Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi számodra a Covid-járvány...

Mi számodra a Covid-járvány legfontosabb tanulsága? Milyen konklúziókat vonsz le a járványból és az akörüli dolgokból?

Figyelt kérdés
ki mit gondol?

2021. okt. 18. 17:16
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Még jobban megutáltam a politikusokat.
2021. okt. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
78%

A gonosz és a jó harca folyik.

Azt látom, hogy amikor nagyon össze kellene fogni az embereknek, csak a saját seggüket féltik, közben várják hogy majd más megteszi helyettük amit kell. Majd más megmenti őket. De ők engedelmeskednek mert félnek. Alapból elcseszett a hozzáállásuk amin változtatni sem akarnak. Beszariak és bénák...

2021. okt. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
92%

- eddig se akartam, de mostmár biztos hogy soha nem akarok gyereket

- fontos hogy az otthon egy kellemes hely legyen

- sok a buta, hiszékeny ember

- fölösleges a napi utazgatás a munkahelyre

2021. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
20%

#15

Nem voltak arányban, én túl enyhének tartottam.

2021. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
87%
Az emberek félelmetesen nagy hányadának olyan minimális képességei hiányoznak, amik nélkül az is fura, hogy élnek még egyáltalán. Megy a varázslás meg a táborokra szakadás, ami főleg akkor vicces, amikor eltérő hoaxok éltetői nekiállnak parttalan vitákat (amik inkább csak veszekedések) folytatni random alkalmatlan helyeken. És tömegek ilyen sötétek. Kicsit se aggasztó.
2021. okt. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
56%
Azt hogy nem mindig igaz amit a híradó állít és nem kell nézni vagy hipochonder paranoiás leszel
2021. okt. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
40%
Tanulság : a home office isteni dolog és prímán elvagyok emberek nélkül otthon a klassz lakásban!
2021. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
79%

-Kellenek a személyes kapcsolatok is, a virtuális tér csak kiegészíti, de nem pótolja a társas érintkezést

-Bizonyos tárgyakat meg lehet tanulni, tanítani online, nagyon sok mindent azonban nem (gondolok itt idegen nyelvre, matematikára, szakmára, orvostudományi képzésekre)

-Sok gyerek ellustul, motiválatlanná válik, amennyiben több hónapig otthon van (tanítottam egy általános iskolában korábban)

-Nem veszélytelen a koronavírus, de az influenza és a tüdőgyulladás sem az. Voltak a rokonságban COVID-dal fertőzött emberek, a többség enyhe tünetekkel átvészelte, 1-2 embert viszont ágynak döntött a betegség. Undorító, ahogy a média és a politika felfújta ezt a fajta vírust. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok ember lába alól húzták ki a talajt (például turizmusban, vendéglátásban dolgozók, énekesek)

2021. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok.


-Azt kifelejtettem, hogy az írást, olvasást, számolást sem lehet megtanítani online. Anyukám, aki tanítónő, is alá tudna ezt támasztani

2021. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
97%

1. Előtte is így gondoltam de most megtapasztalhattam, hogy a home office egy nagyon jól működő forma bizonyos munkákhoz. Rengeteg felesleges idő és energiapazarlás bejárni és bent ülni egy irodában amikor ugyanez otthon is megvalósítható.

2. Az ember alapvetően egyénenként intelligens és kiemelkedik az állatvilágból, azonban tömegben ostoba, hisztérikus és könnyen manipulálható.

3. Teljesen felesleges híreket olvasni/nézni a mainstream médiában, mert 99%-a politika, ijesztgetés, tragédia vagy túltolt pc. (Itt nem az lmbtq közösség elfogadására, komoly szexizmusra, vagy rasszizmusra gondolok, hanem mondvacsinált problémákra). Ha valaki pl tudományos hírekre vágyik, keressen rá célzottan.

4. A közösségi média és az internet egészében alapvetően nem rossz dolog, de az emberek döntő többsége nem tudja használni, vagy nem tudja megfelelően kihasználni.

5. Senkinek nem kell tudnia a pontos véleményemet, sok esetben okosabb nem is felhozni pl politikát, jelen esetben a covidot és az oltást. Mindig lesz olyan akivel nagyon ütközik a véleményed, nem szabad esélyt adni, hogy emiatt hátrány érjen.

6. Mindig az a biztos, amit magának intéz az ember.

7. A pénz nagyon fontos. Tény, hogy nem az az élet értelme és a boldogság alapja, de jelentős szerepe van. Ha pénzed van, sokmindent el tudsz intézni. (Én esetemben orvosi ellátásra kellett költeni, tb alapon még mindig a soromra várnék.) Emiatt érdemes olyan szakmát választani, amire mindig szükség van, vagy egy válság esetén nem az elsők között lesz ahonnan kiáramlik a pénz.

8. Mindenkinek arra van ideje, amire szán, a többi csak kifogás.

2021. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!