Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a 30-as éveikben az emberek...

Ha a 30-as éveikben az embereknek jellemzően több pénzük és több önbecsülésük van, mint egy évtizeddel korábban, akkor miért az utóbbit sírják vissza a legtöbben?

Figyelt kérdés
Huszonéves korban kezd el az ember dolgozni, valószínűleg ekkor alakít ki barátságokat, párkapcsolatot, viszont az élete még nem annyira stabil, mint harmincasként. Pályakezdő fizetésből egész magasra lehet mászni és ahogy látom a társkeresési piacon is bőven van még lehetőség, nem beszélve arról, hogy a huszasok felé is lehet nyitni. Egy éretebb ember jellemzően nagyobb önismerettel rendekezik, jobban tudja hol vannak a határai, strukturáltabb életet él. Igaz, hogy ekkor már nem olyan könnyű máshoz alkalmazkodni sem.

2021. okt. 13. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert huszonévesen még érezni a kamaszkori hormontúltengés maradékát, ami nagy érzelmekkel jár. Ezek a hatalmas érzelmek életünkben többé nem jönnek létre, és ezt sírja vissza mindenki.
2021. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert 30 fölött szembesül azzal a ténnyel, hogy öregszik, egyre közelebb van a halálhoz, ekkor már több a felelősség..stb.

Egy átlag huszonéves pedig még bulizik, gondtalan az élete, nem törődik semmivel, tíz évvel fiatalabb volt kb....stb..

2021. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

A fiatalságot és annak minden pozitív hozadékát sírjuk vissza a legtöbben. 30 fölött megnő a társadalmi elvárás család és munka területén egyaránt, ezzel komolyan nő az egyéni felelősség(vállalás) is. 30 fölött sokaknak már a B oldal forog, és ezzel szembesít a tükör is. Szembesülünk az idő múlásával, lenyuszulunk, megfontoltabbak vagyunk, és nyilván egyéni kondíció kérdése, de fizikailag se ugyanaz minden, mint 10 évvel azelőtt volt.

A következő határszám meg majd a 40 lesz, egy éve lendültem át rajta. Részemről ez a tíz év olyan szinten ment el, hogy csak pislogok, a 2010-es évek eleje, mintha csak a múlthéten lett volna. Ettől még a 20-as éveim sírom vissza :)

2021. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
30 fölött már felelősséget kell vállalni. Ez az, ami nem tetszik sokaknak. Hogy nem anyádék mosnak ki a szarból meg nem vergődhetsz hétköznap másnaposan.
2021. okt. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Egyfelől a harmincas évek sokaknál már főleg a családról szólnak, nincs az a szabadság, mint huszonévesen lehet és szinte semmi szabadidő vagy idő sportra vagy lehetőség egy-egy ivászatra vagy ilyenek.


Másfelől a test is már öregszik.


Ezen az oldalon divat azt mondani, hogy a harmincas fiatal, de nem, nagyon nem.


Egyrészt látszik is a harmincasokon, hogy a bőrük már nem olyan minőségű, itt-ott ránc, itt-ott szarkaláb, összességében már nem fiatalos kinézetű az arcuk, középkorúsan néznek ki.


Másrészt ők is mondják, hogy a súlyukat sem olyan egyszerű tartani, itt fáj, ott fáj, a sport nehezebb, lassabban regenerálódnak, már nem olyan a szervezetük. Nem is tudom, találkoztam-e olyan, akár kereken 30 évessel, aki ne ilyesmiről számolt volna be, ha szóba került a téma.



Szerintem az embernek huszonévesen kell, hogy legyen szabadideje, amikor utazik, élményeket gyűjt be, rengeteget sportol és a hobbijainak is él. Mellette párt keres.

Később ezeket nem lehet bepótolni.

2021. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#5

Azért harmincasok közt is van különbség. Van akin tényleg jobban meglátszik a kor, de van aki továbbra is fiatalos, ápolt, sportos és ha nem mondaná, nem is tudnád, hogy 3-assal kezdődik az életkora.

Nyilván akinek a családja van már mások lesznek a prioritásai de nagyon sokat ismerek, aki még bőven a párkeresés fázisában van (férfi és nő egyaránt), ott azért bizonyos szempontból még lehet akár pozitívum is, hogy már nyugodtabb, tudatosabb és stabilabb egzisztenciával rendelkezik, de persze a bohémság varázsával nehéz versenyezni.

2021. okt. 13. 11:31
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Mivel 30 felett az élet szívás.


És sokan nem keresnek akkor sem jól,hanem csak tengődnek.


Ha fiatalabb vagy,még előtted a lehetőség,minden téren.

Idősebben egyre nehezebb minden.


De ha jól is keres valaki,azzal sem lehet megvenni mindent.

Van,aki inkább lenne újra fiatal,mintsem vagyontárgyakat birtokoljon,amik státsuzszimbólumok.

2021. okt. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

5

Hát akkor lehet, hogy félreírtak valamit a születési anyakönyvi kivonatomon és a valóságban csak 20 vagyok lol...


40 a szám, amit te keresel az általad leírtakra.

2021. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk hova a picsába utaztam volna huszonévesen, 25 éves koromig egy kollégiumi szobában éheztem és néha kimentem a konyhába, hogy ne zavarjama szobatársam, mikor épp feljöttek baszni. Nagyon jó időszak volt, nem is értem, miért jobb 400 nettóból utazgatni úgy, hogy munka után leteszem a valagam és nem tanulok hajnalig.
2021. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Talán azért, mert nem kellett felelősséget vállalni, 20 évesen anyádék többnyire még alád tudnak nyúlni, sok esetben finanszíroznak is, mindig van pótvizsga, pót-pótvizsga, stb.

De összességében én sem teljesen értem. Visszanézve, tele voltam kétségekkel, alig volt pénzem, állandóan tanulni kellett (már ha akartam valamire vinni). Sokkal jobban érzem magam 30 évesen.

2021. okt. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!