Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "diplomás elitizmus" miért...

A "diplomás elitizmus" miért csípi sokaknak a szemét?

Figyelt kérdés

A kifejezést nem én találtam ki.

Engem is így hívtak így.

Amikor a Covid tombolt, tavaly év végén engem is lapátra tettek többedmagammal.Autóipari beszállító, nem bírták már a nyomást,az állami támogatást is igénybe vették,de miután lejárt a "moratórium", mehettünk, megkezdődött a leépítés.


Szerencsére, nekem volt hitelbiztosításom,jövedelembiztosításom plusz 3 hónap munkanélküli segély, ami annyit jelentett,hogy 9 hónapig volt havi bevételem és nem volt gond a hitellel.

Persze, ennél rövidebb idő alatt elhelyezkedtem, de kihasználtam a 3 hónap állami segélyt, meg a biztosítási pénzt is, többet kaptam vissza, mint amennyit befizettem.


Ismerősök, rokonok közül többen voltak, akik elítélően nyilatkoztak,hogy miért nem megyek el dolgozni, vannak betanított munkák, meg ilyenek.Én mindig csak nevettem, diplomás, idegen nyelven beszélő emberként járjak 3 műszakba?Na azt már nem.


Természetesen válogattam a munkahelyek között,végül találtam olyat, ami jobban fizet, mint az előző és munkakört tekintve is megfelel.Ha már lúd, akkor legyen kövérebb.



Volt, szintén diplomás ismerősöm, aki hitelt vett fel arra a rövid időszakra, míg talál állást.Én nem ítélem el, egy diplomásnak igenis legyen presztízse,szakmai büszkesége.


Ha összepiszkolja az önéletrajzát az ember, mondjuk egy operátori munkával, utána sokkal nehezebben talál vissza az eredeti területére.Ezért, jobb a munkanélküliség is, mint rangon aluli munkát elvállalni.


2021. okt. 10. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
99%

Azért szerintem itt nem a presztízs, hanem inkább az számít, hogy mennyire van rászorulva a pénzre valaki. Ha nincs, mert van tartaléka, biztosítása, stb, akkor nyilván megteheti, hogy hónapokon át válogasson. Ha viszont van két kisgyereke és az asszony egy hónap múlva várja a harmadikat, épp építkeznek és nincs sok megtakarításuk, akkor nem feltétlenül fogja hónapokon át vakargatni az ember.

Én orvos leszek, de ha valamiért nem dolgozhatnék a szakmámban, akkor szégyenérzet nélkül mennék és állnék be a szalag vagy a felmosóvödör mellé, ha szükségem lenne a pénzre.

2021. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Ha összepiszkolja az önéletrajzát az ember, mondjuk egy operátori munkával, utána sokkal nehezebben talál vissza az eredeti területére.Ezért, jobb a munkanélküliség is, mint rangon aluli munkát elvállalni.



Ez egy kibszott vicc, már ne is haragudj. 3 diplomám van, bármikor elmennék alja munkát végezni, amire fizikailag képes vagyok és amivel becsületesen tudok pénzt keresni. Valószínűleg nem lesz rá szükségem, mert egy műszaki és két természettudományi diplomám van, de szerintem sokkal nagyobb suttyóság munkanélküliként tengődni hiúságból és a tartalékaidat pazarolni. Ezzel minden pénzügyileg tudatos ember tisztában van. Hogy az önéletrajzomba beleírnám-e? Eleinte biztos, később attól függene, hogy mennyire vagyok sikeres az álláskeresésben azzal az önéletrajzzal.


Másrészt nem akarom elhinni, hogy diplomás, magukat elitnek valló emberek nem képesek belátni, hogy a munkanélküliség sokaknak nem választás. Ha magamon kívül bárkit el kellene tartanom, inkább dolgoznék két állásban, hogy előteremtsem a pénzt, minthogy otthon finnyáskodjak és nézzem az üres hűtőt.



Eszetek nem tudom hol hagytátok amúgy.



