Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket zavarna ha egy addig...

Titeket zavarna ha egy addig nem fejlödö szomszédnak a semmiböl szerencséje lesz és nagyképüsködik?

Figyelt kérdés

A szomszédom egy link alak. Okos lenne, de lusta, nem akar tanulni, jól elvan. A házát is örökölte, minden állami segélyre azonnal ugrottak a feleségével és a 3 gyerekkel. Amúgy biztonsági örként dolgoznak (tak) mindketten. Volt egy régi Suzukijuk, azzal jártak. Amikor kértem szépen öket, hogy ne úgy parkoljanak, hogy a mi házunk elé tereljenek idegeneket fordulgatni, akkor azzal jöttek, hogy öket ez nem érdekli, ha neki is mennek a kocsijuknak. Hát én meg mondtam, hogy engem érdekel, de azt vágták rá, hogy ne legyek annyira érzékeny és ne kezeljem emberként a kocsimat, kit érdekel ha meghúzzák. Ilyen stílusú, nemtörödöm emberek! Mindig panaszkodtak, hogy milyen nehéz nekik anyagilag, ha mi elmondtuk hogy nyaralni megyünk, megsértödtek. A feleségem mondta, hogy inkább hazudjunk róla, ne essen rosszul nekik.


Most pár hónapja kiderült, hogy hatalmas vagyont örököltek (vagy lehet hogy nyertek igazából). Teljes házfelújítás, 2db kb. 30 milliós autót vettek, Husqvarna robot nyírja a füvet, automata kapu, stb. Odajön a srác mindig dicsekedni, hogy mit vettek éppen pl balatoni nyaralót meg 4 telket amikre házakat építenek majd. Képes volt bedobni, hogy én minden héten legalább egyszer seperjem össze az utat elöttünk, nehogy az autóikra felpattanjon egy kavics! Persze nem csinálom meg. Kizárólag Tommy Hillfiger ruhákban jár az egész család azóta, nekünk is nagyképüen mondják, hogy ajánlják nekünk a márkát mert jobban megéri mint olcsót sokszor venni. Nem értem minek maradtak itt? Ebböl is látszik, hogy buták akik nem értenek a pénzhez, élvezik ha egy középosztálybeli kisvárosban játszák a janit. Az ilyen menjen Budára, ha annyira nagy uraság. Ja hogy ott kinéznék a tanult gazdagok.


Hogy kell kezelni egy ilyen családot?


2021. okt. 24. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne kezeld.
2021. okt. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ui: szerintem igazából megyerték az ötös/hatos lottón a kb 500-1 milliárd forintot a költéseik alapján.
2021. okt. 24. 14:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem olyan szinten nem zavarna a mondandója, hogy már régen leszokott volna a rendszeres beszámolóiról. "Aha! Persze! Te tudod! Egészségedre! Oké!" -Mondhat bármit... Aztán ennyiben maradunk, - mehet a pokolba!
2021. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért foglalkozol vele egyáltalán?
2021. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem. A vagyonuk a leírásod alapján kb 5-6 év múlva visszakerül a körforgásba. Akire rászakad a vagyon és egyből 30 milliós szalonautot vesz arról süt a pénzügyi tudatlanság. Ezért minek rájuk irigykedni?
2021. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy csóró országban persze hogy feltűnik mindenkinek ha a szomszédban egy Mustang parkol vagy valami annál is drágább, aki házat újít, a háta mögött megy a kombinálás hogy honnan volt rá pénze, nyilván legálisan összekaparta vagy nem, de azok meg hülyék akik drog, prostitúcióból eredő pénzt így beforgatnak mindenki szeme előtt, abból úgyis jön a lebukás.


Ha nyernék, vagy jó ének hangom lenne szerinted én mire költenék havi 1-2milliót? Fenntarthatóság miatt egy kedvezőbb négyzetméterű házat vennék, viszont sportmotorból kettőt, autóból egy jó erős Mercedessel meglennék elégedve, szeretek divatolni így nem igazán nézném az árakat, de luxus ruhákat akkor sem vennék mert ki lett tárgyalva sok helyen hogy csak a márka és presztízs miatt annyi amennyi.

2021. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én eleve lekorlátoztam volna már rég a beszélőviszonyt egy ilyen szomszéddal, még korábban, mielőtt "nyertek" volna a lottón.

Köszönsz nekik udvariasan és kész, felesleges velük beszélgetni, hiszen látszik hogy nem bírod őket.

Most pedig pláne nem kell velük társalogni, hiszen tudod "mire megy ki a játék".


Igazából engem is zavarna minimálisan, de ezzel nem lehet mit kezdeni, az élet nem mindig igazságos.


Ha téged ezután is zavar, és kezelni szeretnéd ezt, akkor arra nincs jobb ötletem, max esetleg pszichológusi beszélgetés ?!

2021. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!