Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet tudni 18-20 éves...

Honnan lehet tudni 18-20 éves korban, hogy kiből lesz sikeres személy?

Figyelt kérdés

Mondjuk pl. MBTI személyiségteszt alapján melyik tipus a legesélyesebb a sikerességre?

Vagy az a személy, akinek hatalmas az ismerettségi köre? Kitartás, esetleg társadalmi szerep?


A kérdést azért teszem fel, mivel nem akarok összejönni olyan személlyel, aki nem lesz sikeres. Honnan lehet ezt tudni?



2021. okt. 18. 19:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9-es, igazad van. De csak részben értek egyet veled. Nem mindegy, hogy egy idősebb emberhez hozzámenni, aki tehetős, majd a kitartottja lenni, vagy fiatalon összejönni vele, és támogatni, vele lenni, amikor eléri a céljait, sikereit.

1-es, utána kellett néznem, hogy mi az a fidelitas, és nevetnem is, mivel pont az egyik ismerősöm hasonló körökben mozog, és ez a korosztály.:D

2021. okt. 19. 19:40
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed, hogy a "teszt" igaz?

Miért vagy biztos benne, hogy nem vesznek hülyére vele?

Ha valami le van írva, az már szent? Vagy mi?

Manapság már a tudományt is hamisítják... Amihez te hozzáférsz kisemberként abból miért veszed biztosra, hogy a boldogulásod érdekében került eléd?

2021. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
A halalod pillanataban tudod eldonteni, sikerult-e, ami valoban fontos volt szamodra, es erzesed szerint mi az egyenleg.
2021. okt. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A siker nézőpont kérdése. Van akinek nincsenek millió, mégis sokan fel néznek rá és elismerik a tettei miatt, emberileg. A vagyonosnál meg bármikor beüthet valami, ami miatt elveszíti, amit addig felhalmozott. És nála megtörténhet ilyen esetben, hogy hirtelen az emberek is megkopnak mellőle…

Egyszer egy ismerősöm azt mondta a továbbtanulással kapcsolatban, hogy sokszor többet számítanak a kapcsolatok (ismertségek), mint a papír, szerintem amúgy ebben is van valami (persze ettől mindenki tanuljon amennyit tud)

2021. okt. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

12-es az utolsó mondatodban olyan dolgot mondtál, amit szeretnék, ha jobban kifejetnél.

14-es, igen ezt tudom, és én is maximálisan egyetértek vele. A kapcsolatok, és az ismerettség a legfontosabb dolog az életben az előretöréshez, és a boldoguláshoz a barátok.

2021. okt. 22. 18:13
 16/21 anonim ***** válasza:

Az MBTI-tesztnek amúgy már számos kritikája született pszichológusok körében is. Kiindulási pontnak jó lehet, de nem kell készpénznek venni.


Kicsit olyan ez, mint amikor azt mondják, hogy a pszichopaták mind sikeres, sármos emberek. Igen, az igaz, hogy a magas pozíciókban felülreprezentáltak, ettől függetlenül rengeteg ostoba, buta pszichopata is van.

2021. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Egyetértek ezzel, már csak saját magamom is. ENTP, vagyis vitázó személyiség vagyok, ugyanúgy gondolkodok, ahogyan leírja a teszt, kiskoromban, fiatal tinikoromban úgy is viselkedtem, de már nem sok jelzője illik rám ennek a személyiségnek, és ennek oka is van.

Viszont két embert is ismerek, akik kitöltötték a tesztet, és a felsorolt tulajdonságok mellé társult egy hobbi is, vagy heti szintű folyamatos tevékenység, ami jelzi, hogy ő tényleg az a személyiség.

"Amihez te hozzáférsz kisemberként abból miért veszed biztosra, hogy a boldogulásod érdekében került eléd?"

Ugyanakkor ezt szeretném, ha bővebben kifejtenéd. Úgy hiszem, hogy értem, de nem szeretnék a saját gondolataimban elindulni, és ez szerint továbbgondolni.

2021. okt. 22. 20:24
 18/21 anonim ***** válasza:

"Amihez te hozzáférsz kisemberként abból miért veszed biztosra, hogy a boldogulásod érdekében került eléd?"


Mondok innkább egy példát.


"Szcientológia"


Szentül terjesztik a módszereiket, és hogy mindenre van megoldásuk...

A módszereik nagyrésze hibás elvekre alapul, vagy már elavult valaha volt tudományos eredményekből gyúrtak össze valami "újat", ami hol bejön, hol nem.

Sőt olyan bugyrai is vannak amik már a fantasy-hoz hasonlítanak...


Sok helyen üldözik, sok helyen be is tiltották

Pl: Németország.


Arról már nem is beszélve, hogy a megalapítója is egész életében menekült a "hálás hívek" elől...

2021. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Te vagy az Zsebibaba ?
2021. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Malackával van dolgunk🤷‍♂️
2021. nov. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!