Ha igazán akarom nyomatni a diplomás elitizmust, akkor inkább arról beszélgetnék veled, hogy mennyire nívós annak az embernek a tudása papírtól függetlenül, akinek a munkanélküliség és az alja munka között kell válogatnia és vajon mennyire hasznos a társadalom számára, ha hónapokig nem talál a saját végzettségének megfelelő állást... Ugye, így már nehezebb lenyelni ezt a mentalitást?

2021. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Remélhetőleg az önéletrajzodat nem szoktad összepiszkolni ilyen központozással sem, amilyet ez a szöveged tartalmaz... ha már igényesség...
2021. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Két diplomám van, két nyelven beszélek, vezető vagyok, de ez a gőgös kivagyiság, ami süt belőled az fájó. Nem csoda, hogy elítélnek mások.

Egyébként, igen, van az emberekben egy olyan, hogy dolgozni mindenáron, bármit. Csak munka legyen. Ez egy ilyen berögzült mentalitás. Nem akarnám nagyon bolygatni, hogy szerintem miért. De ezt el kell engendi

2021. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Műszaki és gazdasagi diplomám van, Amerikai egyetemen doktoriztam, egyetemen tanítok, van egy tanácsadócégem, és egy innovációs ötletre alapított kft-m. Ezeket azért írom, mert ha minden bedőlne, gond nélkül elmennék wc-t pucolni vagy kartondobozokat pakolni ha ezen mulik a megélhetésem. Diákként évekig csináltam ilyet, egyaltalan nincs a szintem alatt. Nyilván jobb napi 200k-ért a fotelemből tanácsot adni mint havi 200k-ért pakolni, de a szükség nagy úr, adaptálódni kell.
2021. okt. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát, felőlem csípheti bármi bárkinek a szemét.

Leszögezem, nem szeretem, ha valaki ezzel vág fel, de attól még a tartalmi részében nincs semmi megvetendő.

Kicsit fenn hordja az orrát a kérdező, ettől még nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy ha nincs anyagilag rászorulva, akkor nem megy el olyan munkahelyre, ami visszalépés a végzettségéhez képest. Valószínűleg nem fogok ilyen helyzetbe kerülni, mert műszaki diplomám van, de én is csak akkor mennék el a mellette meglévő szakmámban dolgozni, ha rá lennék kényszerítve, mert a pénz kell, mérnöki munkalehetőség meg kilátásban sincsen. Egész egyszerűen nem azért tanultam 5,5 évet, hogy 12 órás szolgálatba kelljen járnom minden másnap, hol hajnali, hol esti kezdéssel. Persze, ha muszáj, megtenném, de ha van jobb opció, akkor miért?

2021. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Megvolt a napi dicsekedésed, nyugodtan fekhetsz le aludni, mer' f***a gyerek vagy és ezt ma is bebizonyítottad. Kérdésed is van vagy csak ennyit szerettél volna?
2021. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez senkit se erdekel.. max az ilyen brutal sznob embereket. Elolvasni is hanyinger volt ezt a szanalmas gizdaskodast 🤣 Meg kb nincs is kerdes csak iriralas
2021. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"összepiszkolja az önéletrajzát az ember, mondjuk egy operátori munkával, utána sokkal nehezebben talál vissza az eredeti területére.Ezért, jobb a munkanélküliség is, mint rangon aluli munkát elvállalni."


Juj... 🙄


Hát azért így nagy a pofád, már bocs, hogy anyagilag megvoltál, de megnéznélek akkor, ha ennyi idő alatt nem találtál volna melót, kapkodtál volna a sori meló után is, amikor már parízerre se futja.


A rokonaid, ismerőseid meg nem az "elitizmusod" miatt "cseszegettek", hanem aggódtak amiatt, hogy nem találsz melót és felkopik az állad. De ez egyáltalán eljutott a kis diplomás agyadig?? Az operátori is jobb, mint a semmi és az önéterajzodba se kötelező beírni nagyokos. Ha megkérdik miért nem karcoltad be, azt feleld, hogy a pályázat szempontjából nem volt releváns. Ennyi.


Szerencsés vagy, hogy neked bejött a kényszer váltás. Sokak nem voltak ennyire jó helyzetben, diplomával vagy anélkül

2021. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem "diplomás elitizmus", csak szimpla önteltség.
2021. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!