Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szociális hibát egy magabiztos...

Szociális hibát egy magabiztos ember, hogyan kezeli? Amikor látszólag ellene fordul a környezete?

Figyelt kérdés

Van két végkimenetele a dolognak:


Jól időzítesz: Az emberek szeretnek

Rosszul időzítesz: Az emberek lehordanak


A: Jól időzítesz, mindenki boldog, mondják, hogy milyen jó, hogy így csináltál, tök menő stb..


B verzió:Tegyük fel azért időzítesz rosszul mert nem tudod, hogy egy bizonyos dolog be fog következni


És amikor elköveted a hibát emiatt a környező emberek elkezdenek szídni, hogy miért így miért úgy



Az ember amikor egészséges mentálisan akkor ezek a dolgok lepörögnek róla, tehát, hogy ha a környező környezeted pillanatnyilag elkezd utálkozni, kontrollálni akar a beszólásaival akkor az teljesen el kell menjen a füled mellett?


Mert ugye, ha "tanulni" akarnál belőle akkor az azt jelentené, hogy valamelyest benyalsz és a következőkben figyeled, hogy nehogy ez és az előforduljon, biztosra mész, hogy mindenkinek jó legyen


Vagy nem tanulsz belőle és mintha mi sem történt volna


Mi a helyes út?


2021. okt. 18. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyit foglalkozni másokkal!

Csak csináld tisztességesen és becsületesen a dolgaid, függetlenül attól ki mint gondol vagy mond.

2021. okt. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket te írsz azok csak játszmák és egy egészséges mentalitású embernek el se megy semmi a füle mögött mert ahhoz semmi köze. Az csak a te gondolatod.


Egy egészséges ember nem pörög ezen hogy menő csákó vagy csaj akar lenni és ha nem jol időzít akkor népszerűtlen. A szociopata is mindig időzitgeti a saját terveit es manipulal.


Egy egészséges mentalitású ember leszarja hogy te játszmájátszmázol, mert te igazából csak saját magaddal játszmázol még akkor is mikor azt hiszed hogy mindenki ugy ugral ahogy te akarod akkor is csak a hétkoznapi élet félreértései amiket igazabol te értesz félre.

2021. okt. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* játszmázol egyszer nem duplán de értelme nincs.
2021. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2

Hallani hallod, hogyan érsz arra pontra, hogy amit a másik mond, az agyad nem regisztrálja?


Ha nem pörög ezen akkor azt hogyan csinálja?


Főként annak a válasza érdekel, aki megjárta ezt a végletet, nyilván nem azé aki gyerek kora óta sikeresen csinálja ezt

2021. okt. 18. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

én rendszeresen követek el ilyen hibát sajnos.

szerencsére nem túl gyakran, de 3-4 havonta biztosan.

ilyenkor sajnos kijön, hogy nem tisztelek se istent se embert feltétel nélkül és akár félelemkeltésre, agresszióra és zsarolásra is képes vagyok az igazságérzetem érvényesítésére.

és ilyenkor meglátom a felismerést a másikban, rájön, hogy nem is ismer, rájön ő csak egy munkahelyi szerepet ismert belőlem eddig és megijed.

ez pedig munkahelyen kellemetlen, főleg ha felettes vagy valami.


én azt a stratégiát dolgoztam ki erre, hogy rendszeresen tartok a környezetemben csapódni szerető embereket, vagy új kollégákat akiket nem fogad be a csoport stb.

és amikor beüt az, hogy nah ba sszus túltoltam a képemet, akkor előveszem őket, nagyokat nevetek velük, összehívom őket közös ebédre stb.

vagyis a felettem állók azt fogják látni, hogy a csoport nélkülözhetetlen része vagyok, akire hallgatnak, akit nem billentett ki az, hogy túltolta a bicajt.

nem elvonulok és elemzem a hibát mint mások ilyen baki után, mivel én tudom ismerem már az hova vezet, hanem kidolgozott stratégia szerint mentem a menthetőt.

2021. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Túl sok a rizsa és a túlgondolás. Egy magabiztos ember megkérdezi, hogy másoknak mi a bajuk, ha épp látszik rajtuk. Ha nem, akkor az már magánügy. És ha hibázott, egyszerűen bocsánatot kér és az élet megy tovább.


Azt kellene észrevenni, hogy ők is ugyanolyan emberek. Én magabiztosnak mondanám magam, amit főleg az önismeretemre és emberismeretemere alapozok. Tudom, hogy néha hülyeséget csinálok, de azért van a szám, hogy beszélgessek másokkal róla és ne legyen szükség bebégetni, hanem el tudjuk intézni intelligens emberek módjára. Ha valamiben hibáztam, azért elnézést kérek, ennél többet viszont akkor tudok tenni, ha konstruktív kritikát kapok.


Nem teljesen értem magát a koncepciót, hogy miért hordanának le tömegesen? Mi abban a jó? Mi a célja? Szerintem az emberek nem így működnek. Még egy kiábrándult vendég sem és egy elégedetlen vásárló sem. Mindegyikkel lehet beszélni, mindegyik elé oda lehet állni és megbeszélni vele a konfliktust, ha nem oldalaz ki a helyzetből. Ha meg igen, az nem is valós konfliktus.


Ez a körülállnak és mutogatnak rád dolog annyira rémálom-fantázia... Az emberek nem ilyen egyszerűek. Van, aki egyszerű, mint a faék, főleg ha tömegként üzemel épp, de nem vagy néma és nem vagy passzív, nem egy üvegfal van előtted, hogy ne tudj interakcióba lépni velük és partnerként helytállni.

2021. okt. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor lesz6rok mindenkit és megvárom hogy lenyugodjanak. Persze ha hibázom azt belátom, de ha ok nélkül 6ziskodnak velem emberek igyekszem nem magamra venni, az ilyen embetektől a lehető legjobban elhatárolódom.
2021. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5ös azt vágod amúgy, hogy pszichopata attitűd amit csinálsz? Tárgyakként kezeled az embereket. És direkt befolyásolható, vagy rád utalt emberekkel csinálod a saját érdekedben.
2021. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!