll a szervezeted és ennyit fog igényelni. Én 2 óra alvásra szoktattam rá és nem is kell több. Ja és mégvalami ha a szervezeted beáll egy időre akkor annál sose aludj többet, mert ha többet alszol akkor még fáradtabb leszel mintha egyáltalán nem aludtál volna. De a 7óra alvás nem vészes amúgy. 21/L
2018. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, de suli miatt elég sok dolgom van/lesz. 11 előtt nem tudok elaludni, de inkább éjfél és jó lenne 5-kor felkelni, vagy még inkább 4-kor.
2018. jan. 21. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

tizenévesen 9 óra alvás kell. utána is kell legalább nyolc. már ha nem akarsz negyvenévesen meghalni/komoly betegségekben szenvedni.

Aki napi 2 órát alszik, az örüljön, ha még 2-3 évig eléldegél. Nem vicc.

2018. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudsz természetes dolgokat csökkenteni. Az éjszakát hogy szeretnéd csökkenteni? Szeretném ha több ideig lenne nappal. Megoldaná valaki? :D
2018. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!