Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ennyire igénytele...

Miért vannak ennyire igénytelen/függö emberek hogy napi 5+ kávé mellé 1 doboz cigi?

Figyelt kérdés

2021. okt. 14. 06:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
8%

9/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen meglepő számodra, van jó pár ember akiknek nincs függősége.

Persze itt nem az átlagos 4 műszakos reggel 2 cigi + hell, aztán meló után tespedés a netflix előtt chipset zabálva emberekre kell gondolni.


Amiket felsoroltál azok közül egyiket sem "űzöm". Na jó, sportfogadni szoktam, de tekintettel arra, hogy havonta 30-40 ezret utalok ki a számlámra belőle ez talán belefér, illetve nem is ebben az értelemben szokás ezt függőségnek nevezni. Illetve ez is kínálat függő nálam, ha 1,5 hónapig nincs semmi nyáron akkor be sem lépek a fiókomba.


Érdemes elmerülni kicsit a Sztoikus filozófia világában, kis millió dolog mellett azzal is foglalkozik, hogy teljesértékű életed akkor lesz, ha SEMMITŐL sem függsz. Egyre többen kezdik követni, persze mint mondtam nem a reggel fél 5kör a gyár előtti strong hell + 2 cigi emberek

2021. okt. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
42%
Ha az "igénytelen"-t emeled ki, gondolom kis keresetű emberekre gondolsz ezekkel a fogyasztási szokásokkal. Ugyan azért amiért a hajléktalan is cigizik, vagy iszik. Mert a szürke kis életében ezek azok a kevés dolgok egyike, amit nem a létfenntartás miatt csinál kényszerből hanem ezeket a saját élvezetéből fogyasztja. Te ezt a kis örömöt is elvennéd tőlük?
2021. okt. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan nem dohányzom, de nekem az is igénytelenségnek számít, ha valaki nem tud rendesen írni és képes másokat fikázni.


Mellesleg 4-es, te baromi okos vagy. Szerinted nincs rohadt sok adó a cigin (is)? Magyarországon min nincs adó? Hol élsz te?


Ausztriában a 3x annyi fizetésemből fele annyit adózok, mint Magyarországon.

2021. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem az volt hogy az EU felszólította Magyarországot a dohány árnövelésére mert itt jóval olcsobb volt mint egész EUban?
2021. okt. 14. 08:49
 15/26 anonim ***** válasza:
84%
Ez meg is történt.
2021. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, én mint mondtam nem dohányzom, ezért nem követem a dohánytermékek árát. De kiindulva abból, hogy a szomszédos országokban fele ennyi adó nincs szinte semmin, ezért ezt nehezen tudom elhinni.


Én 1x vettem valakinek egy doboz cigit, akkor volt 800 forint körül, szóval én ott leragadtam. Ha jól tudom most majdnem 2000 forint egy doboz.


Emellett pedig rengeteg minden más van ami egészségtelen (chips, kóla, meki, kenyér stb). Bár már 1 kg albán kenyér is 500 forint és elég szar minőségű, szóval bőven van baj nem csak a dohánytermékek területén.

2021. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

10 éve 500-600Ft volt egy doboz cigi, ma meg 1800.


Ez szerintem elég brutális áremelkedés.

2021. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

[link]


A cigarettákra kivetett jövedéki adó mértékének túlzottan alacsony szinten tartásával Magyarország megsértette az uniós jogból eredő kötelezettségeit – állapította meg az Európai Bíróság. 2017 végéig még volt felmentésünk, de azóta be kellene tartanunk a szabályokat.

2021. okt. 14. 09:07
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
#13: nem az a lényeg, MENNYI adó van a cigiken, hanem az, hogy MILYEN. Mert amíg nincs rajta olyan adó, ami az egészségügy számlájára van elkülönítve, addig fennáll a szerintem jogos problémám. Vagy ne legyen az egészségtelennek titulált termékeken SEM ilyen jellegű plusz adó, vagy legyen a nikotin tartalmú, nem gyógyászati célú termékeken IS.
2021. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%

19! Az a baj ezzel, hogy SEMMI nincs az egészségügy számlájára elkülönítve. Nem mondom meg mennyi adót vontak le Magyarországon a fizetésemből és mennyi TB-t kellett fizetnem, de a vége mindig az lett, hogy amikor ötévente egyszer igénybe vettem volna az egészségügy szolgáltatásait, magánorvoshoz kellett mennem 20-30.000-ért.


A benzinen lévő adó sem az utak fejlesztésére megy, mert vidéken vagy külföldön egy szaros erdei út is különb, mint egy pesti főút. Az is valakinek a zsebébe vándorol.


Ezért is mondtam, hogy felesleges a cigin lovagolni, sokkal nagyobb bajok vannak.

2021. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!