Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyugdíjasok miért nem tudnak...

Nyugdíjasok miért nem tudnak mit kezdeni magukkal?

Figyelt kérdés
Az én fejemben az van, hogy jön a pénz havonta, úgy, hogy semmit nem kell érte tenni, akkor nincs más dolga az embernek, mint élvezni az életet. Nem kell korán kelni, rohanni a munkába, a gyerekneveléssel sincs már gond, van idő elolvasni egy jó könyvet, megnézni egy filmet, sétálni, a hobbinak élni. Mégis akárhány időst ismerek, szinte mind azon nyűglődik, hogy unatkozik, nem tud mit csinálni. Őszintén szólva nem értem ezt.
2021. okt. 16. 18:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Mert le vannak robbanva, megterhelő nekik elmenni bárhova. Anyósomnak még 2 év van a nyugdíjig de már most alig mozdul ki.
2021. okt. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Azért ha belegondolsz akkor itt nem csak napokról van szó amikor nem csinálnak semmit, hanem évekről, amik után már én is beleőrülnék a semmit tevésbe. Én 1 hét után már meghalok az unalomtól ha csak itthon kell ülnöm és semmit csinálnom, egy idő után a netet is meg lehet ám unni. És lehet hogy már szegényeknek fáj mindenük és nem akarnak így elmenni sehová mert tudják hogy az egésznek semmi értelme nem lenne.
2021. okt. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Azért ne feledd, hogy vannak emberek, akiknek nem elég, hogy egész nap üljenek a fotelben/hintaszékben és csak nézzenek ki a fejükből!

Sok nyugdíjas él panelben. Ott pedig nem minden hobbi művelhető, viszont szinte biztos, hogy nyugdíja garázs/kis műhely bérlésére nem elég.

.

"jön a pénz havonta, úgy, hogy semmit nem kell érte tenni"

A nyugdíjért már egész életében tett valamit!

2021. okt. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Én apám tolószékes nyugdíjas, csak az egyik kezével tud fogni. Mindent marha lassan csinál. Alig mozdul ki, de boldog. Tornázgat, zenét hallgat, napirendje van, netezik, dirigálja a családot :D Sokkal jobb ember lett, kisimultak az idegei.
2021. okt. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én végre talán végig játszanám a Skyrimet.
2021. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyszüleim még olyan 70 éves korukig viszonylag frissek voltak hál' Istennek, de 80+ évesen már nagyon rossz állapotban vannak. Alig tudnak menni, rosszul látnak, hallanak, kicsit egyik szenilis is. Így se kirándulás, se könyv. Hja, és azt se felejtsük el, hogy 100-110.000 a nyugdíjuk :( Ebből nincs wellness.
2021. okt. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
De éppen ez az! Ha egész életében tett valamit, akkor nem itt lenne az ideje, hogy végre pihenjen, szórakozzon? Senki nem mondta, hogy egy fotelben kell ülni egész nap, de szerintem aki értelmes, az el tudja magát foglalni.
2021. okt. 16. 19:09
 8/23 A kérdező kommentje:
4-es, ezt öröm olvasni! Jó, hogy ilyen jól elvan, annak ellenére, hogy tolószékes. Ő biztos jól érzi magát. :)
2021. okt. 16. 19:12
 9/23 A kérdező kommentje:
Hatos, anyósom 80 évesen is olyan mint a búgócsiga, lelőni nem lehet, aktívabb mint én. Kettőjüknek félmillió a nyugdíja, és mégis ugyanez a probléma, bele akarnak őrülni, hogy nincs semmi dolguk.
2021. okt. 16. 19:14
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem változó. Az én szüleim nem ilyenek, aktívak, közel a 80hoz, anyukám pl még mindig sokat segít, ügyeket intéz, unokázik, főz. Apukám dolgozik otthonról, de a szakmájában. De ismerek olyant is, mint amilyent leírtál. Egész nap tv-t néz, nem szeret kimozdulni. Egy másik folyton kiül a társasház folyosójára a kisrádiójával és magyar nótákat meg operát hallgat minden lakó "örömére", persze süket.
2021. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!