Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz népszerűtlen...

Miért lesz népszerűtlen valami (akármi) a számodra, ha tágabb körben népszerűvé válik?

Figyelt kérdés
Ez egy nagyon jól megfigyelhető jelenség manapság. Én egyfajta elitizmusnak tudom be. Ti mit gondoltok róla, miért van ez? Szubjektív vélemények érdekelnek mindenek előtt, de akár egy a társadalomra kivetített fejtegetés is jöhet.

2015. jan. 5. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert egy olyan dolgot akar rám erőltetni a társadalom, a média ami engem rohadtul nem érdekel. Nem attól lesznek az emberek egyediek, hogy mindenkinek ugyanaz tetszik, mindenki azért rajong. A média, az újságok csinálnák az agymosást, mindenkiből birkát akarnak csinálni és ezt nem szabad hagyni!
2015. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nein, nein, nein, nein, nein!

Félreérted, nem fogyasztói társadalom kritikát várok.

Miért LESZ népszerűtlen > feltételezi egykor magad is rajongtál az adott dologért.

Aztán, ahogy egyre népszerűbb lett, úgy számodra egyre kínosabb rajongani érte...

2015. jan. 5. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:

#1: Szerintem a kérdező arra gondolt, hogy miért nem kedvelsz valamit többé, ami később mainstreammé válik.


Elitizmus helyett talán inkább arról van szó, hogy megváltozik a közeg, és mondjuk egy zenekar esetében olyanok is a közönség soraiba kerülnek, akikkel nem akarsz egy kalap alá kerülni.

2015. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A felhasználó ***** válasza:
Ha valamit egyre többen kedvelnek, nagyobb lesz a valószínűsége hogy a rajongótábor kezd elhülyülni, és sok ember nem akar velük azonosulni.
2015. jan. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szerintem egy rajongótábor mindig ugyanolyan arányban tartalmaz hülyéket. És mit értünk hülye alatt? Aki eltérő véleményen van mint (én) mi? Az ő szemeikben, meg mi vagyunk hülyék.


Magam is így vagyok, voltam sok mindennel, de manapság próbálok rajta változtatni. pl. nem olvasom a kommenteket youtube-on.

2015. jan. 5. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Talán kicsit félreértettem, de akkor most korrigálok:


Azért lesz utána már népszerűtlen, mert keresni akarok mást amiért rajonghatok, mert úgy érzem elvesztem egyediségemet, ha olyanért tovább rajongok, amiért már a fél világ odavan. Remélem így már érthető.

2015. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Talán van benne egy adag sértődött féltékenység is: amíg csak te, vagy kevesen ismerték ezt a valamit, addig sokkal inkább a magadénak érezhetted; de miután közkincs lett, megszűnik ez a bensőséges állapot.
2015. jan. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Addigra már megunom, vagy az új fanok elrontják valahogy.

Sorozatoknál van ez mindig. Nézek valamit, örömöm lelem benne aztán jönnek az éretlen, gyerekes fanok akik már úgy találtak rá hogy menő volt és hirtelen mindenhol arról van szó.


Képzeld magad egy gyerek helyébe aki nyugisan játszik a kirakóssal, egyedül vagy egy pár másik gyerekkel. Majd odamegy egy másik vagy egy csapat gyerek, látva hogy a többiek hogy elvannak. Befurakodnak közéjük, majdnem kitúrják őket a puzzle elől majd üvöltöznek, kiabálnak, hörögnek és csapkodnak hogy "ez hú de jó bvááá nagyon jó jáátééék!!!1!" szétdúrva a kirakott képet, szanaszét szórva, összenyálazva és gyűrve a darabokat.


Valahogy ilyen ez.

2015. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vadakkal nincs kedvük már játszani ha egyáltalán van még kedvük kirakósozni a kidúrtaknak.
2015. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Vadakkal", ez tetszik! :D

Mint írtam, szerintem ez elitizmus, de én is ilyen vagyok bizonyos fokig. Magam is úgy érzem, hogy a tömeg vagy a csorda csak tönkre vágja a jó dolgokat.

2015. jan. 5. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!