Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez féreg viselkedés? Hogyan...

Ez féreg viselkedés? Hogyan tudnám ezt a mintát letenni és egyáltalán miért vehettem fel?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon hogyha valamilyen atrocitás ér (hálistennek eddig csak szóbeli), akkor akár igazam van, akár nincs, hajlamos vagyok védekezés miatt játszani az áldozatot, a gyengét. Általában konszenzusra akarok jutni a vitás féllel, de ha ez nem megy akkor jön a “szegény én” meg hogy agresszívan bizonygatom hogy én milyen szerencsétlen vagyok és nekem milyen rossz meg gyenge vagyok és egyébként is mások bezzeg…

Suliban is mindig én voltam a tanárok kedvence meg az árulkodós. Valami történt velem akkor rögtön szaladtam a tanáriba.

Életben nem igazán vagyok önálló. Férfiak előtt hajlamos vagyok arra hogyha valamiért szól és nem igazán normális akkor hangsúlyozzam a női mivoltomat meg a tisztelet kérdést.


Soha nem hagyom annyiban ha valami ér, általában a másik fél már engedi a dolgot mert annyira túl dramatizálom meg túlpörgöm.


Kisgyerekkorom óta ez van.


Milyen hibák vagy hatások válthatták ki nálam ezt? Hogyan tudnék ezen javítani?


25/n



2021. okt. 12. 09:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, de én arra tudok tippelni, hogy kicsi korodban így tudtad elérni a szüleidnél, amit akartál.


Igen, ez csúnya érzelmi zsarolás részedről, de legalább felismerted.

2021. okt. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én se, de anyám is ilyen is konkrétan a mentális egészsége rámegy, hogy az Istennek nem lehet rá hatni, mert mindig megy ez az áldozati póz
2021. okt. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az idő múlásával egyre nehezebb lesz ezt a viselkedést elfelejteni. Már túlságosan megszoktad, hogy ezzel elérsz számodra kedvező dolgokat, eredményeket. Persze, jó, hogy ezt látod magadon, de akkor tegyél is ellene.
2021. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Amugy egy tucat mentalis bajom van : asperger meg kenyszer, depresszio is, de ezt is felfedeztem magamon
2021. okt. 12. 10:17
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Húgom dettó. Sajnos nagyon elviselhetetlen hozzáállás ez, pláne mint tesómnál ha ez mind cérna idegekkel is társul.

Szerintem kesebb fel szakembert ha magadtól nem megy, mást sajnos nem tudok tanácsolni.

2021. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Mert nagyon gyenge vagy. Kis manipulátor.😀
2021. okt. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szmájlit is írtál😀😃😁😙🥰😘😛🧐🔘🔴🔻🔺🟢🔹🔶🔷◻️🟧🟩🇧🇩🇦🇿🇦🇬
2021. okt. 12. 10:25
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Most is csak sajnaltatod magadat.
2021. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#4 Ezeket szakember mondta? vagy magadtól gondolod?
2021. okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Le vagyok szazalekolva miatta. Persze hogy szakember mondta
2021. okt. 12. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!