Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kik a sznobok és hogyan...

Kik a sznobok és hogyan viselkednek?

Figyelt kérdés

2018. jan. 30. 21:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Más olvasatomban a művészetet hagyományt egyéb rítust kedvelő és régi etikettet szabályt betartó és más aki képmutatásból feltűnősködésből jár színházba vesz fel öltönyt iszik konyakot stb . Aztán létezik ezeknek ezer színezete kultúrsznobtól materiális anyagi értéket terméket hajszoló mániákus aki csak Jaguárban érzi jól magát meg a 70es évek olasz filmjei amik mérvadók számára .
2018. jan. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Vannak ilyen ismerőseim: drága parfümök, sminkholmik. Nekik is Jaguárjuk van, meg más autó is, persze. Sokszor nyaralnak Afrikában meg persze más helyen, de pl. nem olvasnak sokat, kultúrára keveset költenek. Nem járnak színházba, koncertre stb.. A nappalijuk területe nagyobb, mint a mi házunk alapterülete. Kb. szerintem ilyenek.
2018. jan. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a gazdag, vagy ismert embereket "majmolók" a sznobok.
2018. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%

“nyaralnak Afrikában meg persze más helyen, de pl. nem olvasnak sokat, kultúrára keveset költenek. Nem járnak színházba,“


Szerintem százszor többet megtudsz egy nép kultúrájáról, ha saját szemeddel látod, mintha olvasol róla. Színházba a csórók se nagyon járnak, akkor ők is sznobok? Az átlagembernek mindenki sznob, aki gazdagabb nála?

2018. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
A sznob lenéz, lefitymál mindenki mást, akinek eltérő az ízlése, véleménye, stílusa.
2018. jan. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%
Az idegen szavak szótára szerint: az "előkelők" szokásait, életmódját utánzó ember. Ez szerintem, stimmel is.
2018. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Nálam mindenki olyan, aki a pénzével kérkedik, vagyis ezáltal válik önkifejezővé.

Illetve nagyon lenézik azokat, akiknek ez nem fontos, ezáltal azokat "prolizzák" meg hasonlók.

2018. jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Egy ismerősöm azért jár színházba, hogy lássa a polgármester úr, meg a főorvos úr, hogy ő is ott van + milyen szépen felöltözött. Kár, hogy az előadásból semmit sem ért, meg nem is azért jár el. Na ő sznob.
2018. jan. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

Olyan emberek, akik többnek akarnak látszani, mint amik valójában.

Akkor is csinálnak/vásárolnak olyan dolgokat, amik igazából távol áll az eldugott önmaguktól.


Kifejezetten utálom az ilyen embereket. Egyik kiállításomon volt érdekes beszélgetésem egy vendéggel...

Szeretek érdeklődni, beszélgetni, véleményeket kikérni.


Fél füllel kiszúrtam egy embert, aki nadzolva játszotta az agyát...-.-

s hogy mennyire jól ismeri az alkotót személyesen is.

Becsatlakoztam a beszélgetésbe :)

meséltem az "alkotóról" s az illető pár dologra annyit mondott "nem is igaz mert..."

Kérdezgettem vissza ő meg rizsázott olyanokat, hogy én csak kamilláztam.

Végül felmutattam a kártyámat mosolyogva s oda mondtam: Legalább igaz infókat mondana, ha már túljátszik a valódi szerepén.


Nem terveztem beégetni, de amikor kitalált magán ügyeket mondott... kijött belőlem, hogy megtegyem a lépést.


Sajnos én is ismerek olyan embereket, hogy kb ott akar díszelegni ahol a felettese/k.

Ismerek olyat is, aki havonta vesz valami drága ékszert, de hónap közepétől meg üres a hűtő úgy, hogy van mellette 2 gyerek...


A hűtő tartalmát akkor láttam, amikor az idősebb gyerek kivette a tejszínt az egy szál uborka mellől, mert rendesen kinyitotta s elmondta, hogy ő már megszokta... (anyukát vártam egy papír miatt, valami dolga akadt)


Vannak akiknek a látszat többet számít BÁRMINÉL/BÁRKINÉL.

Visszataszítóak.

2018. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Nemes emberi,úri életformát és szokásokat utánzó illetve megjátszó,de a hozzá illő mentalitással és intelligenciával nem rendelkező (sok esetben újgazdag) pr0li.
2018. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!